Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

    Спасибо большое...

    честно, не ми се ровеше, ама жеста е готин - благодаря ти.

    Коментар


    • #32
      До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

      Един съвет от мен, за да не трепти стрелката може да вкарате в маркучето масло/за двг/. При мен помогна. Това е идея на колега, който ако не се лъжа го е описал и тук във форума.

      Коментар


      • #33
        До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

        "Тарирах" го с ръчна помпа на която има манометър до 600 кРа. По - нататък ако мизпадне и друг манометър бих го сверил и с него.За сега на 100 кРа показва към 250 мм живачен стълб, а на половината до 100-те кРа - около 120 и нещо си там, което за моите цели си е направо......
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #34
          До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

          Здравейте,
          поставих манометър до 1,6 бара, като замених тръбичката водеща до уестгейта с тройник. Манометърът е wika с аксиален вход и борд за панелен монтаж. http://www.micromaxtrade.com/docs/pm01.10.pdf Общо 20 лв. за материалите. Сега стрелката играе и чука дразнещо по ограничителя, но ще и измисля някакъв дросел. Това е временният монтаж. Минус на манометъра е липсата на осветление, плюсове са обхвата и чувствителността.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #35
            До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

            Чукнето и звъненето на манометъра може да се избегне, като се се запуши отвора на шлаухата на 2/3 от страната на двигателя. Лично аз набих в шлаухата част от болт М6, който изпилих на шмиргела около 1/3.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • #36
              До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              В eBay също има хиляди варианти. И евтини, и скъпи, с различни цветове, с подсветка, и каквото ти душа иска,.
              АКО ДАДЕШ НЯКОЙ ЛИНК,ЦЕНА НЯМА ДА ИМАШ КОЛЕГА.
              [SIGPIC][/SIGPIC]e-mail:[COLOR=blue]rrrois@gmail.com[COLOR=black];tel:[/COLOR]0886886686[/COLOR]

              Коментар


              • #37
                До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                Първоначално публикуван от divj Преглед на мнение
                Сега стрелката играе и чука дразнещо по ограничителя, но ще и измисля някакъв дросел. Това е временният монтаж. Минус на манометъра е липсата на осветление, плюсове са обхвата и чувствителността.
                Освен с дросел, вибрацията на стрелката се премахва като напълниш тялото на манометъра с глицерин - просто заспива, стига обаче конструктивно да е херметичен или да може да се херметизира.

                Коментар


                • #38
                  До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                  Днес следобед тествах "системата", като предварително бях отбелязал със зелено там където според моите изчисления трябва да е около 0,9 бара. За моя изненада на 5-та на 3000 об/мин стрелката се "хвана за зелено" . Обаче в града много ниско налягане се отчита, та незнам дали е нормално. Но от друга страна крака ми е много лек по принцип, рядко карам с повече от 2000 об/мин., та се надявам да е от това.

                  И при мен има трептене на стрелката но няма как да го напълня с глицерин, тъй като отдолу си има фабрични отвори.
                  Изникна и друг проблем. На мястото на един от джобовете на централната конзола имаше една ламарина, която махнах преди време зада позлзвам джоба които скрива. Днес я намерих въпросната ламарина като се надявах на нея да монтирам манометъра, и в последствие волт метър и т.н. Да ама не - долната част на манометъра - под циферблата е по-напред от тъклото, та не се сещам как ще стане монтажа. Ако имате идеи - казвайте.
                  Don't hunt IF you can't kill
                  първо 0883 после 333 накрая 448

                  LZ1BGD

                  Коментар


                  • #39
                    До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                    Тези вибрации на стрелката явно идват механично по корпуса, не може да има такива колебания на налягането
                    Аз поне не усещам такива с цифровия


                    но той си има вътрешен интегратор, иначе щеше да е много гадно. Ето още едно негово предимство

                    А за монтажа, може да го монтираш някъде отгоре по таблото, като се показва вертикално само докъдето трябва

                    Коментар


                    • #40
                      До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                      Eто как съм направил при Тераното свързването на манометъра. Цената на шлаухата, връзките и манометъра е около 30лв. Сега максималното нлягане е 0.5атм, което спорд мен е малко. Ще се опитам да скъся рамото на регулатора закачен на турбото и ще видя каква е промяната. При разглобяването на смукателя забелязах, че има масло от турбото. Доколко е нормално това и дали ще се налага ремонт на турбото?
                      Прикачени файлове
                      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                      Коментар


                      • #41
                        До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                        Винаги има масълце. Нали някъде там е закачена вентилацията на картера.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                          Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                          Eто как съм направил при Тераното свързването на манометъра. Цената на шлаухата, връзките и манометъра е около 30лв. Сега максималното нлягане е 0.5атм, което спорд мен е малко. Ще се опитам да скъся рамото на регулатора закачен на турбото и ще видя каква е промяната. При разглобяването на смукателя забелязах, че има масло от турбото. Доколко е нормално това и дали ще се налага ремонт на турбото?
                          Не се притеснявай за маслото. Нормално е.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                            Абе човек, там няма ли нещо като клапа преди изхода към манометъра та тая клапа да ти "мъти водата"?
                            Don't hunt IF you can't kill
                            първо 0883 после 333 накрая 448

                            LZ1BGD

                            Коментар


                            • #44
                              До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                              Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                              Абе човек, там няма ли нещо като клапа преди изхода към манометъра та тая клапа да ти "мъти водата"?
                              Има клапа. Щуцера се пада след нея и вериятно бърка нещата. Ако има и EGR - още повече. Клапата я управлява вакуумчето, дето частично се вижда зад маркуча.

                              Без особени интервенции може да се вземе налягане от маркуча, отиващ към диафрагмата, управляваща уейстгейта. Слага се само един тройник.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Инсталиране на манометър за налягането на турбокомпресора на 4D56...

                                Kaкъв е смисъла да меря преди клапата? Ако тази клапа затваря по-рано от необходимото, нали манометъра ще показва налягането от компресора до нея. Сисъла е да се знае налягането непосредствено преди цилиндрите, т.е. след клапата и при недостиг да се търси проблема.
                                [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X