Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик на маслото - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Датчик на маслото - проблем

    Неможе при загрял двигател да няма разлика между 10/30 и 15/50.А марката всеки сам си я избира.Аз,под марка на маслото разбирам името му,тоест Кастрол,Арал,БП,Шел и др.Абе както и да е.....не ми се спори.
    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

    Коментар


    • #32
      До: Датчик на маслото - проблем

      Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
      Неможе при загрял двигател да няма разлика между 10/30 и 15/50.А марката всеки сам си я избира.Аз,под марка на маслото разбирам името му,тоест Кастрол,Арал,БП,Шел и др.Абе както и да е.....не ми се спори.

      Съгласен съм с колегата! Гъстото масло вдига стрелката!

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от engi7d Преглед на мнение
        Съгласен съм с колегата! Гъстото масло вдига стрелката!
        И с колко я вдига ? С колкото ония рекламните хапчета вдигат самолета ?

        Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
        Неможе при загрял двигател да няма разлика между 10/30 и 15/50.А марката всеки сам си я избира.Аз,под марка на маслото разбирам името му,тоест Кастрол,Арал,БП,Шел и др.Абе както и да е.....не ми се спори.
        Не се хващай за думата де. Имах предвид това , за което Макса обясни в ролята на мой адвокат. Разликата във вискозитета се проявява при студен двигател. А като вдигне работна теппература ...ще трябва да поразровиш из форума там където е писано за маслата - за което ти и подсказах по-горе Та преди човек да дава съвети не е лошо да почете ... изключам случаите когато е препатил лично .
        Последно редактирано от maxxx; 10-11-09, 20:35.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          До: Датчик на маслото - проблем

          Такаааа
          За последните 10-ина дена врътнах 1200км с фронтерката на къси и по дълги растояния и останових че има пряка зависимост между светенето на лампата на маслото и работната Т на двигателя. Като пусна по дълго нанадолно примерно Витиня и оставя колата да по истине лампата гасне........
          Мисля си дали ако излъжа двигателя с термостат на по ниски градуси дали няма да спре да свети???
          Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

          Коментар


          • #35
            До: Датчик на маслото - проблем

            Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
            Такаааа
            За последните 10-ина дена врътнах 1200км с фронтерката на къси и по дълги растояния и останових че има пряка зависимост между светенето на лампата на маслото и работната Т на двигателя. Като пусна по дълго нанадолно примерно Витиня и оставя колата да по истине лампата гасне........
            Мисля си дали ако излъжа двигателя с термостат на по ниски градуси дали няма да спре да свети???
            Тогава ще вкараш на компа инфо за студеничък мотор и ще получиш диаграма от негова страна за обогатяване на сместа.
            Не винаги ремонта на мотора е успешен-замери налягането при датчика и не изключвай като вариант писаното от мен.Дано не съм прав.

            Коментар


            • #36
              До: Датчик на маслото - проблем

              Какъв комп на 2,3 ТДИ?! Ако падне работната температура, вероятно ще спре да свети лампата, но пък не е добре за мотора. Най-добре е да се намери причината, но си е разправия и разход.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Датчик на маслото - проблем

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Какъв комп на 2,3 ТДИ?! Ако падне работната температура, вероятно ще спре да свети лампата, но пък не е добре за мотора. Най-добре е да се намери причината, но си е разправия и разход.
                "Комп",ЕКУ,-ти пък.Тоя мотор хептен прост дизелов вариант ли е?

                Коментар


                • #38
                  До: Датчик на маслото - проблем

                  Ахам! Няма нищо, освен няколко датчика.....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: Датчик на маслото - проблем

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Ахам! Няма нищо, освен няколко датчика.....
                    Тях кой им дава наклон на.../кое в такъв случай определя дебита на горивоподаване,спрямо температура или е константна величина/?При бензиновият ясно.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Датчик на маслото - проблем

                      Датчик за температурата на водата. Но той едва ли ще окаже значително влияние на разхода, освен ако не я караш хептен студена.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #41
                        До: Датчик на маслото - проблем

                        Хм,в такъв случай карането на по-студен мотор е успокоение за собственика,а не решение за изгасването на "лампичката".В маслото също не мога да намеря причина-сигурно помниш държавните Жигули-таксита с присветваща лампичка по кръстовищата/аз,да/.Те се караха и с М16Д.
                        За мен или маслена помпа/зъбната двойка/ или основни лагери.По-сгодния финансово вариант е първия.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Датчик на маслото - проблем

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Хм,в такъв случай карането на по-студен мотор е успокоение за собственика,а не решение за изгасването на "лампичката".В маслото също не мога да намеря причина-сигурно помниш държавните Жигули-таксита с присветваща лампичка по кръстовищата/аз,да/.Те се караха и с М16Д.
                          За мен или маслена помпа/зъбната двойка/ или основни лагери.По-сгодния финансово вариант е първия.
                          Отново да си кажа
                          Поради скапване на вътрешните шлици на маслената помпа и лампа която не огасваше бяха сменени МАСЛЕНАТА ПОМПА ЛАГЕРИ ОСНОВНИ БИЕЛНИ И ГАРНИТУРИТЕ. та проблема си остана лагерите не бяха мръднали но ги смених така и така беше отворен картера
                          купих и оригинално масло ОПЕЛ ГМ 15в40 даже И да ти кажа основните лагери са с 6 лв по евтини от зъбната двойка на маслената помпа
                          Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Датчик на маслото - проблем

                            Както и да говорим,налягането на маслото не зависи от сто фактора и детайли.Маслена помпа,основни лагери,чисти отвори в коляновия вал и незапушени магистрали.Аз за друго основно не се сещам.
                            Смърт без причина няма-дали са некачествени детайли,дали неграмотно сервизиране на мотора-не знам,но че не е от масло съм убеден.Датчик,може би-той е най-лесен за проверка дали вкарва невярна информация.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Датчик на маслото - проблем

                              Незнам вече карам докато върви и ще разберем при следващата смяна на маслото дали има нещо вярно в моите мисли...
                              Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Датчик на маслото - проблем

                                Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
                                Незнам вече карам докато върви и ще разберем при следващата смяна на маслото дали има нещо вярно в моите мисли...
                                Защо не пробваш с една промивка преди смяната?Това масло с което си 15W40-GM,не е ли малко гъстичко?Замръз иде!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X