Обява

Свий
Няма добавени обяви.

дефендър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • дефендър

    Колеги реших да си купя джип Дефендър 2.5 дизел ,и мисля да го тунинговам за офроуд от каде да започна и коко пари да си приготвя
    Благодаря

  • #2
    До: дефендър

    Колкото си дал за него плюс още толкова...

    За тунинга, можеш да погледнеш по темите, коментирано е много, все пак в България се "пипат" джипове на 2-3 места. Поразтърси се и ще разбереш.
    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

    Коментар


    • #3
      До: дефендър

      Прегледай тази тема и после задай конкретни въпроси:

      Дефендер 90 ТД5 с подобрения

      Коментар


      • #4
        До: дефендър

        Или поне кажи откъде си?
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          До: дефендър

          Приготви си много пари и започни...от предната част на колата...да речем....майтап...ама опитните колеги ще ти дадат добри съвети...
          Успех!
          00359893488603

          ....нямам си вече LR...

          Коментар


          • #6
            До: дефендър

            Първоначално публикуван от petar_72 Преглед на мнение
            Колеги реших да си купя джип Дефендър 2.5 дизел ,и мисля да го тунинговам за офроуд от каде да започна и коко пари да си приготвя
            Благодаря
            Колега и аз съм на този хал с малката разлика, че вече го купих
            Не искам да звуча като десетките с пълно право публикувани в отговор на "мъгливо" зададени въпроси постове, но ако се поровиш тук ще можеш да си изясниш очакванията и да питаш нещо конкретно, на което ще получиш бърз и компетентен отговор от специалистите...
            Аз лично започнах да търся без да използвам търсачката - на посоки, в техническите теми, като си отговорях не само на поставените въпроси, но и намирах отговор на неща които не съм подозирал, че ме интересуват или трябва да знам, за да получа все пак някаква по-обща представа за "картинката".

            Като абсолютен лаик ще се опитам да ти отговоря в няколко реда.

            Значи първо трябва да решиш за какво искаш да го използваш (не си писал дали си се насочил към 110 или 90ка, което в голяма степен предопределя възможностите за развитие) - "разходки" или "хард изпълнения"?
            За мен лично, понеже в момента не мога да си позволя да си "направя кефа от край до край" първото и най-важно нещо е машината да бъде обута с подходящи гуми (от около 700 до 2 000 за 4 бр. - според размера и качеството) и хай джек крик (130 - 200 задължително закупен от подходящия търговец - липсата на подробни инструкции за ползването му, получени срещу подходящата почерпка според мен обезмислят закупуването му)!
            От там пътища много, а ако решиш като мен така и така трябват гуми, да слагаш изначале по-големи от сток размера, значи от самото начало и ти имаш сериозен проблем -високи (твърди) пружини (от около 30 GBP до 100+ за брой), ама ако сложиш само пружини влошаваш артикулацията и трябват и амортисиори с по-голям ход (там мин. цена е същата, а крайната... ), и до тук добре - това май е най-евтиното, но хич не е достатъчно - "повдигаш" носорога но променяш ъглите на "хард" компомнентите по окачването, товариш карданите, влошаваш пътно поведение... и се почва - кардани с по N -на брой карета (200-300-400... GBP), "кастор кит', подложки, стойки, "панхард родове" и т.н. и т.н (ако прекалиш с големината на гумите сменяш и
            Това по окачването - отделно шнорхел, ако ще газиш на глибоко, броня (поне предна или преправяне) за задължителната лебедка, GPS, и до + безкрайност!

            Това е за "разоткаджийски жип". Ако искаш хард или направо състезания - най - качественото от всичко изброено плюс техническите доработки и поддръжка на всяка машина подложена на големи натоварвания, което не искам да си представям колко струва...
            В заключение - информацията във форума е изключително подробна и ситематизирана - ще откриеш отговори на всичко което те интересува.
            Успех

            Коментар


            • #7
              До: дефендър

              И все пак за кой Дефендер става дума? 2.5 дизел са всички дизели на този автомобил от 80-те години до 2007-ма. Двигатели са много различни, цените на модификациите също.....

              Коментар


              • #8
                До: дефендър

                94г от София съм Също искам да добавя че джипа е бивш банкерски и е брониран
                Благодаря
                Последно редактирано от petar_72; 30-10-09, 17:51.

                Коментар


                • #9
                  До: дефендър

                  Първоначално публикуван от petar_72 Преглед на мнение
                  Колеги реших да си купя джип Дефендър 2.5 дизел ,и мисля да го тунинговам за офроуд от каде да започна и коко пари да си приготвя
                  Благодаря
                  Колега всичко е много относително зависи за какво ще го ползваш и каде ще го тунинговаш.Нашия лр дефендьр е правен в мото пфое,поне така ни казаха ,сменили са му окачването -сьединителя. сложили са му блокажи 2бр, джанти с гуми гудиа багажник с халогени хела брони 2бр с лебетка-шнорхел и много дреболии,като ни казаха ,че целия тунинг е 32000лв,според мен ако беше някаде другаде щеше да е по евтино,но джипа е нов и е гаранционен та за да важи гаранцията трябва те да ти го направят.та за това зависи за какво ще го ползваш и колко пари си готов да похарчиш.

                  Коментар


                  • #10
                    До: дефендър

                    Първоначално публикуван от petar_72 Преглед на мнение
                    Колеги реших да си купя джип Дефендър 2.5 дизел ,и мисля да го тунинговам за офроуд от каде да започна и коко пари да си приготвя
                    Благодаря
                    Ако ще го тунинговаш за офроуд както трябва,ще ти трябват много пари,ама наистина много,ако е за разходки там е според зависи ,но доста по-евтино.Успех и с кеф да си го караш.

                    Коментар


                    • #11
                      До: дефендър

                      Първо му махни бронята, после просто продължи да даваш пари докато имаш. Мерака и сумата за подобрения са успоредни прави- пресичат се някъде в безкрайността. Welcome to the club, дето се вика
                      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                      No wahalla.

                      Коментар


                      • #12
                        До: дефендър

                        От утре започвам да го разбронирам,ще ви пускам снимков матерял
                        да видим паричките докога ще стигнат но полека цяла зима е пред мен.

                        Коментар


                        • #13
                          До: дефендър

                          Първоначално публикуван от petar_72 Преглед на мнение
                          94г от София съм Също искам да добавя че джипа е бивш банкерски и е брониран
                          Благодаря
                          Това, че е брониран може би го прави прекалено тежък, което не е плюс в гората.

                          За тунинг си приготви наистина много пари - всичко им е скъпо на Ровърите.

                          Сещам се за 2 фирми, които се занимавас с това - една в Пловдив и една във Велико Търново, но сигурно вече знаеш за тях.

                          Коментар


                          • #14
                            До: дефендър

                            Точно тук не си на прав път.Частите от Англия за Дефендър са може би едни от най-ефтините.В България наистина държът висока цена ,но вече английските части не са проблем.

                            Коментар


                            • #15
                              До: дефендър

                              Няма по-евтин за тунинговане и подръжка джип.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X