Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самодиагностика за фронтера А как?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самодиагностика как?

    Утре се забивам при руснаците и ще източа всичко, което замина като ми изгърмя харда заедно с лаптопа.Вярно, че беше 31 липса на въртящ момент, погледни кабела на датчика/дългия, който обикаля над мотора/ и извади самия датчик да го почистиш.Вярно, че е индуктивен, но събира и мизерии при несменяно в нормални граници/пробег масло .

    Коментар


    • От: Самодиагностика как?

      Не ми остава друго освен да си кажа къде ми е бил проблема със паленето и завличането.След като в един момент съвсем спря да върти и изгуби токовете ми светна че нямам маса,обаче се сещам че същия тоя лентов кабел дето замасява двигателя съм го сменил преди 2 мес.Да ама проблема не беше в самия кабел а в болта който го държи за купето,направо се беше скъсал все едно срязан с нож.Нов болт и сега върти та се кине и пали от четвърт.
      Николай Младенов
      ОФАДБ 94г. C24NE

      Коментар


      • От: Самодиагностика как?

        Здравейте.Днес по време на движение ми светна чека,направих теста с кламера и показа грешка 16.Аутодатата показа,че нещо кнок сензора се е прецакал.Интересното е ,че след стартиране на мотора и няколко километрово каране лампата изгасна.Надявам се буксата му да прави лоша връзка.Въпросите ми са:
        Къде се намира кнок сензора(доста оглеждах двг но не го видях).

        Подлежи ли на ремонт?

        Има ли негативни последствия за двг ако карам така?
        Джипа е ОФА КБ X20SE има ГИ.
        Управлява
        ЛР Дискавъри 1 300tdi
        Вектра А C20XE

        Коментар


        • От: Самодиагностика как?

          Нок-сензор, газ... я първо се направи на ударен и виж дали ще светне пак. Газта леко шашка компютъра точно по отношение на контрола на детонациите, защото нок-сензорът твърде рядко се обажда.

          Коментар


          • От: Самодиагностика как?

            Първоначално публикуван от khk Преглед на мнение
            Здравейте.Днес по време на движение ми светна чека,направих теста с кламера и показа грешка 16.Аутодатата показа,че нещо кнок сензора се е прецакал.Интересното е ,че след стартиране на мотора и няколко километрово каране лампата изгасна.Надявам се буксата му да прави лоша връзка.Въпросите ми са:
            Къде се намира кнок сензора(доста оглеждах двг но не го видях).

            Подлежи ли на ремонт?

            Има ли негативни последствия за двг ако карам така?
            Джипа е ОФА КБ X20SE има ГИ.
            Ако ти кажа че откак я имам е в "сервизен режим" ще се успокоиш ли?
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: Самодиагностика как?

              Първоначално публикуван от khk Преглед на мнение
              Здравейте.Днес по време на движение ми светна чека,направих теста с кламера и показа грешка 16.Аутодатата показа,че нещо кнок сензора се е прецакал.Интересното е ,че след стартиране на мотора и няколко километрово каране лампата изгасна.Надявам се буксата му да прави лоша връзка.Въпросите ми са:
              Къде се намира кнок сензора(доста оглеждах двг но не го видях).

              Подлежи ли на ремонт?

              Има ли негативни последствия за двг ако карам така?
              Джипа е ОФА КБ X20SE има ГИ.
              Тая пущина е завита на блока под смукателните колектори, някъде около средата. Представлява нещо като дебела около сантиметър метална втулка обвита в пластмаса и със излезащ от тая пластмаса кабел. Затяга се със определено усилие към блока. Обикновенно се пука пластмасовата обвивка и започват проблемите.
              Минах по тоя път, даже още го вървя,защото моят си е напукан и мотора е умряло магаре в момента.
              И по повод на казаното от Ясен ще вметна че от прее..н ноксензор така трещи аванса че луд да станеш е малко. Лично преживяване.

              Поздрави!
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • От: Самодиагностика как?

                Прочетох темата, но не ми стана ясно за Фронтера Б (2.2 дизел) дали е възможна самодиагностика?
                Има ли някой пробвал?

                Коментар


                • От: Самодиагностика как?

                  Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                  Прочетох темата, но не ми стана ясно за Фронтера Б (2.2 дизел) дали е възможна самодиагностика?
                  Има ли някой пробвал?
                  Възможна е но само с кабел и компютър. Ако искаш мини през Младост 4 ще я видим аз купих такъв, изкарва и и кътните зъби даже може да настройваме количеството нафта на дюзите през помпата
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Самодиагностика как?

                    То да мина ама не мога да запаля.
                    Оня ден сутринта запали за не повече от секунда и загасна. Оттогава не пали.
                    Мислех си да не ми показва грешно нивото на дизела и налях 9л. След обезвъздушаване и дори дърпане пак не запали. Тия дни ще търся пътна помощ да ме закара до някой сервиз.

                    Коментар


                    • От: Самодиагностика как?

                      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                      То да мина ама не мога да запаля.
                      Оня ден сутринта запали за не повече от секунда и загасна. Оттогава не пали.
                      Мислех си да не ми показва грешно нивото на дизела и налях 9л. След обезвъздушаване и дори дърпане пак не запали. Тия дни ще търся пътна помощ да ме закара до някой сервиз.
                      хмм, почти съм сигурен какво и е. Транзистора на помпата е изгорял. Направо я дърпай към Кики, аз не бих поверил дизел на друг майстор. https://www.offroad-bulgaria.com/sho...highlight=vp44
                      ако не е това поне ще диагностицира какво и е. Има няколко вида професионални скенера, човека е много точен и не взима пари за нещо което не е свършил
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • От: Самодиагностика как?

                        И аз така си мисля. Вчера я прочетох темата и ще му звънна.

                        Коментар


                        • От: Самодиагностика как?

                          Здравейте!
                          Едно конструктивно предложение към модераторите: Ако е възможно променете името на темата, от нея да е ясно , че става въпрос за ОФА ( а не и за ОФБ )!
                          Например "Самодиагностика при ОФА", или нещо подобно. За да не стават грешки.
                          Приятна вечер на всички!
                          Казано е:
                          -"Обичай ближния",
                          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                          Коментар


                          • От: Самодиагностика за фронтера А как?

                            Здравейте,от два дена ми светва чека.рестартирам и пак светва,грешките са 16.и 45 някои има ли мнение от какво е.Опел фронтера А X20SE с обикновенно агу.може ли да е от кабели и свещи.
                            Последно редактирано от kiko84; 16-04-14, 19:51.

                            Коментар


                            • От: Самодиагностика за фронтера А как?

                              Първоначално публикуван от kiko84 Преглед на мнение
                              Здравейте,от два дена ми светва чека.рестартирам и пак светва,грешките са 16.и 45 някои има ли мнение от какво е.Опел фронтера А X20SE с обикновенно агу.може ли да е от кабели и свещи.
                              Едната грешка е Knock сензора (най-вероятно кабел и куплунг).
                              Втората грешка е ламбдата. Индикация за богата смес.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Самодиагностика за фронтера А как?

                                днес правих диагностика и ми излезнаха следните грешки-31,71,73,81.
                                интерсно е че навсякъде дава слаб волтаж. на какво може да се дължи това? откачах буксата на дебитомера, докато работеше колата нна газ- може ли тогава да записва слаб волтаж. забелязах, че когато светна фаровете или пусна чистачки, уреда за волтажа на таблото пада много, когато дам мигач, стрелката на уреда почва да играе нагоре-надоло. на какво може да се дължи това. масите са добре, пуснах и още една допълнителна от купето към мотора,ама няма ефект.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X