Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

    Здравейте,
    От няколко години със съпругата ми сме решили да си купим джип, защото и за двама ни почивката започва след като излезем от асфалта. Моментът за такава покупка ще настъпи януари - февруари догодина (2007). Освен, че марката LR ми е легнала на сърцето откак се помня (аз съм на 33 години), след като от няколко месеца чета темите във форума се спрях на "Диско"2 - дизел. Моля за съвети всички Ви! Благодаря!!!
    Досега съм карал Голф 3, който вече не ни събира, защото ни се роди син. Считайте ме за пълен лаик на тема 4х4.
    Отново моля за съвети и благодаря!

  • #2
    добър избор, но бъди внимателен, защото има пълни кочини по автокъщите- Имай в предвид че волана и маншончето на лоста на скоростите и ръчната са доста износоустойчиви, и ако ти предлагат джип с окъсани такива или сменени с не оригинални си помисли на колко 400к км е. За справка- огледай някое дискавъри на краун ейнджънс- ако това в автокъщата е по-зле от него бъди на щтрек.
    Двигателите им трябва да работят равномерно, без да тресе и да чука. ТД5 двигателя е характерен че на празен ход при ниски обороти работи мн меко а като му се подаде газ сменя отчетливо звука с малко по-тракащ, наподобяващ двигател на камион. Джипката в никакъв случай не трябва да е куц кон- трябва да е пъргава и всички скорости да влизат меко.
    Бързи -бавни трябва да работят. При проба тръгни от място на 2-ра бавно предавка, настъпи го до към 3000 обр мин и пусни рязко газта без да пипаш съединителя и спирачката , колата ще забие нос, при което не трябва да има чаткащи звукове, клонещи към метал-метал, глухо удряне и др. Нормално е лоста на скоростите да се мърда при тази процедура ляво-дясно и едно туп-туп като все едно минаване през дупка (все пак скоростите се лашкат)
    В движение двигателя трябва да достига 5000 обр-мин, че и повече, ако не може да премине 4000- зле. И споко- той си е ограничен и не би трябвало да се счупи при толкова газ (инцидентно), ако пък се счупи, то колата е била кошник.
    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

    Коментар


    • #3
      Много изчерпателно, само мога да добавя и да се провери въздушното окачване и компресора, много добра жипка, но все пак по добре да се види от специалист преди покупката защото ако не е наред после излиза соленко. Успех.

      Коментар


      • #4
        Повечето в БГ са БЕЗ въздушно окачване, а ако има то е само на задния мост!!!Търсих 4 месеца читав,накрая намерих......и си взех TLC
        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

        Коментар


        • #5
          пробваш всичко (като на голфа и на всяка кола) и когато всичко ти изглежда супер взимаш диското и в сервиза за да ти покажат какво не си видял. сложничка машина е и може да крие доста скъпи капани за които дори продавача не знае. определено си струва да дадеш някой лев за предварителна диагностика вместо да се "нанижеш". имал съм такава машина и бях доволен.

          п.с. пробега не е критерий не се лъжи по малкото километри. 20-30 хил. км извън асфалта стигат за да се скапе доволно а иначе на вид да е бонбон...и 250.000 само по асфалт (много си ги карат само за гъзария) може да са малко за тази джипка.
          "..there is no substitute for cubic inches.."

          Коментар


          • #6
            Задължителен преглед в сервиз!
            Имай в предвид че в момента правя едно Диско но което клапаните и гумичките са от Лада . Да правилно четеш -ЛАДА
            Човека тамън си го е купил от Добрич.
            Оказва се че било препродавано поне няколко пъти.
            Не е гаранция когато се взима и първа ръка. В сервиза стои едно Чероки което е втора ръка токущо закупено, което има проблеми с главата и е силно прегрявано.
            LZ1VMH

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
              Задължителен преглед в сервиз!
              Имай в предвид че в момента правя едно Диско но което клапаните и гумичките са от Лада .
              На базата на скъп личен опит на човек, правил основен ремонт на двигател 3-4 месеца след покупката, се присъединявам към тази препоръка. Макар че в доста случаи дори и в сервиз може да е трудно да се открият засадите, тъй като за целта трябва да се отваря двигателя. А това при един подобен преглед не мисля, че някой го прави.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Не е задължително отварянето на двигателя, има доста показатели за качествата на двигателя. Другото е да се погледне с фиброскоп ( не съм сигурен в правилноста на думата) за състоянието на цилиндро -буталната група и евентуални следи от удари, ръбове и наранявания.
                Темата май е обширна.
                LZ1VMH

