Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идея против кражба на МПС.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Идея против кражба на МПС.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Заглушаването на GSM сигнал не е толкова тривиална задача.
    Не се ли нарича "Фарадеева клетка" , или казано на български ламаринена кутия - обикновен хладилен камион ......
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #47
      До: Идея против кражба на МПС.

      не съвсем. За проба си пъхни телефона в хладилника и му звънни. После и в микровълновата печка (без да я включваш, разбира се) и пак му звънни.

      (джокер - ще работи и на двете места)

      Коментар


      • #48
        До: Идея против кражба на МПС.

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        вземете си направете секретни копчета и блокировки,
        другите работи са бошлаф,крадците ги знаят на изус.
        а това щом е ваш дизайн просто нема как..
        примерно ключе което да спира тока на помпата ако сте с дизел.
        нещо като имубилайзър ама с копче,..
        идеите са много..
        иначе едно време едни се бяха опитвали да крадат на камиона акумулаторите,баща ми беше сложил аларма,щом и спре тока да се задейства,идиотите обаче бяха счупили джама и изкътили целата жабка/алармата беше вътре/ ,но бяха забравили акумулаторите....
        има куп други идеи,
        новите коли са много по лесни за крадене от старите..
        Те са и по - интересни за крадене...

        Коментар


        • #49
          До: Идея против кражба на МПС.

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          чакай сега,май не четеш,алармата е между щита,не се вижда. за да извадиш требе се завреш отдолу под колата,ама и така ще е трудно,просто мястото е ограничено,
          алармата е слагана при свалена глава и турбо,и не е мислено да се демонтира по друг начин..
          или ок,да кажем ,че изкъртиш алармата след няколко часа усилия
          как ще го запалиш?
          Пак ще повторя : Идея си нямате колко са "напред" тези момчета .......
          На всяка аларма ..... електрошока ( 50000 -100 000 волта )и , ако не е защитена ( предвиден този удар) - ЧАО на алармата .
          После си чакай да ти свирне СИЛНАТА сирена ......
          Така се опитаха един Рейндж Ровър в Пловдив да вземат .... но не успяха . Ремонта му струваше 500 лв и после човека си смени колата с Фронтера . Съсед ми е .
          Единственото е - ДА НЕ ТЕ НАБЕЛЕЖАТ за жертва . Или ..... ако ги усетиш .....да си по-смел и умен от тях ( тихо и безследно).
          Дано не се случва на никой !

          Коментар


          • #50
            До: Идея против кражба на МПС.

            Аз пък си мислих за спринцовка с преспивателно сложена под шофьорската седалка със иглата нагоре

            Лошото е да забравиш за нея

            И ще работи само до момента в който автокрадците почнат да ходят с железни гащи !

            Коментар


            • #51
              До: Идея против кражба на МПС.

              Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
              Аз пък си мислих за спринцовка с преспивателно сложена под шофьорската седалка със иглата нагоре

              Лошото е да забравиш за нея

              И ще работи само до момента в който автокрадците почнат да ходят с железни гащи !
              Много си благороден, само ще ги приспиваш ли?

              Коментар


              • #52
                До: Идея против кражба на МПС.

                Един приятел мислеше за възглавничка с 20-30 рибарски кукички на нея, оставена на шофьорската седалка! Само човек да не забрави за нея, бързайки.

                Коментар


                • #53
                  До: Идея против кражба на МПС.

                  Все пак, приспивателните медикаменти не работят точно както в анимационните филми. Иначе, аз да го намеря заспал в колата, знам кого да повикам. Една тайфа младежи с по-меки китки ми дължат услуга, ...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Идея против кражба на МПС.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Все пак, приспивателните медикаменти не работят точно както в анимационните филми. Иначе, аз да го намеря заспал в колата, знам кого да повикам. Една тайфа младежи с по-меки китки ми дължат услуга, ...
                    През 90-те години на миналия век Лада 2107 бяха много на мода за крадене. Моята, освен задължителното ц-к, имаше и жива охрана - едно дебело мързеливо змийче, от тия с триъгълните глави (казват, че не били много отровни). Понеже в квартала знаеха за домашните ни питомци (децата тогава бяха още малки и ги "извеждаха на разходка"), не само не бараха колата, ами и на гости не ни идваха. Но някакъв гастрольор отворил колата и като видял животинката, хукнал без даже да затвори вратата... Добре, че беше питомна и не се изнизала, че у дома можеше и война да стане.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #55
                      До: Идея против кражба на МПС.

                      По стечение на обсотоятелствата преди около 3-4 години имах вземане-даване с един от най-добрите и високотехнологични автокрадци. В началото не знаех, че се занимава с това. Той си имаше съвсем легален бизнес свързан със хай-тек разработки и софтуер. Лека му пръст на момчето. Гръмнаха го в Русия. Иначе беше страхотен, весел и много добър човек. Но ... съдба... и бизнес. Та много пъти съм го разпитвал за този занаят и според него, нито една фабрична аларма, колкото и да е скъпа, не изисква повече от 1 мин за да бъде обезвредена. Ако си подготвен, разбира се. Твърдеше обаче, че най-непреодолимата пречка ако става въпрос за класическо "вдигане", без теглене или товарене са разните скрити ключета или други нестандартни хитрини, измислени и изпълнени от собствениците. Дори ми е разказвал за случай при който три пъти безуспешно са се опитвали да "вдигнат" един и същ автомобил и накрая след като са го, както той каза "влачили" не са успяли да го запалят докато вече е бил при тях. Странното е, че между опитите, които са били в различни дни са заключвали автомобила и собственика въобще не се е бил усетил и всеки ден си го е карал. Другото странно, което ги е затруднило много, е че диагностицирането на автомобила с професианален прибор HIM не е показал никакво отклонение, а и смяната на ECU и последвалата адаптация с останалите модули не е довело до успех. Дори след разглобяването на автомобила не са разбрали какъв е пиниза. Колата е била чисто нова Honda от среден клас. Между другото човека който монтираше блиндираната входна врата на апартамента също ме обезкуражи когато го питах кой модел е неразбиваем/неотключваем. Той ми каза, че макс месец след като излезе някой уж непробиваем модел в скритите раздели на форума http://locks.ru/ се появява "решението" и се продават съответните специализирани инструменти. Предполагам, че така стои въпроса и с автоалармите.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Идея против кражба на МПС.

