Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Фероза 1994г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Фероза 1994г.

    Здравейте на всички.Скоро ми предстои покупка на фероза но искам да разбера какво да гледам при покупката,кои са слабите места,четох из форума и не видях някой да е споделял кой знае какви големи проблеми с този автомобил но,все пак ще ви бъда благодарен да чуя вашите мнения и кои са често срещаните проблеми с този автмомобил.

  • #2
    До: Покупка на Фероза 1994г.

    1. гледай шасито вземи си един чук и легни под джипа и чукай (имали звук на метал е ОК)
    това е най важното
    другото се отремонтира

    Коментар


    • #3
      До: Покупка на Фероза 1994г.

      ...

      Иначе за Ферозата. Ако можеш я покарай докато загрее (стрелката да е на 2-3 мм преди средата на скалата). Ако не се чува отчетливо виене когато си над 3500 оборота, или можеш да спреш перката с ВЕСТНИК( не пробвай с пръсти) значи виското е заминало = 120-180 лв.Услушай се за разни странни шумове (тракане, чукане). Пробвай да покараш малко с включено 4x4 и виж дали също няма някакви странни звуци. При възможност я вкарай в сервиз преди покупката , да ти прегледат мотора- компресии и такиви работи, защото повечето Ферози у нас са от Италия и там им вземат здравето (не се сменят масла, карат се на вода...). Погледни долната част на купето и шасито. Трябва да е в цвета на колата. Ако е различен цвят (черен примерно) вероятно търговците прикриват ръжди. Ферозите винаги са с ДВА скоростни лоста. Няма модел с един както бяха убедили един колега тук. Има два вида Ферози - PART TIME и FULL TIME вторите са рядко срещани. Първите са за предпочитане, поради наличието на планински предавки и възможноста за пестене на гориво като се изключи предния мост. При PART TIME машините на малкото лостче пише 2H, 4H, 4L. При FULL TIME пише DIFF LOCK или нещо подобно. За това се сещам в момента. АКо нещо друго те интересува питай.
      Последно редактирано от sparkybg; 28-10-09, 08:55.
      Оператор на италиански реактивен жребец

      Коментар


      • #4
        До: Покупка на Фероза 1994г.

        Ами двигателя как е?Някакви по специфични проблеми с него има ли?Кое е за предпочитане инжекция или карбуратор.

        Коментар


        • #5
          До: Покупка на Фероза 1994г.

          Колега направи ли покупката?Ако не си,мога да ти предложа една с карбуоратор 1990г

          Коментар


          • #6
            До: Покупка на Фероза 1994г.

            Ами специфични проблеми не бих казал. Всичко зависи до конкретната броика как е експлоатирана. Иначе определено инжекция.
            Оператор на италиански реактивен жребец

            Коментар


            • #7
              До: Покупка на Фероза 1994г.

              Аз съм пристрастен-карбуратор,но пък иначе по евтино ще я газифицираш и ще я обслужваш.Поддържам мнението на Стефан ,че истинските инжекциони са механичните като при Мерцедес и всички други са само излишно усложнени.Като недостатък ...няколко коня по-малко,но няма разни датчици,разни ламбди и др.гръцки букви от които само джоба отънява.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                До: Покупка на Фероза 1994г.

                Газифицирането не е никакъв проблем и при инжекцията - аз, а и още няколко колеги си караме безгрижно с обикновенно газово, а не с газов инжекцион.

                Коментар


                • #9
                  До: Покупка на Фероза 1994г.

                  Но Спарки в някоя от темите изтъкна нещо се повреждали инжектори,ламбда сондата,много грешки трупала на компа...не знам не съм карал досега инжекцион.Само нафта и карбуратори.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Покупка на Фероза 1994г.

                    Ако я караш само на газ, то инжекторите неминуемо ще се повредят.Всичко друго се лекува с един прост емулатор(симулатор). Аз съм навъртял на газ 40 000 км. досега и няма нито една грешка в компа.Обаче не забравям, да я покарвам и на бензинец все пак. При газовата инжекция на газ минава чак когато загрее до определена температура.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Покупка на Фероза 1994г.

                      Напълно съм съгласен и доволен.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Покупка на Фероза 1994г.

                        Искам да ви благодаря за споделените мнения.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Покупка на Фероза 1994г.

                          Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                          1. гледай шасито вземи си един чук и легни под джипа и чукай (имали звук на метал е ОК)
                          това е най важното
                          другото се отремонтира
                          Не знам дали колегата е купил Ферозката но не е зле да огледа и окачването и по-специално задното:ресьорите-колко са легнали ,има ли счупени листове и какви са амовете,да я покара няколко километра по различен терен като чужда жена,да мине въздушно няколко дупки и добре да се ослушва(най-добре натоварена 4 човека).Ако има друго питай.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Покупка на Фероза 1994г.

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            Не знам дали колегата е купил Ферозката но не е зле да огледа и окачването и по-специално задното:ресьорите-колко са легнали ,има ли счупени листове и какви са амовете,да я покара няколко километра по различен терен като чужда жена,да мине въздушно няколко дупки и добре да се ослушва(най-добре натоварена 4 човека).Ако има друго питай.
                            Намирането на 10+... годишна джипка с читави ресьори ще е по-скоро изключение ,за съжеление дълговременната експлоатация си казва думата.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Покупка на Фероза 1994г.

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              Намирането на 10+... годишна джипка с читави ресьори ще е по-скоро изключение ,за съжеление дълговременната експлоатация си казва думата.
                              Може пък някой юнак да ги е сменил и да го е налегнала кризата.То нали всички това правим-купим нещо за едни пари,оправим го,обслужим го и ни идва един факс отгоре и го продадем.После правим рекапитулация и....е-- си скъпото хоби
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X