Страница 3 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследенПоследен
Резултати 41 до 60 от 103

Тема: Идея против кражба на МПС.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,825
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране До: Идея против кражба на МПС.

Заглушаването на GSM сигнал не е толкова тривиална задача. Ако се направи грамотно комуникационният модул, ще използва по 2 или 3 честотни ленти на всеки от 3-те GSM оператора. Почват да стават много джаджите, много токът, който им трябва и много голям късмета да не минеш покрай GSM клетка, която ще надвика заглушителите.

Пък и с развитието на радиотехниката заглушаването става все по-трудно, а пеленговането на заглушително устройство - все по-лесно. По този втория въпрос май е отбелязан значителен напредък, напоследък.

Тъй че, има смисъл. Само трябва да се направи вещо и оригинално.
    He's still wrong, of course, but at least he's less intellectually dishonest than the average creationist.

Място
    София
    Публикации
    2,659
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Заглушаването на GSM сигнал не е толкова тривиална задача...
    Не е необходимо да е. Важното е, че е решима.
    Пък и с развитието на радиотехниката заглушаването става все по-трудно, а пеленговането на заглушително устройство - все по-лесно. По този втория въпрос май е отбелязан значителен напредък, напоследък...
    Това е ясно, ама не схванах от кого се очаква да свърши тая работа. Средностатистическия собственик на МПС няма да може. Полис? (липсва иконка с търкалящо се от смях човече)
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,825
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на ittso Преглед на публикациите
    Не е необходимо да е. Важното е, че е решима.

Това е ясно, ама не схванах от кого се очаква да свърши тая работа. Средностатистическия собственик на МПС няма да може. Полис? (липсва иконка с търкалящо се от смях човече)
    Мисълта ми е, че е трудно решима, непропорционално на мерките, които могат да се вземат за защита.

На милицията не разчитам, но върви някаква тенденция ползвателите на честотните ленти да полагат известни грижи за тях. Не мога другояче да си обясня изграждането на инфраструктура за пеленговане (и не, не ме забавлявайте с номер 112, неговата задача е по-проста).
    He's still wrong, of course, but at least he's less intellectually dishonest than the average creationist.

Място
    София
    Публикации
    9,293
    Точки (при гласуване)
    22

Пак преди доста време правих една част за един колега за защита на дизел от кражба представляваше един тройник с електромагнитно клапанче което се монтира скрито някъде на пътя на входящата нафта човека си направи електрониката за упраление. Функцията му беше до няколко секунди след запалване (даване на контакт) ако не натиснеш нещо някъде клапанчето се отваря и системата засмуква въздух. Колата беше Мерцедес 190 дизел и преди десетина години бяха доста актуални за крадене.

Публикации
    131
    Точки (при гласуване)
    8

обикновенно стандартните системи за самоохрана на движимото имущество са ясни и се оттренират за деактивиране от крадците но който е технически грамотен и с комбинативен ум може да си създаде уникална защита която е нестандартна.обаче трябва тя да се активира и деактивира без видими за околните движения на ръцете.А че биха могли да те проследят до подходящо за целта място и да те свалят в движение е вече друга тема а и тва става само при много скъпите возила.

Място
    Банкя
    Публикации
    3,378
    Точки (при гласуване)
    15

Заглушаването на GSM сигнал не е толкова тривиална задача.
    Не се ли нарича "Фарадеева клетка" , или казано на български ламаринена кутия - обикновен хладилен камион ......
    0888932647

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,825
    Точки (при гласуване)
    60

не съвсем. За проба си пъхни телефона в хладилника и му звънни. После и в микровълновата печка (без да я включваш, разбира се) и пак му звънни.

(джокер - ще работи и на двете места)

Място
    София–Плевен–България
    Публикации
    719
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на sparow Преглед на публикациите
    вземете си направете секретни копчета и блокировки,
    другите работи са бошлаф,крадците ги знаят на изус.
    а това щом е ваш дизайн просто нема как..
    примерно ключе което да спира тока на помпата ако сте с дизел.
    нещо като имубилайзър ама с копче,..
    идеите са много..
    иначе едно време едни се бяха опитвали да крадат на камиона акумулаторите,баща ми беше сложил аларма,щом и спре тока да се задейства,идиотите обаче бяха счупили джама и изкътили целата жабка/алармата беше вътре/ ,но бяха забравили акумулаторите....
    има куп други идеи,
    новите коли са много по лесни за крадене от старите..
    Те са и по - интересни за крадене...

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,724
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на sparow Преглед на публикациите
    чакай сега,май не четеш,алармата е между щита,не се вижда. за да извадиш требе се завреш отдолу под колата,ама и така ще е трудно,просто мястото е ограничено,
    алармата е слагана при свалена глава и турбо,и не е мислено да се демонтира по друг начин..
    или ок,да кажем ,че изкъртиш алармата след няколко часа усилия
    как ще го запалиш?
    Пак ще повторя : Идея си нямате колко са "напред" тези момчета .......
    На всяка аларма ..... електрошока ( 50000 -100 000 волта )и , ако не е защитена ( предвиден този удар) - ЧАО на алармата .
    После си чакай да ти свирне СИЛНАТА сирена ......
    Така се опитаха един Рейндж Ровър в Пловдив да вземат .... но не успяха . Ремонта му струваше 500 лв и после човека си смени колата с Фронтера . Съсед ми е .
    Единственото е - ДА НЕ ТЕ НАБЕЛЕЖАТ за жертва . Или ..... ако ги усетиш .....да си по-смел и умен от тях ( тихо и безследно).
    Дано не се случва на никой !

