Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите винетки!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новите винетки!!

    За лек автомобил 67 лв.
    За пикап и бус - от 322 на 500 лв.!!!
    И кой каза, че до 3.5 тона щели да бъдат като леките?!! Да бе да - нашите идиоти ще го приемат това ама друг път!! Къде е Евросъюза ,ей!! В Австрия винетката за бус до 3.5 тона за една седмица е по-евтина отколкото при нас еднодневната!!
    יעבור
    «И това ще мине»

  • #2
    Новата тарифа:
    http://evropa.dnevnik.bg/lib/showimg...=oo_301481.jpg
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Според мен това си е чист рекет от страна на държавата, не може годищната винетка да скача с 15% а седмичната и месечната с над 100%, а и какво стана с дневната винетка?
      [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от kokolighta
        Според мен това си е чист рекет от страна на държавата, не може годищната винетка да скача с 15% а седмичната и месечната с над 100%, а и какво стана с дневната винетка?
        Дневна има за бусове и товарни - 20 лв. (за сравнение седмичната в Австрия е 7.8 евро)!!
        А за бусовете и пикапите годишното не скача с 15% а с 55%!!
        Гадове!!!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          67 лева ще е годишната винетна такса за леките автомобили и за превозните средства с не повече от 8 места от 1 януари 2007 г. Месечната винетка за преминаване по републиканските пътища ще бъде 25 лева, а седмичната – 10 лева. Това реши правителството.

          За автобусите с над 8 места и за товарните камиони с две оси годишната винетка ще струва 500 лв., месечната – 170 лв., седмичната – 65 лв., а дневната – 20 лв. За камионите с над две оси, специализираните строителни машини, автокрановете, специализираните ремаркета за превоз на тежки или извънгабаритни товари винетната такса през 2007 г. ще бъде 950 лв. Месечният стикер ще струва 300 лв., седмичният – 110 лв., а дневният – 20 лв.
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Гейове. Мазни.

            Коментар


            • #7
              Спрях да купувам винетки(седмични) откакто миналата зима минах по
              едно шосе и в една голяма дупка си изкривих джантите.На следващия
              ден сменях гуми при минус20градуса(щяха да ми паднат пръстите на
              ръцете от студ).

              Коментар


              • #8
                А към какво причисляват един стандартен 9 местен дълъг Дефендър - може би към бус над 8 места и винетката дали му е 500 лв а?

                Чисто любопитство - просто да знам, че нещо натам гледам.
                Ако е така да се преориентирам навреме ...
                Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                Коментар


                • #9
                  Bus

                  И аз имам същия проблем. Жена ми кара ван Киа Карнавал. Тясе води по документи 8+1 места. Да я приравнявам към Икарус ли....
                  Абе вярно че е големичка ама чак винетка от 500 лева
                  Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                  NULLA TENACI INVIA EST VIA

                  Коментар


                  • #10
                    До 8+1 места вкл. е с винетка за лек автомобил! Но не дай си боже да имаш форд Фиеста Куриер например, която е два пъти по-лека от дифендъра ама е товарна и е винетка за 500 лв.!!!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      предлагам винетката за бетоновози и самосвали да е поне 5000лв - и пак няма да покрива щетите от тях
                      Имаме 2 строежа в махалата - направо разсипаха улиците - може да им видиш следите в асвалта
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG
                        До 8+1 места вкл. е с винетка за лек автомобил! Но не дай си боже да имаш форд Фиеста Куриер например, която е два пъти по-лека от дифендъра ама е товарна и е винетка за 500 лв.!!!
                        аз съм такъв случай.за 2,5 тона джип винетката ми е 5 пъти по-евтина от фелиция пикап.има добре че има дневни вече за 20 лева.щото досега седмични за 24 лева.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #13
                          не само твойта - и Галопера, а и на Хамър Н1 ще е евтината винетка за лека кола!

                          за сравнение в Унгария миналата година седмичната винетка беше към 5Е за чужда /БГ/ лека кола... и няма тол-такса на магистралата

                          интересно, че нашите за чужди МПС са обявили само годишна винетка а би трябвало на влизане в БГ да им дават по 100Е за попътен ремонт а на излизане от БГ да им казват извинявайте за това, което изтърпяхте!
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Някой да е виждал тези "Прочути" Нови винетки? До колкото разбирам от днес 9включително) трябва да сме с тях, а аз търсих бая и НИКЪДЕ не са ги в иждали, камо ли да ги продават???

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от http://vinetki.bg/faq.php
                              Годишния винетен стикер е с валидност от 1 януари на текущата година, за която е издадена до 31 януари следващата година. ...
                              LR RR Classic VM2.5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X