Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самодиагностика за фронтера А как?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Самодиагностика как?

    Нещо те върти ламбда сондата-елиминира се тази нужда на инфо към ЕКУ-то,но си е заигравка.
    Грешка 38 е проблем при обратна връзка/информация със сондата.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: Самодиагностика как?

      Първоначално публикуван от mladenov_78 Преглед на мнение
      Понеже не се стърпях направих втора диагностика преди малко и ми показа грешка 31 явно другата се беше изтрила при откачването на клемата след първата интервенция.
      Първо показа три пъти 12 и след това три пъти 31
      Нормално, 12 означава че е в тестов режим, 31 че не се върти коляновия вал, което е нормално при угасен двигател. Ако е показвало 38 вероятно нещо избива сигнала на ламдата-вероятен проблем там!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #18
        До: Самодиагностика как?

        Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
        Гърменето на газ е ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ПРОБЛЕМ,свещи,кабели,дистрибуторна капачка,палец.Сменяй наред ,като започнеш от свещите.После я покарай 2,3 дена на бензин за да поотпушиш дюзите.
        А също и от много бедна смес.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #19
          До: Самодиагностика как?

          2 дена ме нямаше и сега да напиша каква съм я свършил.Проверка на дебитомер и свещи+смяна на възд. филтър,всичко наред но проблема остава.
          Направих следния тест-оставих я да работи на място на бензин и изключих буксата на ламбда сондата при което раотата на ДВГ не си промени изобщо.Това означава че сондата изобщо не работи според мен
          /а и според компа де/
          Евентуално някой да подскаже от къде в София да си заприходя.То има на много места ама да съм сигурен че е читава
          Поздрави
          Николай Младенов
          ОФАДБ 94г. C24NE

          Коментар


          • #20
            До: Самодиагностика как?

            Ако долу-горе си напред със жикаджийството или имаш такъв познат/не иронизирам/,пиши,да ти обясня какви лесни врътки се правят в ЕКУ-то да не си търси повече ламбда сондата.За ЛС ясно,че е рано.
            0896 774 655-обади се,ако искаш.

            Коментар


            • #21
              До: Самодиагностика как?

              Не съм жичкаджия но мога да запоя две жици
              Ще трябва ли да се сваля ЕКУ-то и опасна ли е интервенцията.
              След като се направи тая врътка колата ще заработи ли нормално
              Мисълта ми е дали си заслужава да бърникам компа/колко струва тая ламбда сонда/Ако е до 20/30лв ОК иначе НЕ.Ако ти се пише драсни как става и да се зафатам.
              Поздрави
              Николай Младенов
              ОФАДБ 94г. C24NE

              Коментар


              • #22
                До: Самодиагностика как?

                Гърча е да извадиш ЕКУ-то,намира се в ляво горе от съединителя,зад кората.Един голям куплунг и три болта М6.При откачен акумулатор никаква опасност.Болтовете се развиват най-лесно като махнеш говорителя който е в ляво на таблото-бъркаш със звезда 10 през дупката.Разлика в работата на мотора няма.Той първоначално е бил без катализатор,затова Мотроник 5.1 може да управлява и двата варианта.
                От първи крак на куплунга на дебитомера/той сега е свободен/ трасираш кабел до компа и запояваш на 43 крак на чипа/ описаното в червено/.Другото е замостването на 20 и 14 крак/другото оградено в червено/.Това е цялата философия.Ламбда куплунга го разкачаш и изолираш да не се пълни с боклуци.
                Досега чек енджина не ми е светвал и на двете горива,нито самодиагностиката ми е показвала грешка,кофти или липсваща сонда и т.н.Като го направих това проверявах често,сега веднъж годишно/ако се присетя/-няма проблем.
                Сонда за 20/30 лева втора ръка може би,но колко ще изкара е друга песен.
                Някакви универсални маде ин маодзедун гледах за 70/80 лв.,но им нямам вяра нещо.ИМХО
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #23
                  До: Самодиагностика как?

                  Така поднесена информацията е незаменима.Оценявам го и веднага щом ми остане малко свободно време ще го направя и ще пиша за резултата.
                  Николай Младенов
                  ОФАДБ 94г. C24NE

                  Коментар


                  • #24
                    До: Самодиагностика как?

                    Колега Макс има ли проблем че схемата която ми даде е за 20NE и C20NE а моя е C24NE.
                    Николай Младенов
                    ОФАДБ 94г. C24NE

                    Коментар


                    • #25
                      До: Самодиагностика как?

