Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос ?

    Намислил съм да поставя двигател от Газ 53 на Уаз 469, като целта ми е да увелича ( безплатно ) по този начин мощноста и въртящия момент.
    - 105 к.с. при 3200 об/мин срещу 76 к.с. на Уаза
    - 255 Nm при 1750-2250 об/мин. срещу 159,8 при 2200-2500 об/мин.

    Чета в друга тема, че "Шлайфането на главата м/у 3 и 4 мм е по заводски данни за адаптирането на двигателя с по-високо октанови бензини като 92 и 95(и газ)"- става дума за Уаз .
    И имам такъв въпрос - може ли да се прави такъв шлайф и на Газковия мотор, до колко мм. и дали ще се вдигнат конските сили, и дали ще се подобрят характеристиките на мотора?
    И още нещо - дали четиристепената скоростна кутия на Уаза ще издържа на по-големия мотор?

  • #2
    писано е във форума по темата... газковият мотор е много тежък и разбалансира колата
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      Това вече е правено. Проблема при шлайфането на V8 идва от това че трябва да шлайфаш и смукателната генерация - нали е в развала на V-то.
      Най-добре е да направиш като Йори - двигателя с оригиналните скорости и раздатка от Газ-69. Едни познати в Москва имат една УАЗ-ка с двигател 5.7 GM барабар с автоматичните скорости.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
        писано е във форума по темата... газковият мотор е много тежък и разбалансира колата
        Да чел съм ги темите , искам да разбера дали мога да "сваля" главите с няколко мм. и с колко точно. А за теглото, мисля, че щом има Волги с осмаци и Уаза ще се справи

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait
          А за теглото, мисля, че щом има Волги с осмаци и Уаза ще се справи
          Пожелаваме ти успех
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #6
            1

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от TurboKuчekBabait
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              писано е във форума по темата... газковият мотор е много тежък и разбалансира колата
              Да чел съм ги темите , искам да разбера дали мога да "сваля" главите с няколко мм. и с колко точно. А за теглото, мисля, че щом има Волги с осмаци и Уаза ще се справи
              Да, може да свалиш главите, но сметни с колко трябва да свалиш и челата на смукателната генерация за да може да я напъхаш после обратно между главите.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X