Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идея против кражба на МПС.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идея против кражба на МПС.

    Хрумна ми, че освен да търсим начини за заключване на скоростния лост, да монтираме скрити бутони, да спим с пушка на терасата и т.н., можем да направим нещо елементарно, евтино и същевременно много ефикасно.
    За целта не са необходими и кой знае какви специални познания.

    Идеята ми е, че посредством две сгънати в двата края планки /примерно от ламарина 6мм с формата на буква П/ с отвори в средата и секретен болт можем да заключим два от педалите на автомобила - спирачка и съединител.При автоматик - спирачка и газ.Така двата педала се движат едновременно и крадеца няма шанс да подкара возилото на собствен ход. Единствено може да изключи от скорост колата и да я тегли.
    За секунди се монтира и демонтира.Бързо, лесно и ефикасно.

    Споделете мнението си.

  • #2
    До: Идея против кражба на МПС.

    Това е близко до идеята, веднага след като паркираш, да сваляш две - три колела, и да подпираш кошницата на тухли, коварно намазани с грес. За тебе самия е нищо - по пет гайки, и гумени ръкавици в джоба. А за крадците - Озъбената Смърт.
    Ще се учудиш колко бързо ще ти омръзне. Затова и не се прихванаха силно рекламираните преди време щанги за педалите, воланите, и даже катанците на вратите.
    Къде по-реално е да я напълниш със засадни релета. Или имитират скапан двигател, или след две минути спира да работи десния фар и левите мигачи. Все някое скучаещо ченге ще ги спре.
    Хич да не е, сложи някъде отдолу магнетофон с токати на Бетовен. В бронирана кутия и с усилвател, от акумулатора на лебедката. На третото кръстовище все някой ще ги измъкне от колата, и ще ги пребие вместо тебе.
    Идеите с автоматични пръскалки, които заливат шофьора с Курвоазие, но не сипват черен хайвер в пепелника, няма да разкажа безплатно.

    Коментар


    • #3
      До: Идея против кражба на МПС.

      Такова готово руско устройство имаше навремето за ладите беше от як дурал с секретен ключ обърнат надолу имаше и един палец който опираше в пода и като го заключиш въобще не можеш да натиснеш педалите.Навремето в началото на демокрацията таково устройство спаси на няколко пъти новичкия тогава ВАЗ 2107 на един колега единя път явно с нещо като кози крак се бяха опитали да го изкъртят и бяха покривили зверски педалите даже лостчетата които натискат двете помпи се бяха искубнали но устройството удържа.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        До: Идея против кражба на МПС.

        Така както сте тръгнали на "подбив", ми напомня на една легенда за защита на колата на "Додж". Отваря вратата крадеца и още докато не е съвсем влязъл "колата" го напръсква с бензин и го пали...
        След това като тръгнали да внасят за Европа, тази "защита" била забранена.
        Див Запад - що па не?

        CITYEL

        Коментар


        • #5
          До: Идея против кражба на МПС.

          Таралеж на шофьорската седалка.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            До: Идея против кражба на МПС.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Такова готово руско устройство имаше навремето за ладите беше от як дурал с секретен ключ обърнат надолу имаше и един палец който опираше в пода и като го заключиш въобще не можеш да натиснеш педалите.Навремето в началото на демокрацията таково устройство спаси на няколко пъти новичкия тогава ВАЗ 2107 на един колега единя път явно с нещо като кози крак се бяха опитали да го изкъртят и бяха покривили зверски педалите даже лостчетата които натискат двете помпи се бяха искубнали но устройството удържа.
            Това за палеца е хитро, не могат да мръднат колата.

            Коментар


            • #7
              До: Идея против кражба на МПС.

              Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
              Хрумна ми, че освен да търсим начини за заключване на скоростния лост, да монтираме скрити бутони, да спим с пушка на терасата и т.н., можем да направим нещо елементарно, евтино и същевременно много ефикасно.
              За целта не са необходими и кой знае какви специални познания.

              Идеята ми е, че посредством две сгънати в двата края планки /примерно от ламарина 6мм с формата на буква П/ с отвори в средата и секретен болт можем да заключим два от педалите на автомобила - спирачка и съединител.При автоматик - спирачка и газ.Така двата педала се движат едновременно и крадеца няма шанс да подкара возилото на собствен ход. Единствено може да изключи от скорост колата и да я тегли.
              За секунди се монтира и демонтира.Бързо, лесно и ефикасно.

              Споделете мнението си.
              Колата се избутва(товари се на платформа) и пак ти се обаждат за откуп.Хората какви ли не електроники ,разбиват,та някаква планка ще им се опре...За да спиш спокоен-КАСКО(повтарям се от другата тема).Е,не е евтино,ама...

              П.П.:Не съм застраховател
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                До: Идея против кражба на МПС.

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Колата се избутва(товари се на платформа) и пак ти се обаждат за откуп.Хората какви ли не електроники ,разбиват,та някаква планка ще им се опре...За да спиш спокоен-КАСКО(повтарям се от другата тема).Е,не е евтино,ама...

                П.П.:Не съм застраховател
                С въпросния палец за който споменава колегата sek.1 по - нагоре ще е малко трудно да я избутат.

                Между другото аз също имам пълно КАСКО, но въпреки това...

                Коментар


                • #9
                  До: Идея против кражба на МПС.

                  Аз бих заложил на вълчи капан под стелката,джаджа която омазва крадеца с немиеща се боя ( защо не и тази дето го пали),а за по хард настроените фенове кормилен прът от ЗиЛ с вграден в него ловен патрон.Халал да им е колата .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Идея против кражба на МПС.