                      "Frontera - 2 litres (C20NE) 91 - Bosch Motronic 1.5
                      Frontera - 2 litres (X20SE) 95 - 96 Bosch Motronic 1.54
                      Frontera - 2 litres (X20SE) 95 - Bosch Motronic 1.54
                      Frontera - 2 litres (X20SE) 96 - Bosch Motronic 1.54
                      Frontera - 2.2 litres 16V (X22XE) 95 - Bosch Motronic 1.54
                      Frontera - 2.2 litres 16V (X22XE) 95 - Bosch Motronic 1.54
                      Frontera - 2.2 litres 16V (X22XE) 96 - Bosch Motronic 1.54
                      Frontera - 2.4 litres (C24NE) 91 - Bosch Motronic 1.5
                      Frontera - 2.4 litres (C24NE) 94 - 95 Bosch Motronic 1.5"

                      ECU-то го дават едно и също,дебитомерите са същите.За да си вържем гащите окончателно-извади твоето,отвори го и напиши номера на чипа.
                      Не вярвам някой да си е усложнявал живота,но все пак.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Самодиагностика как?

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        "Frontera - 2 litres (C20NE) 91 - Bosch Motronic 1.5
                        Frontera - 2 litres (X20SE) 95 - 96 Bosch Motronic 1.54
                        Frontera - 2 litres (X20SE) 95 - Bosch Motronic 1.54
                        Frontera - 2 litres (X20SE) 96 - Bosch Motronic 1.54
                        Frontera - 2.2 litres 16V (X22XE) 95 - Bosch Motronic 1.54
                        Frontera - 2.2 litres 16V (X22XE) 95 - Bosch Motronic 1.54
                        Frontera - 2.2 litres 16V (X22XE) 96 - Bosch Motronic 1.54
                        Frontera - 2.4 litres (C24NE) 91 - Bosch Motronic 1.5
                        Frontera - 2.4 litres (C24NE) 94 - 95 Bosch Motronic 1.5"

                        ECU-то го дават едно и също,дебитомерите са същите.За да си вържем гащите окончателно-извади твоето,отвори го и напиши номера на чипа.
                        Не вярвам някой да си е усложнявал живота,но все пак.
                        Макс , (понеже не съм се интересувал в подробности от взаимозаменяемост при Опел , а и не съм на ти с електрониката , макар че мога да запоявам жици ) , дали наистина от тази таблица ше излезе , че ако реша да изскубна моя C20NE от коша и на негово място мушна един 2.4 литров ше се размина без смяна на кабелаците
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Самодиагностика как?

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Макс , (понеже не съм се интересувал в подробности от взаимозаменяемост при Опел , а и не съм на ти с електрониката , макар че мога да запоявам жици ) , дали наистина от тази таблица ше излезе , че ако реша да изскубна моя C20NE от коша и на негово място мушна един 2.4 литров ше се размина без смяна на кабелаците
                          Не знам,винаги може да се погледнат двата чипа в ЕКУ-то.Пак не е гаранция-могат да го докарват от EPROM-а и с различни ИС да обслужва еднакво двата мотора.Ако гледаме еднаквите дебитомери,инжектори,помпи и т.н./за сондата не знам,лесно може да се разбере/,трябва да са със същите параметри.При нас "компа" обслужва само запалителната и хранителна уредба-там разлика в компонентите няма,защо да има в мозъка.
                          Само че,май и за СК трябва да се огледаш.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Самодиагностика как?

                            Доколкото можах се справих със снимките.Не знам на кой чип се гледа номера.Притеснява ме това че на моето ЕКУ буксата е с 3 реда крачета и 20 и 14 не съвпадат така както е на схемата
                            Прикачени файлове
                            Николай Младенов
                            ОФАДБ 94г. C24NE

                            Коментар


                            • #29
                              До: Самодиагностика как?

                              Колега Макс,помагай с данните за чипа да знам дали да бастисвам компчето или да търся сонда
                              Николай Младенов
                              ОФАДБ 94г. C24NE

                              Коментар


                              • #30
                                До: Самодиагностика как?

                                Аз съм те заблудил неволно.Приеми схемата "К61" като цялото ЕКУ.
                                На куплунга вече намираш 14 и 20 крак.14 е маса,така че 20 крак можеш да му запоиш кабел и да го хвърлиш на маса навсякъде/например на единия болт,който крепи ЕКУ-то.43 крак го намираш и него и окабеляваш до дебитомера/1 крак/.Куплунга е подробно номериран/триредовия/,брой внимателно.
                                Лошото е,че никъде не намирам да е имало в задни години двигател 24NE,докато 20NE колкото искаш.
                                ЕКУ-то е едно и също,но не мога да ти гарантирам крайния резултат.Да беше моята кола,бих рискувал,но говоря за чужда стока.
                                Ще потърся още информация,май само руснаците не съм тарашил скоро.
                                п.п.-другият вариант,който видях е презаписване на EPROM-a да не си търси ламда сондата ЕКУ-то,но нещо от порядъка на 120 лева видях.Тези които се занимават с чип тунинг го правят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X