Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Печка на Pajero

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Печка на Pajero

    Колеги. Лоша работа. Повреди се помпата за гориво . И то точно в студовете. Изглежда така Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image013.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:5250012. Нямам представа дали се ремонтира. Изпуска от е това бялото Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image014.jpg
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:5250013. Ако някой има идея за ремонт да сподели. А ако знаете от какво да приспособя също може да споделите. По цифрите дето ги пише на помпата нищо не излиза. Тоест нямам представа какъв е дебита. Дюзата, през която се впръсква горивото е около 0,20 0,30мм. Мислех си дали ако зауша по някакъв начин мястото от където изпуска ще работи .
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #32
      От: Печка на Pajero

      Ами прилича на помпа дет аз имам - помпа за Термо Топ Вебасто но със 100% сигурност не мога да ти кажа същата ли е......иначе такава кат моита е каде 15-25 евро макс в Ибея.Тая дет аз я имам не се ремонтира, за твоита не знам.
      Занчи като функция тва не прави нищо особено -докарва гориво отонякъде до печката. Зора е да не би електониката да следи дали има помпа и без помпа да не тръгва ако речеш да я заместиш твоита с друга - щото на по новите печки е точно тъй - някъкъв параметър не е ли в ред и не тръгват.

      Коментар


      • #33
        От: Печка на Pajero

        Е тя моята е стара, като библията. Така, че не вярвам да има проблеми някакви. Само дето не знам как да си поръчам от Ибея . Ама за това ще помоля някой приятел. Друг вариант е (комай) да търся подкачваща помпа от от японски карбураторен двигател (по съвет на дядо Владо и Димата). Ама по-скоро ме интересуваше, ако сложа едно парче от подходящ по диаметър маркуч и го стегна около изпускащото място, а от другата страна запуша парчето, дали ще има проблем? С какво налягане работи тази джаджа? И какво по дяволите представлява това беличко нещо? Ако е един вид предпазен клапан, какво има от долу?
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #34
          От: Печка на Pajero

          [QUOTE=Sariones;1427642]Е тя моята е стара, като библията. Така, че не вярвам да има проблеми някакви. Само дето не знам как да си поръчам от Ибея . Ама за това ще помоля някой приятел.

          Ако опреш до поръчка от Ибея ще удариме едно рамо,само искам да си сигурен в точното наименование на това което се търси.

          Коментар


          • #35
            От: Печка на Pajero

            Е те това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image015.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:5250179 сътворихме с Крум (Regulator), благодаря за което . То това е уж за временно, ама знае ли човек . Може би по-нататък ще се поръчва от Ибея. За сега всичко работи.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #36
              От: Печка на Pajero

              Ще ти кажа как работи тая помпа дета аз я имам -а ти ще ни кажеш дали и твоита е такава....

              Помпата е бутална- един електромагнит е и това е .Управля ва се отпечката,оттам идват импулси и вътре едно бутло се движи постъпателно и така прекарва гориво от някъде си към печката. Няма нито налягане ,нито дебит - дебита е 0,5 литра на час.Ако се запуши нещо между помпата и печката- буталото остава неподвижно , тока нараства ,а електрониката го следи и изключва.Това е.Абе подобно на помпа на ЗАЗ за парното - не знам дали си виждал таква архива,само дето на ЗАЗ_а е по модерна що си прекъсва ел веригата сама.... :-)

              Коментар


              • #37
                От: Печка на Pajero

                Ами аз не съм я разглобявал, но много е вероятно да е такава (поне така се чува). По неизвестна причина обаче започна да изпуска от горе. За дебита трябва да е горе-долу такъв. На печката пише 600 гр. на час.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #38
                  От: Печка на Pajero

                  Всяка година по нещо ново . Сега пък циркулационната помпа не работи ( мамка му). Дайте идея от какво да приспособя, щото като гледам тази не се ремонтира.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Печка на Pajero

                    Фолксваген 1,9 TD имат електрически водни помпи. Ако не се лъжа циркулират течност за охлаждане на турбото.
                    MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Печка на Pajero

                      Всички мерцове тип 124 , 210(очиларка) и т.н имат такава циркулациона помпа за водата на парното.
                      подаваш 12 В - тръгва...
                      пробваи с такава ..тя е с щуцери - слагат се маркучите и 2 скоби и готово....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Печка на Pajero

                        Взех една помпа не знам от какво возило. Диаметърът на щуцерите е различен, ама ако трябва ще измислиме нещо (ама за без пари толкова де). Ето снимка на двете помпи Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0312.jpg
Прегледи:1
Размер:57.3 КБ
ID:5333599 . Горната е оригиналната.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Печка на Pajero

                          Оказа се, че помпата все пак се ремонтира . Бяха леко нагорели пластмасите около четките (дето служат за водачи). Току що я сглобих и монтирах. За сега работи. Е сега си имам и резервна помпа. А иначе поизрязах внимателно пластмасата, смазах лагерчетата с WD40, и почистих каналите на колектора. Това е. Ето и няколко снимки:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0313.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5333698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0314.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5333699Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0315.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5333700.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Печка на Pajero

                            Само не разбрах защо ми махнаха моето мнение нали уж сме тук да си помагаме

                            Коментар


                            • #44
                              От: Печка на Pajero

                              Уппсссс грешката е моя намерих си мнението извинявам се за което

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X