Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Почистване на язовир Голям Беглик

    бе не ги разбирам много тия работи, ама ако се комерсиализира мястото(накъдето е и тръгнало), оправят се местата за къмпингуване, взема се такса и тн. кой ще прибира парите ? (: може да се стегне чатъма и да пуснем джетове под наем (: на съседната поляна пък ще се отвори училище по кайт, каяк и тн водни спортове... (: една кръчма с кибапчита и кифтета ще е жизнено важна за да се задоволи апетита на потока от чуждестранни и софийски туристи. Бе като цяло, попадне ли в подходящите ръце тва място, може да стане златна мина... но не трябва да се ограничаваме само с васил коларов, погледнете настрани - там е и широка поляна, малко по надолу доспат, все места с висок потенциал.

    Коментар


    • #77
      До: Почистване на язовир Голям Беглик

      За тези 2-3 дни, в които бях на Голям Беглик видях на какво е способен човек, и колко уязвима и безсилна е природата пред мръсотията. Видях и на какво са способни шепа ентусиасти + добра организация, защото останах с впечатлението, че това място никога не е чистено. Ако човек се чувства сред природата така, както у дома си... не вярвам да си заравя боклуците вкъщи под килима или да ги трупа в ъглите на стаите. Искрено се надявам да взема участие във всяко такова мероприятие и няма да се откажа, докато се организират подобни. Лошо впечатление ми направиха хората с кебапчетата и огнестрелните оръжия, които по мое мнение не бяха част от акцията. За съжаление не можахме да останем до край, а си тръгнахме в неделя сутринта, но вярвам, че хората с време и съвест са се погрижили. Другия път от мен - повече. За всички, които се включиха, дори да са събрали 1-2 шепи боклуци - едно голямо евала. Ако това място се запази чисто, непокътнато и непозната дестинация за масовия турист - мисля, ще е най-добре. Нека остане за тези, които го ценят. За останалите има друг тип забавления, които не е нужно да пренасят на едно от най-красивите места в България.
      Ето малко снимки: http://picasaweb.google.com/pazzi081...61400636258722

      Коментар


      • #78
        До: Почистване на язовир Голям Беглик

        Първоначално публикуван от paleo
        Лошо впечатление ми направиха хората с кебапчетата и огнестрелните оръжия, които по мое мнение не бяха част от акцията.
        Въпреки кебапчетата и огнестрелните оръжия мисля, че и ние поработихме добре.
        А и не виждам нищо лошо в кебапчетата, все пак нещо трябва да се яде, а такива хищници като мен не могат да карат на зеленчуци
        Огнестрелните оръжия бяха просто няколко ракети, които искаха да изпробват. Все пак никой не е извадил картечница.
        [SIGPIC][/SIGPIC][FONT=Arial Black][COLOR=RoyalBlue][COLOR=DeepSkyBlue] По-добре да те мразят за това, което [B]СИ[/B], отколкото да те обичат за това, което [B]НЕ СИ[/B] !!![/COLOR] [/COLOR][/FONT]8)

        Коментар


        • #79
          До: Почистване на язовир Голям Беглик

          Тия с кебапчетата доста са поизчистили и един от най-замърсените язовири - Въча. Така че ще трябва още кебапчета да им донесем, че явно доста боклук са изринали през живота си.
          0899 48 65 96

          Коментар


          • #80
            До: Почистване на язовир Голям Беглик

            Всъщност, ако опитващите се да поспят и почиват бяха направили бележка веднага, нямаше да има никакъв проблем...
            Може би ще трябва при следващи акции да се обособяват два лагера - на предпочитащите спокойствие и уединение, и на по-палавите и енергични участници. Макар, че така няма да могат да се споделят и разменят идеи, впечатления и опит. Но какво пък - който, каквото предпочита, място има за всеки, стига работата да върви
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

            Коментар


            • #81
              До: Почистване на язовир Голям Беглик

              Доколкото ги познавам, можеше просто да отидете при тях, и да им кажете Здрасти!. Кебапчетата щяха да станат и ваши.
              Освен това, никога не съм виждал да стрелят, макар че всички имат с какво. Сигурно затова и не го правят Чух че са пробвали сигнални ракети. Това е друга работа, и между другото реален проблем. От петте вида които имам, само едни стават, и те не се намират никъде. А другите волю - неволю трябва да се пробват. Никой не знае кога нечий живот ще увисне на тая сламка, не си струва да се окаже с един джоб буклук в безизходна ситуация.

