Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик на маслото - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Датчик на маслото - проблем

    Не съм се включвал от много отдавна.
    Аз имам подобен проблем. Загрее ли двигателя, стрелката на налягането на маслото пада между червената и първата бяла. Лампа не светва. Като вдигна оборотите, то се покачва. Майстор ми каза, че е от масления термостат. Пипна и радиатора на маслото - бил студен при загрял двигател. Ако не се смени термостата, решението било да се "шкартира" термостата, така че да е постоянно отворен. От тогава не ми е останало време да пробвам и за това не мога да дадам мнение помага ли.
    ОФА КБ 2.0 '95

    Коментар


    • #62
      До: Датчик на маслото - проблем

      Не е от него, проверено лично. Смених го с нов, пробвах и с постоянно отворен(преохлажда се двигателя), а колеги пробваха с постоянно затворен. Няма подобрение. Масления термостат отваря само при голямо натоварване и висока температура, това му кажи на твоя майстор. Нормално е при загрял двигател да не е отворил. Щом не трака мотора и качва масло на вала, карай смело. Аз така я карам от 3 години, а преди мене кой знае от колко.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #63
        До: Датчик на маслото - проблем

        Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
        Не съм се включвал от много отдавна.
        Аз имам подобен проблем. Загрее ли двигателя, стрелката на налягането на маслото пада между червената и първата бяла. Лампа не светва. Като вдигна оборотите, то се покачва. Майстор ми каза, че е от масления термостат. Пипна и радиатора на маслото - бил студен при загрял двигател. Ако не се смени термостата, решението било да се "шкартира" термостата, така че да е постоянно отворен. От тогава не ми е останало време да пробвам и за това не мога да дадам мнение помага ли.
        Аз мисля, че нямаш проблем! Над червеното е 0.7 МРа, а и лампата ти щом не светва! Нормално е! Пробвай при смяната да и сложиш масло с по-висок процент синтетика! Мотул, Кастрол, ВР...

        П/С : "Шкартиренето" е кофти работа!))

        Весела Коледа!

        Коментар


        • #64
          До: Датчик на маслото - проблем

          Извинете ме за невежеството ми ,но да попитам през износената предна семеринга на коляновия вал може ли да се губи налягане на масло или само масло?
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
          Subaru Forester 2.0 d 2010
          Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

          Коментар


          • #65
            До: Датчик на маслото - проблем

            Само масло.

            Коментар


            • #66
              До: Датчик на маслото - проблем

              Колеги,някой да е проверявал или сменял датчиците за масло след установяване на гореописаните проблеми?При условие,че е замерено налягането с външен директен манометър и показанията са О.К. то според мен би следвало да се обърне внимание на датчиците.Защото каквито и масла,филтри и помпи да сменяте ако те са се издънили ще продължават да ви лъжат и да ви тровят живота.Написаното по-горе приемете за споделен горчив опит.Успех на всички.
              Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

              Коментар


              • #67
                До: Датчик на маслото - проблем

                Здравейте, имах същият проблем - при загрял двигател на свободни обороти пресветваше лампата за маслото. Замерих налягането с монометър и се оказа, че наистина е много ниско. Разглобих маслената помна, но не открих проблем там (носих я да я погледнат в един сервиз), след което работата беше ясна...явно трябваше да сменям основни и биелни лагери. Процедурата ми отне 2 дена - много трудно излиза големият картер. Трябва максимално да се повдигне двигателят, а има много неща за откачане...общо взето голяма изграчка беше, но усилията си струваха! Сега всичко е наред лампата не пресетва, а монометъра на таблото не си и помисля да отиде в червеният сектор. След 2-3 седмици каране налях ново по гъсто масло 15в50 полусинтетика.
                П.С. Основните и биелните лагери струваха общо около 180 лв като едните бяха марка АЕ а другите не ги помня вече.

                Коментар


                • #68
                  До: Датчик на маслото - проблем

                  ето ме пак,днеска смених маслото с 5W-50 пълна синтетика малко по добре като че ли седи но пак си пада ниско като загрее,та почти разлика няма,следващата стъпка е нов датчик та въпроса ми е съвместими ли са датчиците на дизеловите фронтери с бензиновите и ако не са с кои са съвместими за 2.0 бензин 96година че,мисля да се повърта по моргите,че не ми се дава 90 кинта за нов
                  който може го може,който не може седи и наблюдава 8) 0889992228

                  Коментар


                  • #69
                    До: Датчик на маслото - проблем

                    Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                    ето ме пак,днеска смених маслото с 5W-50 пълна синтетика малко по добре като че ли седи но пак си пада ниско като загрее,та почти разлика няма,следващата стъпка е нов датчик та въпроса ми е съвместими ли са датчиците на дизеловите фронтери с бензиновите и ако не са с кои са съвместими за 2.0 бензин 96година че,мисля да се повърта по моргите,че не ми се дава 90 кинта за нов
                    Моргаджийски как да си сигурен,че е читав?
                    А ако препоръчаните масла са идентични,датчика защо да е различен?
                    Направи справка в каталога,за мен трябва да са еднакви.
                    п.п.-стрелката ще влезе в норма с други мерки и пари/за съжаление/,не със скъпо и ново масло.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Датчик на маслото - проблем

