Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идея против кражба на МПС.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Идея против кражба на МПС.

    Както всяка друга сигурност, и сигурността на колата трябва да е компромис. Ако в нея спи бивш полковник от Афганистан, а в съседната - най-добрият му приятел - ами не, няма да я откраднат. Но е крайно непрактично. А и скъпо.

    Коментар


    • #62
      До: Идея против кражба на МПС.

      Около 4-5 години работих във Варна автоаларми.И сега се занимавам но по скоро за кеф.Виждал съм какво ли не - Москвич вързан като куче за стълб с дебела проволка и хард катинар ( замислих се за този вариант след като паяка ми вдигна Реното в Бургас , но след като ми възстановиха сумата за неправилно репатриране се отказах ) ; Руска аларма с патрончета с боя ; електрошокова седалка , която категорично отказах да свържа заради собствената безопасност на шофьора. Най-много спасени коли обаче имаше заради едно просто устройство , наречено от нас "пипанка". Сядаш и докато не докоснеш с пръст определено място в купето на колата - няма палене.А на тарикатите дето подават + на бобината или на нафтовия клапан им оставаше траен спомен от късото и изгорелите пръсти.
      Дори и обикновена аларма може да вгорчи живота на крадеца ако е поставена грамотно. Тези с декодерите обикновено не си слагат главата в торбата за каква да е кола...
      На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

      Коментар


      • #63
        До: Идея против кражба на МПС.

        Първоначално публикуван от maladec Преглед на мнение

        Ако нещо се случи на човека (престъпника) никой в тъпата ни държава няма да ви пита този човек колата ли ви краде , апартамент ли пак е разбил , на най - скъпото ли посяга ( Детето ) . Отиваш на съд . И повярвай ми везната няма да се наклони в твоя полза .
        Какъв е този ток ти знаеш ли ако убиеш някой какво ти се пише .

        • чл.119 урежда убийство, извършено при превишаване пределите на неизбежна отбрана .Наказва се лишаване от свобода до 5 години.

        Държавата си ги пази гадовете !!!!!!!!! Самата тя ще ти повдигне обвинение, а не близки или роднини на пострадалия .
        .
        Добре, това при положение, че си се изцепил, че ти си правил някакво защитно устройство, което е наранило клетия човечец.

        Ако твърдиш, че нищо не знаеш за никакво устройство и че то е в резултат на работата на апаша по колата ти (пример) к'о пра'им тогава?

        Коментар


        • #64
          До: Идея против кражба на МПС.

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Добре, това при положение, че си се изцепил, че ти си правил някакво защитно устройство, което е наранило клетия човечец.

          Ако твърдиш, че нищо не знаеш за никакво устройство и че то е в резултат на работата на апаша по колата ти (пример) к'о пра'им тогава?
          Чак се разбирам как се е появил в колата ми нервно-паралитичен сперй "Military attack" с електро-магнитен пуск с автономна енергия и ламелни контакти под всяка седалка. Остава да разбера защо дръжките на колата имат електро-шоков ефект...
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #65
            До: Идея против кражба на МПС.

            Върхът на мечтите ми е душче с горещ антифриз по краката ама трябва да е загрял.

            Коментар


            • #66
              До: Идея против кражба на МПС.

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Чак се разбирам как се е появил в колата ми нервно-паралитичен сперй "Military attack" с електро-магнитен пуск с автономна енергия и ламелни контакти под всяка седалка. Остава да разбера защо дръжките на колата имат електро-шоков ефект...
              Ами така е купена. Сега разбираш за тия екстри и си безкрайно учуден и в същото време много благодарен на съдбата, че не си пострадал от странните техники намиращи се в твоето мепесе. Щях да забравя. Възмутен си от безотговорността на параноиците монтиращи подобна техника.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #67
                До: Идея против кражба на МПС.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Върхът на мечтите ми е душче с горещ антифриз по краката ама трябва да е загрял.
                А кофа вода върху главата?
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #68
                  До: Идея против кражба на МПС.

                  Антифризът дава по-силни изгаряния, защото по-бързо прониква през дрехи. За главата - не съм против, но по-трудно ще се направи.

                  Коментар


                  • #69
                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Добре, това при положение, че си се изцепил, че ти си правил някакво защитно устройство, което е наранило клетия човечец.

                    Ако твърдиш, че нищо не знаеш за никакво устройство и че то е в резултат на работата на апаша по колата ти (пример) к'о пра'им тогава?
                    1.колко от хората според тебе няма да си кажат ???????
                    2. Колко от хората няма да се похвалят че са притежатели на такова устройство ????? ми те се хвалят и преди да са го монтирали даже

                    относно алармите . Преди 5 години имах "Вектра" гадовете ми бяха спрели алармата , отключили колата после си вземали там каквото им е трябвало , заключилия , пуснали пак алармата и си тръгнали .

