Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик на маслото - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Датчик на маслото - проблем

    Еми мерси за съветите на всички сега с новото масло като че ли има малко по плътен звук двигателя а стрелката независимо дали е студен или е форсиран повече от малко над средата не вдига иначе седи точно над червената зона на празен ход,явно си е дефект на породата,ще го шпорим така пък то рано или късно ще си иска своето,живи и здрави да сме само. Поздрави.
    който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

    Коментар


    • #77
      До: Датчик на маслото - проблем

      На новите фронтери няма стрелка за налягането на маслото защо ли? Отговорът според мен е да не се дразниш излишно
      Jeep Гранд Чероки 3.1

      Коментар


      • #78
        До: Датчик на маслото - проблем

        А нормално ли е при палене на мотора 2.0i лампата на маслото да изгасне след 10-12 секунди измерени по часовник и след това се вдига стрелката на маслото /10W40/?Не е ли много този интервал?

        Коментар


        • #79
          До: Датчик на маслото - проблем

          Първоначално публикуван от bmd_357 Преглед на мнение
          А нормално ли е при палене на мотора 2.0i лампата на маслото да изгасне след 10-12 секунди измерени по часовник и след това се вдига стрелката на маслото /10W40/?Не е ли много този интервал?
          Много е. Другия път като сменяш масло си купи по-хубав маслен филтър с клапан.
          no signature no problems

          Коментар


          • #80
            До: Датчик на маслото - проблем

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Много е. Другия път като сменяш масло си купи по-хубав маслен филтър с клапан.
            Ами вероятност от масленна помпа?

            Коментар


            • #81
              До: Датчик на маслото - проблем

              Има вероятност и от позапушена цедка.
              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

              Коментар


              • #82
                До: Датчик на маслото - проблем

                Гледам да не плаша колегата може да е от много работи както казвате но най-вероятния и безболезнен финансово вариант е филтър.
                no signature no problems

                Коментар


                • #83
                  До: Датчик на маслото - проблем

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Гледам да не плаша колегата може да е от много работи както казвате но най-вероятния и безболезнен финансово вариант е филтър.
                  И аз гледам да не го плаша,но ако е цедката, като смениш маслото и филтъра първоначално за известно време се оправя и после пак същото.Смени консумативите и го имай това предвид.
                  JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                  Коментар


                  • #84
                    До: Датчик на маслото - проблем

                    Първоначално публикуван от bmd_357 Преглед на мнение
                    А нормално ли е при палене на мотора 2.0i лампата на маслото да изгасне след 10-12 секунди измерени по часовник и след това се вдига стрелката на маслото /10W40/?Не е ли много този интервал?
                    Абе малко е множко, при моята е към 3-4 сек. но така е вече четвърта година. Сменях филтри ама не мога да се закълна ,че имаше голям ефект.
                    Пробвай да промиеш системата със препарат за промивка, като че ли ефекта е най голям.
                    Между другото някъде четох, че във главата имало клапан който да задържа маслото да не се оттича. Ако той е заял от нагар никакъв клапан във филтъра няма да те спаси!!!

                    Успех!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #85
                      До: Датчик на маслото - проблем

                      а възможно ли е да е ниско налягането заради повреда в турбото? Маслото да протича през турбото без да има нужното съпротивление и оттам да се губи налягането в системата при загрял двигател?

                      Коментар


                      • #86
                        До: Датчик на маслото - проблем

                        Първоначално публикуван от sixfeetunder Преглед на мнение
                        а възможно ли е да е ниско налягането заради повреда в турбото? Маслото да протича през турбото без да има нужното съпротивление и оттам да се губи налягането в системата при загрял двигател?
                        Ако е така,направо ще протече през ауспуха,и то в разтояние на минути.
                        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                        Коментар


                        • #87
                          До: Датчик на маслото - проблем

                          Същия проблем,и аз сменях датчик,филтър,масло,без резултат.Когато купих ОФА2.5тдс кабелите на датчика бяха извадени,изглежда са знаели в автокъщата че е слабо налягането на маслото.В момента сменям лагери.За основните оригинал искаха 520лв намерих ги за 215лв заедно с аксиалните пластини,биелните за80лв и семеринга на коляновия вал за 30лв.
                          ОФA ДБ 2.5тдс 97г, ЗИЛ450506,тел.0899751844

                          Коментар


                          • #88
                            До: Датчик на маслото - проблем

                            Първоначално публикуван от magnuuummm Преглед на мнение
                            "...предпазния клапан е заседнал."

                            ами на практика в градски условия,на празен ход стои малко над средата и се вдига до МАХ като се форсира,когато е загряла на празен ход както си стои на средата и се вдига рязко до края стои няколко секунди 5-10-20 и си слиза пак много рязко до средата,и мине ли 2500 оборота си остава горе...
                            Къде се намира този клапан,и как се реминтира(сервизира-ако има опция)
                            Колега и при мен е така от извесно време .
                            та думата ми "Къде се намира този клапан,и как се реминтира"

                            Коментар


                            • #89
                              До: Датчик на маслото - проблем

                              И аз ги смених всичките тези неща а и маслената помпа смени и пак нищо ама взех няква добавка на СОНАКС за масло и сега си е ок, не ми е светкала лампата от месеци и то само за 26 лв, а преди това дадох един куп парички за какво ли не

                              Първоначално публикуван от danaka69 Преглед на мнение
                              Същия проблем,и аз сменях датчик,филтър,масло,без резултат.Когато купих ОФА2.5тдс кабелите на датчика бяха извадени,изглежда са знаели в автокъщата че е слабо налягането на маслото.В момента сменям лагери.За основните оригинал искаха 520лв намерих ги за 215лв заедно с аксиалните пластини,биелните за80лв и семеринга на коляновия вал за 30лв.
                              Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Датчик на маслото - проблем

                                Добавката просто сгъстила маслото,за зимата не е добре .
                                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X