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    Колата се избутва(товари се на платформа) и пак ти се обаждат за откуп.Хората какви ли не електроники ,разбиват,та някаква планка ще им се опре...За да спиш спокоен-КАСКО(повтарям се от другата тема).Е,не е евтино,ама...

                    П.П.:Не съм застраховател
                    Бате, спецове по електрониките в днешни времена-дал Бог.
                    Тези с познания за работа с лост и ъглошлайф(примерно, има и други примери) са доста по-малко. Та затова и някаква неелектронна, а механична защита ще е по-ефикасна. Това според мен.
                    От друга страна-каквато и защита да се сложи, ако бандитите са хвърлили око именно на твоята кола-няма спасение...
                    Описаните методи са за спиране на опити за кражба от аматьори. Професионалистите знаят как да подходят, че да постигнат целта си.

                    Представете си професионалист да криви педалите с "кучка", и да мамчи, а колата да му се опъва... И накрая "професионалистът" избягва засрамен...
                    Не става така...
                    Да добавя, че най-неоакваната защита е и най-ефикасна. В началото на демокрацията беше модно да се сваля палецът от делкото на лади и москвичи. Известно време работеше, докато крадците не търъгнаха "на лов" с комплект палци в джоба...
                    Но винаги може да се измисли нещо ново и уникално. Стига малко да помисли човек. И да се знае, че и крадците знаят да мислят. В повечето случаи-по-добре от нас...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Идея против кражба на МПС.

                      Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                      Хрумна ми, че освен да търсим начини за заключване на скоростния лост, да монтираме скрити бутони, да спим с пушка на терасата и т.н., можем да направим нещо елементарно, евтино и същевременно много ефикасно.
                      За целта не са необходими и кой знае какви специални познания.

                      Идеята ми е, че посредством две сгънати в двата края планки /примерно от ламарина 6мм с формата на буква П/ с отвори в средата и секретен болт можем да заключим два от педалите на автомобила - спирачка и съединител.При автоматик - спирачка и газ.Така двата педала се движат едновременно и крадеца няма шанс да подкара возилото на собствен ход. Единствено може да изключи от скорост колата и да я тегли.
                      За секунди се монтира и демонтира.Бързо, лесно и ефикасно.
                      Споделете мнението си.
                      Дори идея си нямаш - КОЛКО са подготвени бандюгите .....
                      Те първо имат инфо за теб и колата ти от ......близък твой човек ( съсед, познат и по-лошо...). Плащат си за това .
                      После знаят и кой мост ти е блокирал .
                      Идват с платформата ( оная дето защипва гумите отстрани ) и защипват блокирания мост .
                      Вдигат го във въздуха и ....... става за секунди ( под минута).
                      Само късмета ( да не ти набележат колата) и малко опит могат да те спасят ....
                      1. Като паркираш винаги навивай волан .( не могат да вдигнат задния мост и да карат на преден)
                      2. Като паркираш винаги дърпай ръчната .( не могат да вдигнат предния мост и да карат на заден)
                      И пак не е сигурно ..... но е по-малко вероятно .
                      Каското е добра идея ...... и пак не е сигурно ....има новаци и крадът за части .... но поне няма да си валат с парите .
                      А бе ..... България( Българите) са голяма работа в тази област ......
                      Чакай да си погледна таратайките .....

                      Коментар


                      • #12
                        До: Идея против кражба на МПС.

                        Най лесно ще е ако опровят съдебната система,ама това са едни недосегаеми МЕЧТИИИИИ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Идея против кражба на МПС.

                          И с Каско ,не е много сигурно/дали сме към правилния платежоспособен застраховател към момента/.
                          А дали не може да си създадем собствена застр.компания-на форума?Или се асоциираме към някоя съществуваща?
                          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Идея против кражба на МПС.

                            Аз също много съм си мислил за такива нестандартни защити но не забравяйте варианта в които може да попаднете в собственият си капан.
                            Казвам го от опит защото на старата ми кола си заключвах педалите на спирачката и на съединителя с най обикновенни катинарчета от 2 лева.
                            Просто самата конзола и педалите имаха заводски отвори един срещу друг но бяха скрити горе под таблото и трябваше да знаеш къде да бръкнеш че да напипаш катинарите.
                            Та в този ред на мисли да ви кажа че ми се е случвало да запаля и да тръгна (когато съм заключил само спирачката) със заключен педал на спирачката и да ви кажа честно адреналина е доста голям като осетиш че педала не помръдва ама пък от друга страна те кара да мислиш бързо и ти тренира рефлекса в екстремна ситуация.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Идея против кражба на МПС.

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Бате, спецове по електрониките в днешни времена-дал Бог.
                              Тези с познания за работа с лост и ъглошлайф(примерно, има и други примери) са доста по-малко. Та затова и някаква неелектронна, а механична защита ще е по-ефикасна. Това според мен.
                              От друга страна-каквато и защита да се сложи, ако бандитите са хвърлили око именно на твоята кола-няма спасение...
                              Описаните методи са за спиране на опити за кражба от аматьори. Професионалистите знаят как да подходят, че да постигнат целта си.

                              Представете си професионалист да криви педалите с "кучка", и да мамчи, а колата да му се опъва... И накрая "професионалистът" избягва засрамен...
                              Не става така...
                              Да добавя, че най-неоакваната защита е и най-ефикасна. В началото на демокрацията беше модно да се сваля палецът от делкото на лади и москвичи. Известно време работеше, докато крадците не търъгнаха "на лов" с комплект палци в джоба...
                              Но винаги може да се измисли нещо ново и уникално. Стига малко да помисли човек. И да се знае, че и крадците знаят да мислят. В повечето случаи-по-добре от нас...
                              Коле,бате,не си ли платиш откупа,така и така ще повикат специалиста с флекса...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X