                    Въпрос относно кабелите за клапъна на нафтата ?
                    след като сложиш там каквото слагаша . как точно това нещо ще изпържи крадеца а електрониката на колата не ? не забравяи факта че гадините пипат с гумени ръкавици против оставяне на отпечатъци !!!!!
                    Последно редактирано от Ясен; 22-01-10, 12:19.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Идея против кражба на МПС.

                      В Англия имаше някаква група, специализирана в кражби на автомобили. Имаха си паяк /със съответните надписи и т.н./, вдигаха коли посред бял ден. Естествено докато не са се изпокарали и някой е изпял... Ако си набелязан - спасение няма...

                      Коментар


                      • #71
                        До: Идея против кражба на МПС.

                        преди доста време гледах един филм за това как хората си пазят колите ( и себе си всъщност ) в Мексико.. Някои от вариантите бяха направо брутални:
                        1. електрошокови дръжки на вратите( волани, седалки и т.н.)
                        2. спрейове с приспивателни вещества, който неусетно "задимяват "купето и крадеца се успива( ако има късмет да е сънотворен а не да кажем нервно паралитичен агента:-))
                        3. мини горелки монтирани до дръжките на вратите( използваха се и за самозащита, ако например се опитат да ти откраднат колата докато си в нея , спрял на някой сфетофар
                        и т.н и т.н.
                        Любимото ми беше колан, който е устойчив на рязане с обикновен нож и който след като го сложиш , ако не си обезвредил алармата, започва да се самозатяга . Не знам обаче до къде стига със затягането....щото като нищо може да ти спре възможността да дишаш, предполагам...
                        Но това са все, така да се каже, бутикови защити...
                        Never ride faster than your angel can fly !

                        Коментар


                        • #72
                          До: Идея против кражба на МПС.

                          Първоначално публикуван от Stass Преглед на мнение
                          ...Любимото ми беше колан, който е устойчив на рязане с обикновен нож и който след като го сложиш , ако не си обезвредил алармата, започва да се самозатяга . Не знам обаче до къде стига със затягането....щото като нищо може да ти спре възможността да дишаш, предполагам...
                          Но това са все, така да се каже, бутикови защити...
                          А дали крадеца ще си сложи колана?

                          Коментар


                          • #73
                            До: Идея против кражба на МПС.

                            Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                            А дали крадеца ще си сложи колана?
                            Ами да. Коланът върви с дисплей с червен мигащ надпис "Сложандо коландо за да запаландо". Требе да има манипулация...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #74
                              До: Идея против кражба на МПС.

                              Имам един приятел, който беше изградил теория за алармите и тяхната сигурност. Според него има 2 слаби места на алармите:

                              1. Сирената, на бързо достъпно място (както каза един колега по-горе - камък => стъкло => капак => няма сирена)
                              2. Активирането/деактивирането на алармата посредством безжичен сигнал (който може да се сканира, както знаем)

                              Неговото решение беше сравнително просто. 30W сирена под задната седалка на трудно достъпно място, но все пак да се чува силно ОСОБЕНО в купето - а една такава сирена може да е доста шумна и за активиране/деактивиране на алармата беше монтирал втора ключалка на багажника идентична с оригиналната. Предполагам, че ключалката може да е по-замаскирана, но и там е достатъчно далеч, че някой да се сети. Сигурно без акумулатор може да се спре алармата, но малко невъзможно ще е да се подкара колата
                              Една мравка може да носи 10 пъти теглото си.
                              Един велосипед също.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Идея против кражба на МПС.

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Такова готово руско устройство имаше навремето за ладите беше от як дурал с секретен ключ обърнат надолу имаше и един палец който опираше в пода и като го заключиш въобще не можеш да натиснеш педалите.Навремето в началото на демокрацията таково устройство спаси на няколко пъти новичкия тогава ВАЗ 2107 на един колега единя път явно с нещо като кози крак се бяха опитали да го изкъртят и бяха покривили зверски педалите даже лостчетата които натискат двете помпи се бяха искубнали но устройството удържа.
                                и аз имах такова нещо... толкова трудно се поставяше, че накрая си мислех дали не е по-разумно да я откраднат отколкото по 2-3 пъти на ден да си късам нервите...

                                Много по-лесно и хуманно е при първа кражба да режат дясната /на левичарите лявата/ ръка, а при втора кражба - другата... Ще им стане доста по-трудно на крадците да въртят мечата лапа с уста... По-добре 1 без ръце на 1000, отколкото 900/1000 психически увредени от притеснение "Какво ще ми откраднат днес"...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X