Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за приготвяне на качамак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Помощ за приготвяне на качамак

    Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
    Ти поне си виждал.Прави се на топче и се слага на куката-3 или4 номер
    Хм,май,малко малки куки ползвате,1-ви ,2-ри номер,една,две нули.....а не после да псувате що се откачило.....
    Който пие бира не умира,но не трябва пил да шофира :!: ;)

    Коментар


    • #17
      До: Помощ за приготвяне на качамак

      Аз го правя колкото е качамака толкова е и водата,слагам я да заври сипвам всичкия качамак заглаждам го отгоре и намалям котлона.Оставям го да ври 12 минуту,след това го свалям и яко бъркане само в едната посока с дървена лъжица.Брашното си го меля аз купешките нестават така както на мен да ми хареса.Всеки може да си слага аромати и тем подобни работи.Това го ползвам на дунава и ми стои качамака по 2-3 часа.НАСЛУКА

      Коментар


      • #18
        До: Помощ за приготвяне на качамак

        Утре ще пробвам рецептата на Макса.Ще направя и снимки на процеса.Поне ще чистя само микровелето после(че последния път оср.х цялата кухня).Надявам се после да има и някое рибе за снимане...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          До: Помощ за приготвяне на качамак

          Стана!Благодаря още веднъж, Максе.Днес направих пробата!Толкова жилав качамак не съм виждал!Едвам си изчистих спиралата на тръгване от гьола...Но за съжаление не хванах нищо...е,и никой друг около мен де
          Ето и снимките
          Прикачени файлове
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #20
            До: Помощ за приготвяне на качамак

            ......

            Опа сега видях .нищо де следващия.
            Последно редактирано от bochopz; 24-10-09, 19:01. Причина: поправка
            . LRE Bulgaria.
            RRC SE V8 91г.

            Коментар


            • #21
              До: Помощ за приготвяне на качамак

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Стана!Благодаря още веднъж, Максе.Днес направих пробата!Толкова жилав качамак не съм виждал!Едвам си изчистих спиралата на тръгване от гьола...Но за съжаление не хванах нищо...е,и никой друг около мен де
              Ето и снимките
              Ама не видях да си сложил и кюспе,не че на мен ми помогна от началото на октомври до ден днешен.
              От онзи ден никакви пружини-само живи рибета и блеснарката.На първото,плюс качамаци и всякакви глисти,никой нищо в протежение на километър на Дунав-капо да ти види окото,мега колективно.
              Аз онзи ден бръснах 6 мерни распера и посях три тейлспинъра.Вчера нищо и посях два тейлспинъра.Днес нищо и посях един тейлспинър.
              Верно,че кеф цена няма,но на тая цена и кефа нещо фирясва.Поне да буташе,та да се абстрахираш малко от малко откъм затрити такъми.
              Да ти стъпи за три дена/сборно/ бройка распер-11 кинта...мрежи/плетени/,връзки/преплетени между ИАРА и мрежари/,ако сравня предната и тази година като въдичарски улов-догодина май няма и да стъпя на Дунав...

              Коментар


              • #22
                До: Помощ за приготвяне на качамак

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Стана!Благодаря още веднъж, Максе.Днес направих пробата!Толкова жилав качамак не съм виждал!Едвам си изчистих спиралата на тръгване от гьола...Но за съжаление не хванах нищо...е,и никой друг около мен де
                Ето и снимките
                Със времето ще му хванеш цаката .Плевнята са ти я показали но ти ще си намериш вратата никой не ти казва точната рецепта. И аз няма да ти кажа 100% точно как си правя качамака .Просто за всеки водоем различно се прави .Ти самичак си го казваш . На толкова жилав качамак как да си хване шаран не трябваше ли да е по мек понежи си на гьол и няма течение .
                Отделно трябва да се съобразяваш с температурата на водата .Мен ако питаш правенето на качамак си е наука.Добре дошъл в отбора И НА СЛУКА
                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                Коментар


                • #23
                  До: Помощ за приготвяне на качамак

                  Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                  Със времето ще му хванеш цаката .Плевнята са ти я показали но ти ще си намериш вратата никой не ти казва точната рецепта. И аз няма да ти кажа 100% точно как си правя качамака .Просто за всеки водоем различно се прави .Ти самичак си го казваш . На толкова жилав качамак как да си хване шаран не трябваше ли да е по мек понежи си на гьол и няма течение .
                  Отделно трябва да се съобразяваш с температурата на водата .Мен ако питаш правенето на качамак си е наука.Добре дошъл в отбора И НА СЛУКА
                  Мда,то пшеничното брашно/еластичност и лесен разпад/ и кюспето/освен вкус не позволява плътна консистенция/ помагат със съответни дозировки за "изделието".Регулатори.
                  Да не подхващаме старата максима "тя като взема-взема".Мъчен бая стана рибарлъка и няма да се чудя твърде,ако скоро цъфне тема "Много препечен ли да е Бьоф Строганоф при улов на женски шаран/амур,на кука ли да го нижем или на сервитьорка"...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Помощ за приготвяне на качамак

