Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

    Не вярвам Body Control Module /BCM/ при 2.7 и 3.1 да са тотално различни и да е невъзможно да се препрограмира тази функция. Май не им се е занимавало и са те "пуснали по пързалката".
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

      И аз задавам същия въпрос - в компа нямам опция - при заключване или отключване да биипка тромбата или алармата . Но мога ли да го активирам това чудо, щото сега като отключвам и заключвам, все гледам мигачите дали премигват и все дърпам вратата да се уверя че съм заключил...
      Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
      O8867З7I78

      Коментар


      • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

        Първоначално публикуван от chakalaa Преглед на мнение
        Може ли да се включа и аз с един въпрос? Четох много ходих и на стенда в Балканстар точно за тромбата и смяната на региона на Canada.Виждам че има колеги който са си актиивирали менюто "Sound horn with lock" и тромбата им свири при заключкане. На мен в Балканстар ми казаха след закачане на стенда че за Grand Cherokee 2.7 CRD тези опции не били активни,а само за модела 3.1CRD.В крайна сметка има ли възможност при някой модели Grand Cherokee 2.7 тези опции да не са активни или са ме пуснали по пързалката от любимия сервиз.

        Както ти казах на ЛС аз смених региона при vladi333 и нямаше никакви проблеми, работа за 2 мин. Ако искаш се разходи до сервиза му и ще разбереш веднага на място, но според мен не би трябвало да има ядове.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

          Аз съм с 2.7 CRD, сменил съм региона и алармата бипка. DRL, обаче не може без специалното реле. За това си купих и инсталирах универсално и съм много доволен.
          Suzuki GSXR
          VW Touareg
          Mitsubishi Pajero II

          Коментар


          • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

            Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
            Аз съм с 2.7 CRD, сменил съм региона и алармата бипка. DRL, обаче не може без специалното реле. За това си купих и инсталирах универсално и съм много доволен.
            ...т.е. пали си нормално фаровете или работи , като DRL - пали дългите с намален интензитет(не си спомням % точно колко бяха)
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

            Коментар


            • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

              А като запалиш късите, дългите угасват ли?
              в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
              Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

              Коментар


              • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
                ...т.е. пали си нормално фаровете или работи , като DRL - пали дългите с намален интензитет(не си спомням % точно колко бяха)
                Купих го от тук. Функциите са доста разнообразни
                Suzuki GSXR
                VW Touareg
                Mitsubishi Pajero II

                Коментар


                • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                  Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                  Мисля, че най-накрая имаме решение на проблема....
                  Дистанционното ми работи на макс. половин метър от дясната врата.

                  Какво се получи при мен. Свалих кората на вратата. Във видеото е обяснено много добре и ако се гледат снимките на Вселин къде точно са клипсовете свалянето става лесно чрез увита шпакла с парцал и отверка за подпиране. За мое учудване успях да счупя само един клипс, но съвсем случайно от близкото магазинче намерих на 99% същите клипсове(жълтия е оригиналния):


                  И след като откачих кората и я обърнах - изненада. От модула излизаше тънко многожилно кабелче, вървящо под прави линии паралелно с кабела на огледалото прикрепено с тиксо към кората. Монтажа изглеждаше доста заводски, а и като свалих модула ми направи впечатление, че на него си има фабричен процеп през, който се подава кабелчето.


                  След отварянето на модула забелязах, че кабелчето е запоено от долната страна на платка(страна елементи) и пластмасовите нитове имат доста равномерна, еднаква и заводска запечатка. Кабелчето беше дълго 52см. Явно са си взели бележка, но ефект - йок. Запоих още 17см кабел, ефект - нулев. Махнах го и сложих още 34см. Ефект - отрицателен. Експериментирах с различни положения и посоки на кабела. Ефект - отрицателен. Наведох пораженчески глава, възстанових кабелчето до фабричния му размер и гледах да го прилепя по старият му път. Монтирах обратно кабелите, жилата и кората на врата и о, чудо! Дистанционното ми вече работи от към шофьорската врата на ~5 метра! Не съм тествал на повече, защото в подземните ни гаражни не е много широко. Незнам как и защо стана, но единствената разлика със фабричния монтаж е че прикрепих кабелчето с черен изолирбанд, а не с "крайслеровото" тиксо и последните му 2-3мм са калайдисани.
                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                    Днес и аз монтирах антена, следвах съветите на Веско. Отличен резултат. L=69
                    в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                    Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                    Коментар


                    • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                      Първоначално публикуван от Veselinv Преглед на мнение
                      Аз съм с 2.7 CRD, сменил съм региона и алармата бипка. DRL, обаче не може без специалното реле. За това си купих и инсталирах универсално и съм много доволен.
                      Моля някой от знаещите за помощ - жокер.
                      Имам вече "специалното" DRL реле и сега възникна въпроса как да бъде монтирано .
                      Отваряйки капака на предпазителите в купето има достъп само до тях , а самите релета са в горната част на този блок предполагам , та въпроса ми е как мога да стигна до въпросните релета за да монтирам това DRL .
                      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                      Коментар


                      • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                        Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
                        та въпроса ми е как мога да стигна до въпросните релета за да монтирам това DRL .
                        По спомени, най-горното ляво гнездо е за "ДРЛ"-та, махаш кората над краката на водача за по-голяма видимост...
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                          Activating the Daytime Running Lights (DRL) on their non-Canadian WJ:
                          1) Remove the Low Beam Relay.
                          -Изваждаш релето за къси светлини /Low Beam Relay/

                          2) Insert the Low Beam/Daytime Running Lamp Relay into the originally vacant location in the
                          upper left corner of the Junction Block.
                          -Поставяш DRL релето най-горе в ляво на свободното място.

                          3) Using the DRB III scan tool, change the “country code” in the Body Control Module (BCM) to Canada.
                          -Чрез диагностичен уред DRB III scan tool в BCM сменяш региона на Канада.

                          4) Initialize the BCM. (Same as the “Reset the Module” command that appears on the DRB III display.) You do not need to activate the DRL's after you reset the BCM the lights will come on.
                          -Ресетваш BCM за да се инициализира промяната.

                          5) Verify that the Daytime Running Lights come on when the engine is started and go off when the engine is stopped. When on, the running lights will have a lower intensity compared to that of the regular low beams. Also with the E-Brake on the lights with turn off this is normal.
                          -Уверяваш се, че светлините се включват автоматично след стартиране на двигателя и се изключват след изгасването му.

                          Успех!
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                            Благодаря за бързите отговори !
                            Това ме интересуваше дали трябва тази кора над краката да се маха или може да се достигне без махане.
                            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                            Коментар


                            • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                              Първоначално публикуван от bobydimi Преглед на мнение
                              ...Имам вече "специалното" DRL реле...
                              А от къде го взе и какви пари, че току що ми писаха фиш за 20лв.?
                              WG 2.7 CRD

                              Коментар


                              • От: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                                До тук си си "купил" повече от половината на един DRL модул с автоматично включване на къси светлини през деня и всички светлини през тъмната част от денонощието. Още един фиш и ще надхвърлиш цената на модула.
                                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                                First impression is not always true. Get inspired.
                                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                                Reading is sooo boring, unlike writing!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X