Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

    Първоначално публикуван от hasan87 Преглед на мнение
    здравейте, в интерес на истината мое лично мнение че, вашата "оффроуд" карта за никаква боза не става. ...
    Сори, просто по-подробна карта за OffRoad ползване от ОФРМ в БГ няма. Какво ме грее, че IGo ми рисува известните сгради в София 3D. Моловете си ги знам и без карта. И че знаела пътя около Кърджали. Aко из горите и чукаците е бяло петно за какво ми е? Самото име на картата подсказва за какво е създадена.
    p.s. hasan87 - публикации 1 (една!)

    Коментар


    • #92
      До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

      Първоначално публикуван от hasan87 Преглед на мнение
      ...
      за пример - задавам маршрут от Кирково до Пловдив по принцип до сега всички карти са изчислявали маршрута от кърджали което е нормално но сега иска да ме прекара през папмпорово което е и по далеч и по зле.
      Все пак ползваме навигация за да ни помага а не за да затруднява.
      ползвам нуви 255 и мисля, че немога да записвам тракове за да ви ги пратя ако има нещо друго което да ме посъветвате...?

      ...
      Ами съветвам те да мислиш малко преди да говориш . Аз скоро пътувах по същия маршрут ( впрочем и аз съм с 255 , но с платена карта ) .
      Вкарваш Кърджали като междинна точка и тогава ще проиграеш и двата маршрута по километри .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #93
        До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Заради такива неблагодарни крадци скоро няма да има опция да се краде картата
        Подозирам, че се готвите да направите нещо и картата да не става за MapSource, а само да влиза на разни Nuvi-та, каквито имат повечето потребители. Аз лично си купих картата не защото ми е нужно SD-то, на което се продава (моят GPS няма слот), а за да бъда fair спрямо създателите й. Ако такива като мен (без слотове имам предвид) са твърде малко, наистина няма смисъл да мислите за тях. Тогава си запазвам правото да се обърна към вас за някакъв вариант, като обещавам, че ако получа такова нещо, ще си остане само у мен.
        Що се отнася до поста на hasan87, такива винаги ще ги има. Но виждаш ли само за няколко часа колко (и то реномирани) участници реагираха. Ето така ще намалим бройката на троловете, а не чрез софтуера. Може да е малко наивно, но така мисля.
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • #94
          До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
          Подозирам, че се готвите да направите нещо и картата да не става за MapSource, а само да влиза на разни Nuvi-та, каквито имат повечето потребители. Аз лично си купих картата не защото ми е нужно SD-то, на което се продава (моят GPS няма слот), а за да бъда fair спрямо създателите й. Ако такива като мен (без слотове имам предвид) са твърде малко, наистина няма смисъл да мислите за тях. Тогава си запазвам правото да се обърна към вас за някакъв вариант, като обещавам, че ако получа такова нещо, ще си остане само у мен.
          Що се отнася до поста на hasan87, такива винаги ще ги има. Но виждаш ли само за няколко часа колко (и то реномирани) участници реагираха. Ето така ще намалим бройката на троловете, а не чрез софтуера. Може да е малко наивно, но така мисля.
          За хора като Вас винаги ще намерим решение и ще направим изключение!

          Коментар


          • #95
            До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

            Според мен най-добрият начин за защитаване на продукта е като се скрие файлът. Има файл има проблем, няма файл няма проблем Примерно както е в новите модели nuvi 1xxx, където файлът с картата на Европа - CNE 2010, ако не се лъжа e в ROM паметта на уредите и потребителят дефакто няма достъп до нeя.

            Поздрави,

            Коментар


            • #96
              До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

              Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
              ...e в ROM паметта на уредите и потребителят дефакто няма достъп до нeя.
              ...до първото отваряне на бракуван уред. Някога, някъде по света.

              Работата със защитата е малко изгубена кауза. Ако дадеш на някой потребител данни, просто си му ги дал. Той или изобщо не може да ги използва, или може и да ги копира. Веднъж като са у него, са у него и разчиташ на досада или честност. Така работи цифровият свят.

              Коментар


              • #97
                До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...до първото отваряне на бракуван уред. Някога, някъде по света.

                Работата със защитата е малко изгубена кауза. Ако дадеш на някой потребител данни, просто си му ги дал. Той или изобщо не може да ги използва, или може и да ги копира. Веднъж като са у него, са у него и разчиташ на досада или честност. Така работи цифровият свят.
                С дълбока въздишка...съгласен съм с теб Ясен.

                Коментар


                • #98
                  До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

                  господа имам въпрос.защто на олекотената версия 5.1 не излизат реките

                  Коментар


                  • #99
                    До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...до първото отваряне на бракуван уред. Някога, някъде по света.