                        Нещо весело по случая. Отивам да купувам някаква Лада. Собственикът ме води при колата и какво да видя...През деференциала и близкия електро стълб минава корабна верига за котва и заключена с три огромни катинара! Голям смях падна, а собственикът ми предложи "защитата", като безплатна добавка.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #57
                          До: Идея против кражба на МПС.

                          тези работи с шипове , кукички , ток и най - вече отрови просто си ги избиите от главите поради простата причина, че е не законосъобразно .
                          Ако нещо се случи на човека (престъпника) никой в тъпата ни държава няма да ви пита този човек колата ли ви краде , апартамент ли пак е разбил , на най - скъпото ли посяга ( Детето ) . Отиваш на съд . И повярвай ми везната няма да се наклони в твоя полза .
                          Какъв е този ток ти знаеш ли ако убиеш някой какво ти се пише .

                          • чл.119 урежда убийство, извършено при превишаване пределите на неизбежна отбрана .Наказва се лишаване от свобода до 5 години.

                          Държавата си ги пази гадовете !!!!!!!!! Самата тя ще ти повдигне обвинение, а не близки или роднини на пострадалия .
                          Пиша всичко това защото съм изчел доста литература ,говорил съм със съдии и прокурори. И общо взето само студена вода може да пиеш
                          На мен лично са ми разбивали всичките коли , като последната ми беше открадната преди 2 години . Два дни след кражбата хващат крадеца в момент на продажба на автомобилът ми . За кражба естествено не може и дума да става ( той само се возил ). Вече чакам 2 години и няма дори и обвинение . В апартамента на крадеца са намерени и иззети такива чудесии , че ви е бедна фантазията и всичко пригодено за кражба на коли .Работил съм в авто сервиз и си имам понятие от тези неща. Онзи си има дори и акумулатори ако е паднал твоя пак да запали колата . Снабден е и с платформа ако не успее да запали.

                          Сори малко се поолях в писането но просто наистина сме безсилни .
                          Искренно се надявам някои да разработи надеждно устройство против кражба на коли . Чао и успех .

                          Коментар


                          • #58
                            До: Идея против кражба на МПС.

                            Първоначално публикуван от maladec Преглед на мнение
                            тези работи с шипове , кукички , ток и най - вече отрови просто си ги избиите от главите поради простата причина, че е не законосъобразно .
                            Ако нещо се случи на човека (престъпника) никой в тъпата ни държава няма да ви пита този човек колата ли ви краде , апартамент ли пак е разбил , на най - скъпото ли посяга ( Детето ) . Отиваш на съд . И повярвай ми везната няма да се наклони в твоя полза .
                            Какъв е този ток ти знаеш ли ако убиеш някой какво ти се пише .

                            • чл.119 урежда убийство, извършено при превишаване пределите на неизбежна отбрана .Наказва се лишаване от свобода до 5 години.

                            Държавата си ги пази гадовете !!!!!!!!! Самата тя ще ти повдигне обвинение, а не близки или роднини на пострадалия .
                            Пиша всичко това защото съм изчел доста литература ,говорил съм със съдии и прокурори. И общо взето само студена вода може да пиеш
                            На мен лично са ми разбивали всичките коли , като последната ми беше открадната преди 2 години . Два дни след кражбата хващат крадеца в момент на продажба на автомобилът ми . За кражба естествено не може и дума да става ( той само се возил ). Вече чакам 2 години и няма дори и обвинение . В апартамента на крадеца са намерени и иззети такива чудесии , че ви е бедна фантазията и всичко пригодено за кражба на коли .Работил съм в авто сервиз и си имам понятие от тези неща. Онзи си има дори и акумулатори ако е паднал твоя пак да запали колата . Снабден е и с платформа ако не успее да запали.

                            Сори малко се поолях в писането но просто наистина сме безсилни .
                            Искренно се надявам някои да разработи надеждно устройство против кражба на коли . Чао и успех .
                            Колега, това означава ли, че трябва да стоим със скръстени ръце и да гледаме как ни крадат автомобила?

                            Коментар


                            • #59
                              До: Идея против кражба на МПС.

                              Първото (и всяко следващо) сигурно устройство с/у крадене на коли ще бъде веднага купено от каско-застрахователите.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #60
                                До: Идея против кражба на МПС.

                                Идея против кражба няма,ако са решили ,че трябва да ти я вземат ,ще го направят без никакъв проблем по следният начин.Имат камион -платформа с брезент и с много бързо падаща платформа с лебедка качват колата за секунди и я откарват където си поискат и там вече се занимават с палене и други такива неща.
                                0887 526 564/ 0897 933 755 /

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X