Място
    Русе
    Публикации
    132
    Точки (при гласуване)
    5

Аз пък си мислих за спринцовка с преспивателно сложена под шофьорската седалка със иглата нагоре

Лошото е да забравиш за нея

И ще работи само до момента в който автокрадците почнат да ходят с железни гащи !

Място
    София–Плевен–България
    Публикации
    719
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на the shaman Преглед на публикациите
    Аз пък си мислих за спринцовка с преспивателно сложена под шофьорската седалка със иглата нагоре

Лошото е да забравиш за нея

И ще работи само до момента в който автокрадците почнат да ходят с железни гащи !
    Много си благороден, само ще ги приспиваш ли?

Място
    София, 0899927465
    Публикации
    84
    Точки (при гласуване)
    9

Един приятел мислеше за възглавничка с 20-30 рибарски кукички на нея, оставена на шофьорската седалка! Само човек да не забрави за нея, бързайки.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,825
    Точки (при гласуване)
    60

Все пак, приспивателните медикаменти не работят точно както в анимационните филми. Иначе, аз да го намеря заспал в колата, знам кого да повикам. Една тайфа младежи с по-меки китки ми дължат услуга, ...

Място
    София
    Публикации
    2,712
    Точки (при гласуване)
    9

Все пак, приспивателните медикаменти не работят точно както в анимационните филми. Иначе, аз да го намеря заспал в колата, знам кого да повикам. Една тайфа младежи с по-меки китки ми дължат услуга, ...
    През 90-те години на миналия век Лада 2107 бяха много на мода за крадене. Моята, освен задължителното ц-к, имаше и жива охрана - едно дебело мързеливо змийче, от тия с триъгълните глави (казват, че не били много отровни). Понеже в квартала знаеха за домашните ни питомци (децата тогава бяха още малки и ги "извеждаха на разходка"), не само не бараха колата, ами и на гости не ни идваха. Но някакъв гастрольор отворил колата и като видял животинката, хукнал без даже да затвори вратата... Добре, че беше питомна и не се изнизала, че у дома можеше и война да стане.
    Където не стига Нива, се стига с хеликоптер.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    София
    Публикации
    1,648
    Точки (при гласуване)
    11

По стечение на обсотоятелствата преди около 3-4 години имах вземане-даване с един от най-добрите и високотехнологични автокрадци. В началото не знаех, че се занимава с това. Той си имаше съвсем легален бизнес свързан със хай-тек разработки и софтуер. Лека му пръст на момчето. Гръмнаха го в Русия. Иначе беше страхотен, весел и много добър човек. Но ... съдба... и бизнес. Та много пъти съм го разпитвал за този занаят и според него, нито една фабрична аларма, колкото и да е скъпа, не изисква повече от 1 мин за да бъде обезвредена. Ако си подготвен, разбира се. Твърдеше обаче, че най-непреодолимата пречка ако става въпрос за класическо "вдигане", без теглене или товарене са разните скрити ключета или други нестандартни хитрини, измислени и изпълнени от собствениците. Дори ми е разказвал за случай при който три пъти безуспешно са се опитвали да "вдигнат" един и същ автомобил и накрая след като са го, както той каза "влачили" не са успяли да го запалят докато вече е бил при тях. Странното е, че между опитите, които са били в различни дни са заключвали автомобила и собственика въобще не се е бил усетил и всеки ден си го е карал. Другото странно, което ги е затруднило много, е че диагностицирането на автомобила с професианален прибор HIM не е показал никакво отклонение, а и смяната на ECU и последвалата адаптация с останалите модули не е довело до успех. Дори след разглобяването на автомобила не са разбрали какъв е пиниза. Колата е била чисто нова Honda от среден клас. Между другото човека който монтираше блиндираната входна врата на апартамента също ме обезкуражи когато го питах кой модел е неразбиваем/неотключваем. Той ми каза, че макс месец след като излезе някой уж непробиваем модел в скритите раздели на форума http://locks.ru/ се появява "решението" и се продават съответните специализирани инструменти. Предполагам, че така стои въпроса и с автоалармите.

Място
    София
    Публикации
    4,940
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    17

Нещо весело по случая. Отивам да купувам някаква Лада. Собственикът ме води при колата и какво да видя...През деференциала и близкия електро стълб минава корабна верига за котва и заключена с три огромни катинара! Голям смях падна, а собственикът ми предложи "защитата", като безплатна добавка.
    Истинското величие на човека е в осъзнаването на собственото му нищожество.
    Jeep Grand Cherokee 2.5 TD
    0888/231599

Публикации
    57
    Точки (при гласуване)
    5

тези работи с шипове , кукички , ток и най - вече отрови просто си ги избиите от главите поради простата причина, че е не законосъобразно .
    Ако нещо се случи на човека (престъпника) никой в тъпата ни държава няма да ви пита този човек колата ли ви краде , апартамент ли пак е разбил , на най - скъпото ли посяга ( Детето ) . Отиваш на съд . И повярвай ми везната няма да се наклони в твоя полза .
    Какъв е този ток ти знаеш ли ако убиеш някой какво ти се пише .

