Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик на маслото - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Датчик на маслото - проблем

    Добавка слагат търговците преди да продадат колата.При смяна на маслото пак няма да има налягане.Прави си изводи,само си закрепил положението.Трябва да се търси причината...
    ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

    Коментар


    • #92
      До: Датчик на маслото - проблем

      след дълги тюхкания и мислене с Ники /турбо д/ стигнахме до научната експертиза че,нивото на маслото което се показва на таблото зависи и от включените консуматори. затова бих бил любопитен да проведем един експеримент,да включите всичко дето гълта ток и да проверим мамят ли ни нещо тия шашкъни от опел
      Последно редактирано от 6efa; 06-05-10, 22:50. Причина: неграмотност
      който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

      Коментар


      • #93
        До: Датчик на маслото - проблем

        Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
        след дълги тюхкания и мислене с Ники /турбо д/ стигнахме до научната експертиза че,нивото на маслото което се показва на таблото зависи и от включените консуматори. затова бих бил любопитен да проведем един експеримент,да включите всичко дето гълта ток и да проверим мамят ли ни нещо тия шашкъни от опел
        Предлагам Ви ,първо да замерите генератора и гъстотата на електролита в акумулатора ... преди всички други опити.
        Успех.

        Коментар


        • #94
          До: Датчик на маслото - проблем

          Показанията нетябва да се променят от допьлнителните консуматори.В таблото -трябва да има стабилизатор на напрежението.Понякога при ремонтни работи прекьсват някой писти по платките.Успех с профилактиката...

          Коментар


          • #95
            До: Датчик на маслото - проблем

            Като включиш повечко консуматори, падат и оборотите на мотора. Имайте го предвид...
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #96
              До: Датчик на маслото - проблем

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Като включиш повечко консуматори, падат и оборотите на мотора. Имайте го предвид...
              ПРи бензиновите не би трябвало да не падат, защото стъпковото моторче държи оборотите едни и същи каквото и да е натоварването. Така беше при карбураторите.

              Коментар


              • #97
                До: Датчик на маслото - проблем

                Като си взема утре алтернатора от ремонт ще ви кажа резултата , сега съм с един 45 амперов и показанията са по надоло от колкото със оригиналния мисля 60 амперов.
                Като няма включени консуматори всичко е ок с налягането и другите стрелки а като натоваря алтернатора всички падат надола не само волт метъра.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #98
                  От: До: Датчик на маслото - проблем

                  колеги, да се включа и аз. и при мен маслен и филтър и масло са сменени, но от извесно време почна да пада стрелката по скалата, и сега като запаля е малко под средата, като загрее на 800-900об ми светва лампата. та питането ми е- за стрелката и за лампата един датчик ли е, и къде се намира. някой ако е сменял да предложи марка и на каква цена са тия датчици за налягане. фронтерата е 2.0и спорт,А

                  Коментар


                  • #99
                    От: Датчик на маслото - проблем

                    Преди време и аз имах същите съмнения относно датчика за маслото и ми показваше стойности както обясняваш при теб, в крайна сметка всичко ми излезе в норми като просто си смених марката масло и масления филтър и работата заспа...

                    Коментар


                    • От: До: Датчик на маслото - проблем

                      Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                      колеги, да се включа и аз. и при мен маслен и филтър и масло са сменени, но от извесно време почна да пада стрелката по скалата, и сега като запаля е малко под средата, като загрее на 800-900об ми светва лампата. та питането ми е- за стрелката и за лампата един датчик ли е, и къде се намира. някой ако е сменял да предложи марка и на каква цена са тия датчици за налягане. фронтерата е 2.0и спорт,А
                      Само мога да ти отговоря, че датчика за лампата и стрелката е един и същ. Нямам идея, колко струва датчика и марка, но някъде съм мяркал нещо над 50лв. май...
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • От: До: Датчик на маслото - проблем

                        мхм, 110 искат. то ако е сигрну,че е от него добре, ама ако не е е кофти. а на c20ne проверявах в магазина- казват, че фитъра за маслото оригинално няма клапан. дали е така, някой има ли наблюдения.

                        Коментар


                        • От: Датчик на маслото - проблем

                          Както се казва-всеки с дерта си.Преди 5г./кога отлетяха?/ в тази тема съм писал за проблем с мойта ОФА КБ 94г.Това лято ми се наложи да направя ремонт на главата и съответно смяна гарнитура.През това време смених няколко вида маслени филтри и масла и ситуацията си е същата-лампата на маслото пак гасне 10-12сек. след запалване.Не мога да си обясня,защо когато паркирам на наклонен терен с предницата надолу,лампата на маслото гасне по-бързо като запаля.

                          Коментар


                          • От: Датчик на маслото - проблем

                            сещам се и за друго. преди да ми издъни гарнитурата на главата, налягането на маслото беше ок. като изфорсирам се вдигаше над средата и като стигне определена стойност, рязко падаше стрелката малко надоло(това ме навежда на мисълта, че е отварял клапан за високо налягане-ама сега вече и да форсирам , тва не става. къде е тоя клапан,ако някой го е проверявал). в момента, в коийто ми проби гарнитурата, отзад изпуши бяло, и точно тогава налягането на маслото -стрелката,падна рязко с 2 деления и си остана там. оправихме главата, нова гарнитура, сега е ок- но показанията на маслото не се оправиха. та се чудя още-каква е тая зависимост-издъни гарнитура-паднаха показанията на стрелката и повече не се оправиха. иначе пробвах с по-гъсто масло-няма промяна. в магазина като питам за филтър с клапан-ме гледат катоиндианци. за фронтерата клапан на филтъра нямало.

                            Коментар


                            • От: Датчик на маслото - проблем

                              Клапана е на помпата,по точно във помпата. Като погледнеш отдолу има едно като тръба на отливката на помпата затапено със шестограмна тапа . Не помня точно колко ама е 22 или 24.Развиваш и вътре е плунжера със пружината.
                              Успех!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар


                              • От: Датчик на маслото - проблем

                                Здравейете колеги. Преди година и аз го имах този проблем сменихме основни и биелни лагери,ефекта беше нулев. След което отидох при друг майстор,той шлайфа капака на маслената помпа и налягането се вдигна малко но за кратко, после при загрял мотор на 800 оборота лампата пак светваше��. Взех че вдигнах оборотите на 1000 и лампата спря да свети . Сега си карам така и няма ядове оборотите са около 1100. ДВГ е 2,3 тд 94 г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X