Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за таблото на Ферозата!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за таблото на Ферозата!

    Колеги, имам изгорели крушки на таблото за управление на парното, клапите за въздух и вентилатора. По тъмно като карам не виждам нищо и опипвам докато уцеля правилното лостче. Гледах таблото, гледах и менюала, но не разбрах как се сваля този панел. Искам да си сменя крушките та въпроса ми е ако някой го е правил да ме светне да не се мъча. Предварително благодаря за отговорите и съветите!
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

  • #2
    До: Въпрос за таблото на Ферозата!

    Здравей колега, темата е обсъждана , но в момента не мога да открия къде точно. Понеже и аз сменях въпросните крушки, ще ти кажа само, че не е необходимо разглабяне на цялото табло /първоначално се бях нагласил за цялостна разглобка, но до колкото си спомням се получи много по-лесно/. Поразгледай на място и ще видиш- мисля, че панелчето при парното беше на някакви щипки, а това на километража- на няколко винта !
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за таблото на Ферозата!

      Таблото на километража се сваля, като развиеш 4-те (или 2 бяха, не помня) болта на "козирката" на часовниците. Махаш козирката, и отдолу вече има болтове, с които е закрепен панела с часовниците. Развиваш ги, и махаш панела. Отзад са фасунгите на крушките.

      На панела на парното не съм сменял. Май наистина имаше някакъв начин за изкъкване само на панелчето с ръчките, но съм забравил.

      Аз махах цялото табло. Дори и това не е кой-знае каква философия. Всички болтове са достъпни и се отвиват/завиват лесно. Една пластмаса е цялото, барабар с централната конзола. Обаче май самото панелче на парното се сваляше някак. Аз го свалях барабар с таблото - то е закрепено на него, но не помня на щипки ли беше или на нещо друго.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за таблото на Ферозата!

        Благодаря колеги. Това с уредите го оправих, остана само на парното. Тема и аз търсих по въпроса, но не успях да намеря. Ще разгледам днес по светло пак. От страни на конзолата има две кори които са на щипки, ще взема да ги махна тях и да погледна отдолу ... може пък там да има нещо.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за таблото на Ферозата!

          Голям майтап,и мойте илюминации за управление на парното не светят!Моля,Спарки да се сети как се отваря панела,че да не се кокорим нощно време че сме хора на възраст.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за таблото на Ферозата!

            Доколкото си спомням,първо се махат пластмасовите копченца на плъзгачите за парното и вентилатора.(трябва да се опънат по-силно,но не рязко ,за да не ги счупите)Второ с една отвертка по-финна ,която пъхате в процепа на плъзгачите ,избутвате пластмасата с означенията за топло и студено и.т.н.(това става от двата края на пластмасата)Напънете бавно и не се притеснявайте ,тя е на едни щипки и те трябва да я освободят.След като я извадите ,целия панел с жилата и плъзгачите се държи на 2 или 3 видии,развивате ги и внимателно освобождавате целия панел.Зад всеки плъзгач ,отстрани има по една крушка,която сменяте и сте готови.Всичко се монтира по обратния ред.Късмет!

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за таблото на Ферозата!

              Ти си истински професионал ,братле.Утре ще ти проверим хипотезата.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                Доколкото си спомням,първо се махат пластмасовите копченца на плъзгачите за парното и вентилатора.(трябва да се опънат по-силно,но не рязко ,за да не ги счупите)Второ с една отвертка по-финна ,която пъхате в процепа на плъзгачите ,избутвате пластмасата с означенията за топло и студено и.т.н.(това става от двата края на пластмасата)Напънете бавно и не се притеснявайте ,тя е на едни щипки и те трябва да я освободят.След като я извадите ,целия панел с жилата и плъзгачите се държи на 2 или 3 видии,развивате ги и внимателно освобождавате целия панел.Зад всеки плъзгач ,отстрани има по една крушка,която сменяте и сте готови.Всичко се монтира по обратния ред.Късмет!
                Благодаря ти!
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                  Адашче
                  обеден ли си че е изгоряла
                  и при мен имаше нещо такова но се оказа като го разглобих таблото че е толкова зацапано от вътре че диодите които са отзад не са се виждали как светят.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                    Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                    ...че диодите.
                    Не са диоди. Обикновени крушки са, евентуално със зелено чорапче отгоре, или топнати в зелена боя.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                      благодаря ти за уточняването

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                        Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                        Доколкото си спомням,първо се махат пластмасовите копченца на плъзгачите за парното и вентилатора.(трябва да се опънат по-силно,но не рязко ,за да не ги счупите)Второ с една отвертка по-финна ,която пъхате в процепа на плъзгачите ,избутвате пластмасата с означенията за топло и студено и.т.н.(това става от двата края на пластмасата)Напънете бавно и не се притеснявайте ,тя е на едни щипки и те трябва да я освободят.След като я извадите ,целия панел с жилата и плъзгачите се държи на 2 или 3 видии,развивате ги и внимателно освобождавате целия панел.Зад всеки плъзгач ,отстрани има по една крушка,която сменяте и сте готови.Всичко се монтира по обратния ред.Късмет!
                        Братле всичко това е вярно до абзаца''След като я извадите ,целия панел с жилата и плъзгачите се държи на 2 или 3 видии,развивате ги и внимателно освобождавате целия панел.Зад всеки плъзгач ,отстрани има по една крушка,която сменяте и сте готови."Всичко се монтира по обратния ред.Късмет![/QUOTE]Във въпросното панелче се завива една фасунга с една единствена крушка ,която осветява целия панел.Не е нужно да се развиват никакви видии и други детайли да се демонтират.Това успях да го установя чак днес по тъмно.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                          Прав си колега,ама аз когато го сменях го махах,щото ми пречеше,понеже сменях лампичката за осветлението на пепелника.Мястото там си беше бая терсене,но това беше преди около 1 година и затова съм се объркал!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                            Като стана реч за пепелник..и той ли е осветен ,щото моя не свети.Напиши някаква методология за смяна.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за таблото на Ферозата!

                              Да колега
                              и пепелника има лампичка вътре в нишата над него

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X