Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик на маслото - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Датчик на маслото - проблем

    То не е да кажа че се радвам но се успокоявам че и други имат проблем като мен значи започвам да си мисля че е още един слаб елемент освен бензиновата попмпа смених филтъра с нов на манн и като е студен двигатяля си показва доста прилични стойности чертиката е над средата малко днеса го назорих както обикновенно на магистралата над 3000 оборота само и установих че пак пада в червеното когато иключа от скорост започвам да си мисля дали не е от маслото ползвам Genuine GM 10W-40
    С прискърбие установете,че ДВГ иска ремонт...Няма масло,което да замести хард интервенцията...Пробвайте,но решението е предизвестено,поне не е скъпо...
    Успех!
    Последно редактирано от maxxx; 15-11-09, 20:27.
    който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

    Коментар


    • #47
      До: Датчик на маслото - проблем

      Здравей,
      Ако колата си набира добре, не мисля, че двигателя ти е тръгнал да заминава. Аз карам 2,5 тдс. Преди година като го взех, нормално смених масла и т.н. Сложих маслен филтър какъвто беше. Имах проблеми с налягането на маслото. Доста бвно се качваше и др. подобни на твоите проблеми. Видя се, че по каталог са два модела филтри. Взех и сложих някакъв с клапа и проблемите се оправиха. Карах с 15w50 полусинтетика. Сега заради зимата сложих 10w40 и при загряла кола ми държи с около една черта надоло налягането спрямо предишното масло.

      Коментар


      • #48
        До: Датчик на маслото - проблем

        Първоначално публикуван от lubomuzzy Преглед на мнение
        Здравей,
        Ако колата си набира добре, не мисля, че двигателя ти е тръгнал да заминава. Аз карам 2,5 тдс. Преди година като го взех, нормално смених масла и т.н. Сложих маслен филтър какъвто беше. Имах проблеми с налягането на маслото. Доста бвно се качваше и др. подобни на твоите проблеми. Видя се, че по каталог са два модела филтри. Взех и сложих някакъв с клапа и проблемите се оправиха. Карах с 15w50 полусинтетика. Сега заради зимата сложих 10w40 и при загряла кола ми държи с около една черта надоло налягането спрямо предишното масло.
        ами и аз така мисля добре си върви джипката,не съм карал други да сравня как набира но в близката една година от както съм на газ промени във вървенето не съм забелязал а и двигателя си работи равномерно без някакви шумове...незнам за сега пада пак долу но поне не свети датчика така че съм що годе доволен а днеска като го запалих и докато загрее си държи 1500 оборота маслото ми го показваше едно деление под горната граница....ще го карам така за сега по напред може дапробвам с 5w-50 а тези филтри с клапи каква марка са и цена....
        който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

        Коментар


        • #49
          До: Датчик на маслото - проблем

          Всички истински маслени филтри имат клапан,а като цена са до 10лв.Най добре го купи от представителството на опел.И все пак пробвай с масло 15/50 да видиш как ще се изненадаш приятно от показанията на манометъра за маслото,дори и при загрял двигател държи налягане.Успех с пробите.
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #50
            До: Датчик на маслото - проблем

            На моя опел ( Вектра А 1.6i ) смених 3-4 марки филтри докато не попаднах на точния за мен - Purolator.Не му правя реклама,просто споделям,ако ми позволите. Светенето на лампата за маслото при сутрешно палене намаля значително . Иначе не съм имал проблеми с присветкане на празен ход , а съм слагал какво ли не масло - 10/40 , 15/40 , 20/50 . Мисля , че присветкането е от охлабил вече мотор - имам предвид навсякъде по малко , не само биелни лагери ,а и основни , разпределителен вал ... По гъстото масло (10/50, 15/50, 20/50, 10/60) лекува донякъде симптомите на "тръгналия" двигател .