                      Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                      ето ме пак,днеска смених маслото с 5W-50 пълна синтетика малко по добре като че ли седи но пак си пада ниско като загрее,та почти разлика няма,следващата стъпка е нов датчик та въпроса ми е съвместими ли са датчиците на дизеловите фронтери с бензиновите и ако не са с кои са съвместими за 2.0 бензин 96година че,мисля да се повърта по моргите,че не ми се дава 90 кинта за нов
                      Ами според мен проблема не е в датчика явно 98% ОФ 2.0 им е обща болка старата ми ОФ 2.0 94г. имаше същия проблем мира не ми даваше ниското налягане на маслото смених над 10 вида масло и почти всички марки маслени филтри проблема си остана можеби малко подобрение имах с мслен филтър на Шампион но минах и през филма смяна на нов датчик ефекта след смяната беше по зле от оригиналния при запален двигател лампата на маслото си светеше и си сложих стария датчик лампата изгасна ниското налягане остана и от тогава изминах 15 хил. км. Фронтерката си вървеше и още си върви без проблем датчика който бях закупил струваше 60 - 70 лева и беше Испанско производство така че не изключвам вариянта да съм попаднал на менте
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #71
                        До: Датчик на маслото - проблем

                        Здравейте на всички!
                        Карам 2,5 тдс,от 2-3 седмици ми държи много високо налягане,като дам газ до към 3000 оборота отива на МАХ! проблем ли е много високо налягане,и лесно отстранимо ли е?

                        Коментар


                        • #72
                          До: Датчик на маслото - проблем

                          Първоначално публикуван от magnuuummm Преглед на мнение
                          Здравейте на всички!
                          Карам 2,5 тдс,от 2-3 седмици ми държи много високо налягане,като дам газ до към 3000 оборота отива на МАХ! проблем ли е много високо налягане,и лесно отстранимо ли е?
                          Не си споменал после какво става.Трябва като стигне до горе,после да "клекне" на 3/4 от скалата стрелката.
                          Ако не се случва,предпазния клапан е заседнал.
                          Не е добре,ще си намери място маслото-дали през семеринг или гарнитура,все отнякъде.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Датчик на маслото - проблем

                            Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                            ето ме пак,днеска смених маслото с 5W-50 пълна синтетика малко по добре като че ли седи но пак си пада ниско като загрее,та почти разлика няма,следващата стъпка е нов датчик та въпроса ми е съвместими ли са датчиците на дизеловите фронтери с бензиновите и ако не са с кои са съвместими за 2.0 бензин 96година че,мисля да се повърта по моргите,че не ми се дава 90 кинта за нов
                            Здравей, аз си купих нов датчик, но проблема остана. Сега пак съм със стария и ако искаш може да пробваш с моя нов датчик каде е проблема. Не искам да ти го продавам, да не ме разбереш криво. Качваме го , загряваме колата, може и на място и разбираш дали да купуваш датчик или каквото решиш.
                            Поздрави
                            ОФА 2.0 Спорт "96
                            Боян 0898642831

                            Коментар


                            • #74
                              До: Датчик на маслото - проблем

                              "...предпазния клапан е заседнал."

                              ами на практика в градски условия,на празен ход стои малко над средата и се вдига до МАХ като се форсира,когато е загряла на празен ход както си стои на средата и се вдига рязко до края стои няколко секунди 5-10-20 и си слиза пак много рязко до средата,и мине ли 2500 оборота си остава горе...
                              Къде се намира този клапан,и как се реминтира(сервизира-ако има опция)

                              Коментар


                              • #75
                                До: Датчик на маслото - проблем

                                Първоначално публикуван от 6efa Преглед на мнение
                                ето ме пак,днеска смених маслото с 5W-50 пълна синтетика малко по добре като че ли седи но пак си пада ниско като загрее,та почти разлика няма,следващата стъпка е нов датчик та въпроса ми е съвместими ли са датчиците на дизеловите фронтери с бензиновите и ако не са с кои са съвместими за 2.0 бензин 96година че,мисля да се повърта по моргите,че не ми се дава 90 кинта за нов
                                Ако не ти премигва лампата не се занимавай с този датчик. 99 % от хората във форума с този двигател, маслото стои между червената и първата бяла черта. Затова аз лично го приех за нормалното положение при мен. Двигателите ни са стари, не може да искаш да стои стрелката много ногоре.
                                Внимавай от много съвети тук-там някой ще ти каже накрая, че трябва да сменяш лагерите на коляновия вал. Наистина с времето оттам понамалява налягането на масото, но това не означава, че задължително трябва да правиш основен ремонт. Мисля, че така в това положение на твоя двигател можеш да изкараш поне още стотина хиляди километра. Виж съветите в по-горните постове, ефектът от смяна на датчик е нулев та дори и отрицателен.
                                Ти си занеш най-добре разбира се, колата е твоя и никой такъв като мен не може да ти каже просто да си караш и да не ти пука, но аз с мойта направих така. И още върви и ще върви доста. А от миналата седмица имам и 2.2 екотек и там положението е същото с налягането на маслото. Не знам с какво масло е. Стрелката стои малко под първата бяла черта и това въобще не ме притеснява.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X