              Коментар


              • #82
                До: Почистване на язовир Голям Беглик

                Ясно...
                Следващият път като искам да се срещна с такива хора ще отида на панаира на село Чепърлянци - там ще се чувствам по същият начин, с малката разлика, че няма да си мисля, че аз не съм на мястото си

                А като чуя, че ще има почистване, ще отида на другият на България (все още предпочитам да обикалям България, въпреки ширещата се чалга култура). Може да има замърсени места, но чисти откъм присъствие на панаирджии. Бягайки от натовареният живот в големият град аз търся спокойствие сред природата. Този път реших да дам скромният си принос в една еко акция.

                Видно ни се разминават културните възгледи, простете, че повдигнах темата, но за мен беше важно да разбера дали и при следващото почистване ще е така. Явно е традиция и почти никой не вижда нещо неуместно в това...

                Явно не е за мен, извинете...
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #83
                  До: Почистване на язовир Голям Беглик

                  Първоначално публикуван от PinMaster
                  Ясно...
                  Следващият път като искам да се срещна с такива хора ще отида на панаира на село Чепърлянци - там ще се чувствам по същият начин, с малката разлика, че няма да си мисля, че аз не съм на мястото си

                  А като чуя, че ще има почистване, ще отида на другият на България (все още предпочитам да обикалям България, въпреки ширещата се чалга култура). Може да има замърсени места, но чисти откъм присъствие на панаирджии. Бягайки от натовареният живот в големият град аз търся спокойствие сред природата. Този път реших да дам скромният си принос в една еко акция.

                  Видно ни се разминават културните възгледи, простете, че повдигнах темата, но за мен беше важно да разбера дали и при следващото почистване ще е така. Явно е традиция и почти никой не вижда нещо неуместно в това...

                  Явно не е за мен, извинете...
                  Следващия път, ако нещо ви притеснява - говорите с хората на място.
                  Зад клавиатурата всеки е майстор на критиката и "качествените" оценки!
                  Per aspera ad astra.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Почистване на язовир Голям Беглик

                    Първоначално публикуван от Тануцо
                    Следващия път, ако нещо ви притеснява - говорите с хората на място.
                    Зад клавиатурата всеки е майстор на критиката и "качествените" оценки!
                    Добре казано, но може би сте пропуснали (или незнаете) момента, че гърмежите бяха след първата ми молба. И предизвикаха втора!

                    Оценка в случая правя само за себе си - и тя е същата като изразената от мен във въпросното "първо оплакване".

                    Много се засягам на постове от сорта "зад клавиатурата си майстор, а реално..." - затова - или не знаете какво говорите или не сте ми чули забележката от пистолетните истрели. Странното е, че там никой не ми опонира, а тук... Е - кой сега според теб е "майстор зад клавиатурата"?
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #85
                      До: Почистване на язовир Голям Беглик

                      Първоначално публикуван от PinMaster
                      Ясно...
                      Следващият път като искам да се срещна с такива хора ще отида на панаира на село Чепърлянци - там ще се чувствам по същият начин, с малката разлика, че няма да си мисля, че аз не съм на мястото си

                      А като чуя, че ще има почистване, ще отида на другият на България (все още предпочитам да обикалям България, въпреки ширещата се чалга култура). Може да има замърсени места, но чисти откъм присъствие на панаирджии. Бягайки от натовареният живот в големият град аз търся спокойствие сред природата. Този път реших да дам скромният си принос в една еко акция.

                      Видно ни се разминават културните възгледи, простете, че повдигнах темата, но за мен беше важно да разбера дали и при следващото почистване ще е така. Явно е традиция и почти никой не вижда нещо неуместно в това...

                      Явно не е за мен, извинете...
                      Уважаеми,
                      Вие сигурно не сте били на феста миналата година
                      и не знаете какво точно е панаир(даже имаше и секс на живо)?!
                      Колкото до чалга-културата,
                      тя е по-харктерна, за тия дето си за...т боклуците,
                      а не за събиращите ги.
                      Съжалявам, че влизам в ролята на адвокат,
                      (ние спахме на яз.Доспат и участвахме само в почистването),
                      но си мисля, че по-прякото общуване с хората
                      в случая не би ви навредило.
                      Колкото до участието в подобни акции,
                      всеки има мотиви за да участва, или не.
                      Живеем в демокрация правете каквото ви казва сърцето!
                      А културните хора обикновено не дават оценки,
                      без да познават хората и без да са им ги искали.
                      Аз лично не се обидих, защото не съм бил там,
                      но и да бях пак нямаше да се обидя,
                      защото си падам малко простак и малоумник,
                      защото ми харесва да събирам л...та
                      на културните и некултурните,
                      без да ме е еня на кой са точно.
                      А и не съм толкова префинен, че някакви чалгаджии
                      да ме откажат от по-висша цел.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Почистване на язовир Голям Беглик

                        Първо, искам да се извиня на организаторите, че не успях да се включа в мероприятието.
                        Относно гърмене и шумене съм съгласен че си е лека простотия, да се прави от14-16 часа, както и след 22 - 23. Доста хора ходят там с малки деца. Почти всяко лято съм там за 2-3 седмици. Събота вечер е канонада и се чува на километри. Въпрос на възпитание. Но това няма да ме откаже. Боклуци и заварени и наши не оставяме.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Почистване на язовир Голям Беглик

                          Първоначално публикуван от PinMaster
                          Добре казано, но може би сте пропуснали (или незнаете) момента, че гърмежите бяха след първата ми молба. И предизвикаха втора!