            Коментар


            • #51
              До: Датчик на маслото - проблем

              значи замерих налягане на маслото и показва 2 бара на работещ двигател само а като форсирам на 5-6 бара тия пичове дето го замериха казаха че е нормално и критичните стойности били под 0,7 бара. интересува ме и вашето мнение относно тези стойности
              Последно редактирано от 6efa; 19-11-09, 13:24.
              който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

              Коментар


              • #52
                До: Датчик на маслото - проблем

                Ако при загрял двигател на празен ход ти дава 2атм значи всичко е ОК.Преди карах мерцедес 124 и на празен ход седеше на 2 оттам изхождам ,че всичко е наред.А 5,6 атм при по -високи обороти си е много добре.Спи спокойно
                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                Коментар


                • #53
                  До: Датчик на маслото - проблем

                  Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                  Ако при загрял двигател на празен ход ти дава 2атм значи всичко е ОК.Преди карах мерцедес 124 и на празен ход седеше на 2 оттам изхождам ,че всичко е наред.А 5,6 атм при по -високи обороти си е много добре.Спи спокойно
                  а разлика между 2 бара и 2 атмосфери има ли ?
                  който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                  Коментар


                  • #54
                    До: Датчик на маслото - проблем

                    Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                    значи замерих налягане на маслото и показва 2 бара на работещ двигател само а като форсирам на 5-6 бара тия пичове дето го замериха казаха че е нормално и критичните стойности били под 0,7 бара. интересува ме и вашето мнение относно тези стойности
                    В аутодата за повечето бензинови мотори - Фронтера А и Фронтера Б дават налягане на маслото 1,5 бара при 850 об/мин.Аз не разбрах с какъв двигател си , но щом имаш газ.... . 2 бара си е повече от добре . Разликата м/у бар и атмосфера май беше много незначителна - едното е = 0.99 от другото - нещо такова . Ако е изправен манометъра, с който сте мерили, значи трябва да се насочиш към датчик. Успех

                    Коментар


                    • #55
                      До: Датчик на маслото - проблем

                      дотук две положителни мнения за "свършилия" ми двигател за които съм благодарен но нали знаете че българина го е най страх да се не разболее и да се не мине....така че очаквам още....
                      който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                      Коментар


                      • #56
                        До: Датчик на маслото - проблем

                        Ами,успех-българина общо взето иска да чуе това,което му изнася...
                        Сдухания мотор може да предположи още пет теми,но пак ще си е барака за основен ремонт.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Датчик на маслото - проблем

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Ами,успех-българина общо взето иска да чуе това,което му изнася...
                          Сдухания мотор може да предположи още пет теми,но пак ще си е барака за основен ремонт.
                          нещо пак не те разбрах питам дали тези стойности са нормални а ти пак си говориш за сдухани мотори имаш нещо лично отношение ли към мотора ми или към мен...верно не мога да те разбера
                          който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                          Коментар


                          • #58
                            До: Датчик на маслото - проблем

                            Шефе, карай си колата и не се занимавай с излишни глупости... Нова няма да я направиш, а ако нещо се счупи, тогава го мисли.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #59
                              До: Датчик на маслото - проблем

                              Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                              нещо пак не те разбрах питам дали тези стойности са нормални а ти пак си говориш за сдухани мотори имаш нещо лично отношение ли към мотора ми или към мен...верно не мога да те разбера
                              Не се засягай-нищо съм нямал предвид нито срещу двигателя ти,нито срещу теб.Направи ми впечатление подробното разпитване и търсене на някакви симптоми за проблемен ДВГ,както и подвързването на потенциалния проблем с филтъра.
                              Куздов ти е казал правилно-карай си колата и не се тревожи.
                              Като се стигне до ремонт един ден-поне не е финансово проблемен,само да пипа кадърен майстор.
                              Стрелката ще си стои/тогава/ на първата бяла черта при загрял мотор,с какъвто си харесаш филтър,с масло 10W40 на примерно 7000км пробег.
                              Последното изречение е следствие на лични наблюдения.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Датчик на маслото - проблем

                                Колеги, не е нормално да свети лампа! Налягане 0.7-0.8 е нормално на празен ход, загрял двигател. За характеристиките на маслата е изписно много, но най-важното е, че пред "W"-то е вискозитета(гъстотата), а след... сезонен (температурен) кефициент.
                                За конкретния случай, след ремонт на лагери и помпа, считам, че трябва да се търси някакъв сериозан нагар по магистралата и то най-вече пред датчика! Иначе, ако няма налягане долу няма да качва и в главата, а това се вижда като отвориш капачката на капака на главата (ако няма пръскоуловител).
                                Аз лично не бих спал, да не говорим да карам колата си при положение, че имам подобна индикация!

                                Поздрави на всички!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X