• чл.119 урежда убийство, извършено при превишаване пределите на неизбежна отбрана .Наказва се лишаване от свобода до 5 години.

Държавата си ги пази гадовете !!!!!!!!! Самата тя ще ти повдигне обвинение, а не близки или роднини на пострадалия .
    Пиша всичко това защото съм изчел доста литература ,говорил съм със съдии и прокурори. И общо взето само студена вода може да пиеш
    На мен лично са ми разбивали всичките коли , като последната ми беше открадната преди 2 години . Два дни след кражбата хващат крадеца в момент на продажба на автомобилът ми . За кражба естествено не може и дума да става ( той само се возил ). Вече чакам 2 години и няма дори и обвинение . В апартамента на крадеца са намерени и иззети такива чудесии , че ви е бедна фантазията и всичко пригодено за кражба на коли .Работил съм в авто сервиз и си имам понятие от тези неща. Онзи си има дори и акумулатори ако е паднал твоя пак да запали колата . Снабден е и с платформа ако не успее да запали.

Сори малко се поолях в писането но просто наистина сме безсилни .
    Искренно се надявам някои да разработи надеждно устройство против кражба на коли . Чао и успех .

Място
    София–Плевен–България
    Публикации
    719
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на maladec Преглед на публикациите
    тези работи с шипове , кукички , ток и най - вече отрови просто си ги избиите от главите поради простата причина, че е не законосъобразно .
    Ако нещо се случи на човека (престъпника) никой в тъпата ни държава няма да ви пита този човек колата ли ви краде , апартамент ли пак е разбил , на най - скъпото ли посяга ( Детето ) . Отиваш на съд . И повярвай ми везната няма да се наклони в твоя полза .
    Какъв е този ток ти знаеш ли ако убиеш някой какво ти се пише .

• чл.119 урежда убийство, извършено при превишаване пределите на неизбежна отбрана .Наказва се лишаване от свобода до 5 години.

Държавата си ги пази гадовете !!!!!!!!! Самата тя ще ти повдигне обвинение, а не близки или роднини на пострадалия .
    Пиша всичко това защото съм изчел доста литература ,говорил съм със съдии и прокурори. И общо взето само студена вода може да пиеш
    На мен лично са ми разбивали всичките коли , като последната ми беше открадната преди 2 години . Два дни след кражбата хващат крадеца в момент на продажба на автомобилът ми . За кражба естествено не може и дума да става ( той само се возил ). Вече чакам 2 години и няма дори и обвинение . В апартамента на крадеца са намерени и иззети такива чудесии , че ви е бедна фантазията и всичко пригодено за кражба на коли .Работил съм в авто сервиз и си имам понятие от тези неща. Онзи си има дори и акумулатори ако е паднал твоя пак да запали колата . Снабден е и с платформа ако не успее да запали.

Сори малко се поолях в писането но просто наистина сме безсилни .
    Искренно се надявам някои да разработи надеждно устройство против кражба на коли . Чао и успех .
    Колега, това означава ли, че трябва да стоим със скръстени ръце и да гледаме как ни крадат автомобила?

Място
    София
    Публикации
    2,712
    Точки (при гласуване)
    9

Първото (и всяко следващо) сигурно устройство с/у крадене на коли ще бъде веднага купено от каско-застрахователите.
    Където не стига Нива, се стига с хеликоптер.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    Пирдоп
    Публикации
    621
    Точки (при гласуване)
    6

Идея против кражба няма,ако са решили ,че трябва да ти я вземат ,ще го направят без никакъв проблем по следният начин.Имат камион -платформа с брезент и с много бързо падаща платформа с лебедка качват колата за секунди и я откарват където си поискат и там вече се занимават с палене и други такива неща.
    0887 526 564/ 0897 933 755

Страница 3 от 6 ПървиПърви 123456 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Допълнителна защита против кражба на Уаз 469б
    От kyrsor във форум Общи приказки
    Отговори: 39
    Последно мнение: 23-05-09, 07:49
  2. Опит за кражба
    От godech във форум Откраднати МПС или други ценности на участници в портала
    Отговори: 4
    Последно мнение: 27-11-08, 19:38
  3. Опит за кражба на Самурай
    От Sam40 във форум Откраднати МПС или други ценности на участници в портала
    Отговори: 12
    Последно мнение: 21-11-08, 20:44
  4. Кражба на АТВ-та
    От safera във форум Откраднати МПС или други ценности на участници в портала
    Отговори: 1
    Последно мнение: 28-06-08, 02:01
  5. кражба на РР класик :)))))
    От borkozin във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 0
    Последно мнение: 25-01-08, 14:38

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •