Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на мотор - въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Прехвърляне на мотор - въпроси

    А има ли вариант без него. (Да кажем, че е изгубен или нещо такова)

    Коментар


    • #17
      До: Прехвърляне на мотор - въпроси

      Току що се прибра баща ми и ми каза, че е говорил с негов приятел (нотариус). На това ниво вариантите са два:

      1. Отива настоящия собственик на мотора в Петрич или в Благоевград с малкия талон и договора. Плаща си глоба за това че мотора не е регистриран в срок. След това си го регистрира в КАТ, издават му нов малък и голям талон и нов регистрационен номер (за целта трябва да е минал преди това през данъчните, където също ще бъде глобен и ще трябва да си плати данъка за пропуснатите години заедно с глобите). След това го прехвърля на мен по стандартната процедура и Аз отивам в КАТ, за да ми сменят само талона, а номера си остава същия. (това е до колкото разбрах)

      2. На малкото талонче пише името, ЕГН-то и адреса на първия собственик. Отивам направо при него в София и ако го намеря подписваме нов договор за покупко продажба, като аз си поемам данъка и глобите за пропуснатите години.

      Коментар


      • #18
        До: Прехвърляне на мотор - въпроси

        Със сигурност данъка може да се спести (на тебе) за тези пропуснати години. Там софиянеца да си го плаща. Пак ти казвам ти си данъчно задължен от момента на покупката.
        Друг е въпроса дали софиянеца ще иска да ти подпише договор след като не е плащан данъка. Още повече той веднъж е подписал договор с друго лице. (по закон - отива към измама, продава нещо дето вече е продал веднъж - собствеността вече не е негова). Това е за вариант 2.
        По вариант едно - да това е правилния вариант.
        В края на края както решите.
        Още нещо в КАТ Благоевград, вече два дни - четвъртък и петък има профилактика на Енергото и тока спира постоянно за по два три часа. Системата не сработва и регистрации - ЙОК. Опашката е до паркинга. Предполагам и че в началото на седмицата ще е същото.
        Успех.
        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

        Коментар


        • #19
          До: Прехвърляне на мотор - въпроси

          Благодаря ти за информацията NOTY. Ако се оправя с данъците тия дни ще отидем в Петрич, щом положението в КАТ Благоевграт е такова..

          Коментар


          • #20
            До: Прехвърляне на мотор - въпроси

            Колега по добре не се занимаваи караи си го така ,че е дълга и широка.Триабва собственика на мотора ,името на които е записано във талона,иначе не става ништо,всияко пълномошно важи само за една година...успех

            Коментар


            • #21
              До: Прехвърляне на мотор - въпроси

              Първоначално публикуван от Gra4eto Преглед на мнение
              Колега по добре не се занимаваи караи си го така ,че е дълга и широка.Триабва собственика на мотора ,името на които е записано във талона,иначе не става ништо,всияко пълномошно важи само за една година...успех
              Ако зависеше от мен, така щеше да стане обаче баща ми дава зор да измисля нещо да го регистрираме, че иска да си върши работа с него (по града)

              Коментар


              • #22
                До: Прехвърляне на мотор - въпроси

                Приятел извинявам се че ти пиша в темата по друг въпрос но нямаш поне 20 коментара и немога да ти пиша лично, искам да ми пратиш снимки на ямахата ти, или по скайп - veskoso или на е-майла - irinkov_v@abv.bg мерси предварително.
                Софиянеца прати ли ти големия талон?

                Коментар


                • #23
                  До: Прехвърляне на мотор - въпроси

                  Първоначално публикуван от Silvestar Преглед на мнение
                  Приятел извинявам се че ти пиша в темата по друг въпрос но нямаш поне 20 коментара и немога да ти пиша лично, искам да ми пратиш снимки на ямахата ти, или по скайп - veskoso или на е-майла - irinkov_v@abv.bg мерси предварително.
                  Софиянеца прати ли ти големия талон?
                  Не. Въобще не сме осъществявали връзка с него.
                  Снимки има в темата "Снимки на вашите ендура" на последната страница, ако искаш още пиши ми skype: kreative2226

                  Коментар


                  • #24
                    До: Прехвърляне на мотор - въпроси

                    Мотора вече е с регистрация, но ми излезе доста солено.

                    1. Направихме пълномощно при нотариус, с което отидохме да си платиме данъка за пропуснатите 4 години (данък-60лв, глоба и лихви-80лв).
                    2. След това направихме застраховка ГО (80лв)
                    3. Нотариуса ни издаде и декларация за изгубен голям талон.
                    4. Отидохме в КАТ. Издадоха ни нови Голям и малък талон на името на предишния собственик, като преди това си платихме глоба (около 200лв мисля че беше), за това, че мотора не е регистриран в срок и отделно към 40 лв за регистрацията.
                    5. След това сключихме договор за покупко-продажба с предишния собственик.
                    6. Отново в КАТ за смяна на талоните (на името на баща ми)

                    Като сметнем и парите дадени на нотариуса, регистрацията излезе между 500-600лв. И така след всички мотки, нерви и изгубено време Ямахата е с регистрация и напълно подготвена за зимния сезон

                    Коментар


                    • #25
                      До: Прехвърляне на мотор - въпроси

                      ПП: Благодаря на всички за помощта.

                      Моля темата да се заключи!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Прехвърляне на мотор - въпроси

                        Радваме се че помогнахме Лека и безаварийна
                        Поздрави.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X