                    Работата със защитата е малко изгубена кауза. Ако дадеш на някой потребител данни, просто си му ги дал. Той или изобщо не може да ги използва, или може и да ги копира. Веднъж като са у него, са у него и разчиташ на досада или честност. Така работи цифровият свят.
                    Напълно съм съгласен с Ясен. Това, което трябва да правим е да убеждаваме другояче мислещите (вярвайте ми, в много случаи те на са по-различни от нас) в своята правота. И не само в правотата, а да знаят, че когато човек мисли за другите, или поне се съобразява с тях, животът е по-лесен. Защото ако аз се съобразявам с мистър X, който ходи по тази земя и той е научен на същото, ще означава, че и той ще се съобразява с мен, т.е. няма да ми създава проблеми, както и аз на него. Нима това не е стъпка към живот с по-малко проблеми? До този извод като нация са стигнали най-вече швейцарците, но се наблюдава и в други бели страни. Въпрос на време и поколения.
                    Един пример : Ако всички спзаваме (ама всички) правилника за движение, шофирането би било много по-безпроблемно. Но ако всеки ден се натъкваш на джигити, и на теб ти писва да бъдеш праведен. Номерът е да убедиш максимален брой хора да не бъдат джигити, защото така се шофира по-лесно. Това може би е извън темата, но не съвсем...
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

                      Мнение на Ясен
                      ...
                      Работата със защитата е малко изгубена кауза. Ако дадеш на някой потребител данни, просто си му ги дал. Той или изобщо не може да ги използва, или може и да ги копира. Веднъж като са у него, са у него и разчиташ на досада или честност. Така работи цифровият свят.
                      Мда, вярата в алтруизма е causa perduta...

                      Просто се огледайте - до всяка круша има и прът, за всяка игричка - крак, за всеки стойностен софтуер - кийген..

                      колкото е по-покрито млякото, толкова е по-интересно за лочене..

                      имало е , има и ще има такива хора, дето със сатанинско удоволствие ще разбият ценния продукт - може би не от личен интерес, а от мерак на Вуте да му е зле..

                      и си мисля, че това с превъзпитание няма да стане - аз лично около мен не виждам кого да убеждавам - всичките ми познати имат легална инсталация на ОФРМ..

                      нямам готово предложение, просто си изказвам мнението

                      Коментар


                      • До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

                        А как ще се краде софтуер, когато всичко е онлайн? До няколко години всичко ще стане онлайн с логин, който ако стане публично достояние ще се заключва. Това е бъдещето според мен.

                        Коментар


                        • До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          ... всичко ще стане онлайн с логин, който ако стане публично достояние ще се заключва. ..
                          като с кодовете за Мобилето ли?
                          тук имаше специална тема за това...

                          може би има и друг вариант..
                          по-добър

                          Коментар


                          • До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            като с кодовете за Мобилето ли?
                            тук имаше специална тема за това...

                            може би има и друг вариант..
                            по-добър
                            Не, нямам това предвид. По скоро нещо като римуут десктоп. Всичко при тях (на сървъра) а то теб реално се прехвърлят само движенията по екрана.

                            Коментар


                            • До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

                              Първоначално публикуван от hasan87 Преглед на мнение
                              здравейте, в интерес на истината мое лично мнение че, вашата "оффроуд" карта за никаква боза не става. Сажалявам просто всички тук които са си плаили тази карта, извинете ме но аз ползвам кракната пак и стотинка не бих дал за тази карта. ...
                              От 2007г. имам Гармин и си КУПУВАМ картата. Сигурно това е причината, да не се изказвам така жлъчно за нея, щом видя някакъв проблем. Всеки от нас, които ползваме тази карта се е сблъсквал с някаква неточност, проблем и т.н. Вместо да плюем, по-добре е да помогнем да се коригира - лично аз бях писал за една грешка(не така жлъчно) и в следващата версия беше коригирана.
                              Респект пред Сабин и екипа му, за труда и видимия резултат, как картата става все по-добра...

                              ПП: Има една поговорка, че "на харизан кон, зъбите не се гледат", но в конкретния случай "конят е краден"...
                              http://www.nakladkibg.com
                              накладки, спирачни дискове, съединители

                              088 8613380

                              Коментар


                              • До: ОФРМ Геотрейд 5.00/5.01 е готова!

                                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                                А как ще се краде софтуер, когато всичко е онлайн? До няколко години всичко ще стане онлайн с логин, който ако стане публично достояние ще се заключва. Това е бъдещето според мен.
                                Това е значима част от бъдещето, несъмнено. Но чак пък всичко, скептичен съм. Конкретно офроуд-картата е полезна главно офлайн (мисля си аз).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X