                          Оценка в случая правя само за себе си - и тя е същата като изразената от мен във въпросното "първо оплакване".

                          Много се засягам на постове от сорта "зад клавиатурата си майстор, а реално..." - затова - или не знаете какво говорите или не сте ми чули забележката от пистолетните истрели. Странното е, че там никой не ми опонира, а тук... Е - кой сега според теб е "майстор зад клавиатурата"?
                          След като там никой не Ви опонира и изпълниха молбата Ви, защо продължавате да нападате и да се жалвате. Или аз не съм видяла добре заглавието на темата, която явно е "Оплаквания".
                          0899 48 65 96

                          Коментар


                          • #88
                            До: Почистване на язовир Голям Беглик

                            Страхотно мероприятие се проведе, радвам се, че и аз успях да се присъединя, определено ще си остане едно от най-незабравимите ми преживявания
                            Като зрител на съботното шоу (аз бях на по-горните редове) мога да кажа, че беше кофти програма в сравнение с тихата петъчна нощ. Звукът на планината и язовира, свирките, песните и хармониките около огъня бяха заменени с доста неприятна за ухото патърдия. Хора има всякакви, както някой каза в по-горните постове-събрали са се прекалено различни хора, за да може да се угоди на всички, но... след първата забележка (много силна музика), последва и втора (ракети и пиратки), но въпреки това малко след полунощ някой извади още по-мощни колони, започнаха руски казачоци и отечествени песни придружени със съответните викове...
                            Та кой каза-ако бяхте направили забележка, то нямаше да има проблеми???
                            Въпреки всичко ще запомня мероприятието само с добри чувства
                            Ще продължавам да следя тази тема и от тук да се инфрмирам чий акота да идем да изринем отново

                            Коментар


                            • #89
                              До: Почистване на язовир Голям Беглик

                              Ситуацията налага въвеждане на нови правила:

                              Забранява се яденето на кебапчета!
                              -Кюфтета и пържоли може, но не на скара а на друго.
                              Забраняват се пластмасовите столове, ще се стои прави.
                              Забранява се изстрелването на ракети.
                              -Ако нещо ще се изстрелва нека да са само стрели.
                              Ще има 2 палаткови лагера един на М.О.В. и един на 6.5 км. в планината.
                              Относно музиката :
                              Ще се направят компилации включващи само песни с хармоники.
                              Пример: http://www.youtube.com/watch?v=XKQ5jhtFypg
                              От сърце се смях като четох постовете относно новите правила
                              Симпатяги сте-съвсем сериозно. Надявам се отново да се засечем някъде по чукарите, ще поработим дружно, ще пием по кафенце или биричка, може и за джипове да си полафим, пък вечер си хаващаме гората, поне на 6,5км от М.О.В.

                              А сега да разобличим "виновника", заради когото се оспами цялата тема и се превърна в книга за оплаквания...



                              ТОЙ Е!!!
                              Въпреки двегодишата си възраст много се постара и дори и да не успя да напълни цялото си чувалче, поне имаше огромно желание
                              Пък след тежкия трудов ден, просто искаше да си поспи... и кой друг ако тати трябваше да се опита да му осигури поне малко спокойствие. Сигурно и между вас има родители, помислете си, прави ли сме били???

                              Със здраве!!!

                              Коментар


                              • #90
                                До: Почистване на язовир Голям Беглик

                                Естествено, че сте прави, стига да не се преувеличава и раздуват нещата.
                                Затова досега МОВ (място за отдих и веселие) винаги е било различно от мястото за спане, поне за повечето участници в почистванията. Явно трябва да се направи така и на другите места, на които ще чистим заедно.
                                Колкото за разстоянието - мисля, че по разпоредбите на РИОКОЗ за постоянен шум над 80 dB хигиенната граница беше 1000 м (ако греша, нека ме поправят), така, че не е нужно да бъде на 6.5 км.
                                Поздрави и до нови срещи!

                                п.с. виждам, че сте видели "следващите акита", каски има, ако трябва и антифони ще осигурим http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56392&page=17
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X