Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслена помпа на 2т - проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маслена помпа на 2т - проблем

    Здравейте!
    Карам Сузуки 125 кубика двутактов и преди време му направих ремонт - бутало, шлайф и т.н. Сега мотора работи добре, но ми се струва че пуши повече от нормалното. Сравнявам с Ямаха ДТ на един приятел. Няколко пъти навивам болтчето на жилото с което се регулира помпата и ефекта не е голям. Дразни ме защото капе от аспуха маслена кал.
    Въпроса ми е ако го завия на максимално положение какво ще стане? Страхувам се да не спра напълно маслото към двигателя и да стане весело - за някой майстор. Ще прикача схема на помпата и ако дадете мнения ще съм благодарен.
    Благодаря предварително!

    п.п. Не пипа масло от скоростите, буталото и сигментите са нови, маслото също е добро/подходящо/ и не е от него.
    Последно редактирано от petpet75; 23-10-09, 18:59.
    Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

  • #2
    До: маслена помпа

    Писано е по въпроса. Настройката на тази помпа /да пуска правилното количество/ се прави на стенд...... или по метода проба грешка. Понеже стенд не знам дали има в България /по-рано имало един бай Димитър в Самоков/, почвай да засичаш по колко масло пуска на литър бензин и постепенно намалявай , дордето достигнеш до нормална стойност /под 30мл. масло на литър бензин някъде/.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      До: Маслена помпа

      Направо не знам как ще стане тази работа - немога да съм сигурен колко масло е изгорил от казанчето?! То събира над литър. Ако завия докрай регулиращата гайка как мислиш - ще спра ли напълно маслото? Някъде във форума бях чел, че това няма напълно да спре маслото. Другото е да се ориентирам първоначално по количеството пушек или незнам вече! За стенда - работата е ясна - надежда всяка оставете.
      Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

      Коментар


      • #4
        До: Маслена помпа

        Сипвай масло в 50 мл. спринцовка /без бутало/ и превключи маркучето от резервоара към нея..... ама и бензина в литрово разграфено шише /напр от масло/. Не се сещам нищо по-ефективно в момента. Така на теория ще можеш само със 100 - 200 мл. бензин разход да мериш и пренастройваш.
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          До: Маслена помпа

          Продължавам да навивам гайката - каквото е това е!
          Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

          Коментар


          • #6
            До: Маслена помпа

            То ще се чуе . Абе пич , ти вата на ауспуха сменявал ли си? Изобщо профилактика някаква правена ли му е след ремонта на двигателя? Да не е останало старо масло вътре и сега да го изкарва като го постопли?
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              До: Маслена помпа

              Мдаааааааааа! Аспуха определено не съм пипал още, но той си пропушва докато е студен - после също но не чак толкова. Въпреки всичко пак е повече от нормалното. Аспуха не съм го пипал защото е занитен и като незнам какво точно и къде да срежа ме е страх да не го прецакам. Пък и никой от мойте хора не е правил подобно нещо. Другото - през отвора който е за източване на мизериите от аспуха/оставил съм го отворен/ си капе масло и пръска при високи обороти.Гадост!
              Последно редактирано от petpet75; 30-10-09, 14:35.
              Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

              Коментар


              • #8
                До: Маслена помпа

                Намирай някой кайто знае и може да ти оправи ауспуха тогава. На двутактовата машина това и е 30% от двигателя.
                0888932647

                Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                Коментар


                • #9
                  До: Маслена помпа

                  Днес ходих при "доктор на ауспуси". Каза, че ще го прогори и пари не ми искал - обаче това в началото! След 45 минути обръщане отгоре, отдолу, отляво, отдясно, загряване до червено и невероятна пушилка закрила слънцето в квартала платих 15 лева. По най-бързия и шпионски начин се измъкнах преди да бъда линчуван от съседите наоколо, а с майстора незнам какво стана. Явно досега никой не се е сещал да обслужва ауспуха и от там и проблемите. Искам да кажа, че Жоро е прав!
                  Поздрави
                  Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X