                    Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                    Със времето ще му хванеш цаката .Плевнята са ти я показали но ти ще си намериш вратата никой не ти казва точната рецепта. И аз няма да ти кажа 100% точно как си правя качамака .Просто за всеки водоем различно се прави .Ти самичак си го казваш . На толкова жилав качамак как да си хване шаран не трябваше ли да е по мек понежи си на гьол и няма течение .
                    Отделно трябва да се съобразяваш с температурата на водата .Мен ако питаш правенето на качамак си е наука.Добре дошъл в отбора И НА СЛУКА
                    Aa,спор няма,че качамака за гльол не трябва да е толкова жилав.Трябва да се разпада за около час.Аз затова и си намправих само ,,демо версия''-за две-три хвърляния.Аз съм още пресен в занаята,но уча интензивно.Естествено ,че не съм заложил само на експерименталния качамак.Миналия път го докарах с консистенцията на разбити на сняг белтъци,сега беше жилав(аз нарочно исках да е такъв),утре ще го направя като хората.Но съм доволен от постигнатото.И най-важното-без щети по мен и кухнята

                    П.П:Максе,оказа се че съм си забравил кюспето на гьола миналия път,затова не сложих....Другия път...
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #25
                      До: Помощ за приготвяне на качамак

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение

                      П.П:Максе,оказа се че съм си забравил кюспето на гьола миналия път,затова не сложих....Другия път...
                      Марто,спрямо снимковия материал си ползвал царевично брашно,а не малай/едро смляна царевица/.Това също се отразява и то доста.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Помощ за приготвяне на качамак

                        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                        Aa,спор няма,че качамака за гльол не трябва да е толкова жилав.Трябва да се разпада за около час.Аз затова и си намправих само ,,демо версия''-за две-три хвърляния.Аз съм още пресен в занаята,но уча интензивно.Естествено ,че не съм заложил само на експерименталния качамак.Миналия път го докарах с консистенцията на разбити на сняг белтъци,сега беше жилав(аз нарочно исках да е такъв),утре ще го направя като хората.Но съм доволен от постигнатото.И най-важното-без щети по мен и кухнята

                        П.П:Максе,оказа се че съм си забравил кюспето на гьола миналия път,затова не сложих....Другия път...
                        Един приятелски савет .Купи си от ония тенджери дето не залепва нищо по тях и прави качамака на газов котлон .Така ще го правиш колкото ди душа иска жилав или твърд Като приключиш само избърсваш тенджерата и си готов за следващия път.Само да не те виде жена ти щото ще конфискува тенджерата .Пиша от опит щото мойта присвои две.
                        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Помощ за приготвяне на качамак

                          Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                          Един приятелски савет .Купи си от ония тенджери дето не залепва нищо по тях и прави качамака на газов котлон .Така ще го правиш колкото ди душа иска жилав или твърд Като приключиш само избърсваш тенджерата и си готов за следващия път.Само да не те виде жена ти щото ще конфискува тенджерата .Пиша от опит щото мойта присвои две.
                          Ти май бъзикаш "по взаимно съгласие" или "...непредумишлено..."...
                          Поне му кажи,че най-хубавия малай се прави при тъщата...
                          ...а как кълве после...,дежурния в Софийския централен...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Помощ за приготвяне на качамак

                            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                            Марто,спрямо снимковия материал си ползвал царевично брашно,а не малай/едро смляна царевица/.Това също се отразява и то доста.
                            Прав си Максе,но това имах под ръка.Но съм доволен от резултата,като за първи опит.И най-важното,около мен не стана кочина и се се изгорих.Е,само малко,при месенето.Утре ще го направя по-добре.Иначе капото не се дължеше нито на качамака,нито на стръвта.На 50 м бяхме хвърлили поне 30 пръчки,и то всеки на различно...ей,не се показа шарко...че и карадуди нямаше ,дори слънчаците се бяха скрили...
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #29
                              До: Помощ за приготвяне на качамак

                              Нека пробва човека Ако иска да се научи......
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Помощ за приготвяне на качамак

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                Прав си Максе,но това имах под ръка.Но съм доволен от резултата,като за първи опит.И най-важното,около мен не стана кочина и се се изгорих.Е,само малко,при месенето.Утре ще го направя по-добре.Иначе капото не се дължеше нито на качамака,нито на стръвта.На 50 м бяхме хвърлили поне 30 пръчки,и то всеки на различно...ей,не се показа шарко...че и карадуди нямаше ,дори слънчаците се бяха скрили...
                                А,откъм свинщината в кухнята това е хигиеничния вариант.Спор няма.За горенето,докато го месиш горещ-ръкавиците от джипа,ако се наложи смяна с резервната.
                                Регулацията откъмто плътност/ако искаш да ползваш моя вариант с микровелето/-играеш с пшеничното брашно и кюспето.Малая и водата си стоят субстанция.Знаеш ми телефона ако искаш да уточним нещо според водоема и сезона.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X