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
                  Задължителен преглед в сервиз!
                  Имай в предвид че в момента правя едно Диско но което клапаните и гумичките са от Лада . Да правилно четеш -ЛАДА ...
                  Влади, едва ли говориш за Дискавъри 2, повярвай ми няма как на Td5 гумичките да стават от Лада.. Иначе, задължително преглед!

                  Механично, джипа е по-здрав от предходния модел (Дискавъри 1) - като мостове, кардани и т.н. Срещат се проблеми с електрониката, бих взел базова комплектация.

                  От друга страна, хората твърдят, че хидравликата е достатъчно мощна за да се монтира хидравлична лебедка (има не малко монтажи), без да се преправя с помпи от други джипове/ камьони..

                  Коментар


                  • #10
                    от 21.07.2006 г. съм собственик на ЛР-Диско -1998 год.Взех го с проблем на задна дясна въздушна възлавница,миналата седмица я смених около 700 лв.,смених и гумите и автомобила заспа на пътя.Вози много по-добре от някои други модеби.Като го измиеш може и на сватба да отидеш с него.Има мощен двигател,за мен е ака.Автомобила за такъв тип и тегло е пъргав.При ходене от Ямбол до София и обратно вече няколко пъти,на места на магистралата със 140-160 км/ч изгори13.5 - 14 л. средно.Досега не съм го тормозил много извън пътя,но днес сутринта ходих на вилната зано на Ямбол и пробвах новите гуми,щото тук от два дена вали.Автомобила се справя чудесно.Съгласен съм с колегите,задължително преди покупка преглед.Не го направих нацяло и сега изскачат някои неща които тогава може би щяхме да забележим.Но на мен лично ми харесва автомобила.А и жената и децата също го харесаха.Ако имаш конкретни въпроси можеи ЛС.
                    Поздрави:Наско
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • #11
                      Благодаря на всички!!! Помощта ви ми е много важна и полезна! Отново 9 Благодаря! Честита Коледа и весело посрещане на Новата Година! За Евросъюза - кой както ги разбира нещата!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                        Ако любовта ви към диското досега е била само платоническа, има още някои неща за които трябва да се подготвите ако вече се чувствате готови за него:
                        - вродено фултайм 4х4. Допринася за по-висок разход около 12/100 ако не се юрка с над 110. (Ако свалите кардана ще ви харчи 8, но няма да тръгне върху 1см сняг на равно) Да не се чудите откъде се изключва двойното.
                        - 110 е скоростта. Максимално-приемливата, след това ви става жал и връщате педала.
                        - Има доста недодялани детайли - разминавания в пластмасите. След 2-3 часа офроуд ще се раздрънкат кори, таван, люкове... абе всичко.
                        - Офроуд качествата са семпли: за семеен излет с барбекю до 3-4 км от асфалта. Не дейте да Дискавърите нови земи в балкана, ако е мокро времето. Или гледайте наблизо да има трактор. Виж ако е сухо можеш да караш по пресъхнали реки, с вратите надолу, и да прескачаш камънаци.
                        - Повечето дискавъри идват от италия по мои наблюдения. От годината която са ви посочили за производствена - винаги вадете числото 2. (поне при мен в 4от4 случая беше така)(италианците са измислили всички измами на света, но това е друга тема)
                        -Алуминиево купе. Много добре - няма ръжди! Но пък всяко клонче, кофа за боклук, камъче лесно оставят скъпи спомени. (за застрахователя, ама...)
                        - за двигателя нищо не мога да кажа. 2.5тди сигурно е направен от бетон - нема трошене. Можеби както каза колегата по-горе на слух ако ви хареса... Аз бих погледнал и за следи от прегряване.
                        - Ходовата част - също. Но трябва да се преслуша за обезпокоителни звуци, да се прегледа за хлабини, карета, маншони - стандартни неща. Все пак може много солено да ви излезе.
                        Ами на прима виста - толкоз.
                        Хубава кола!
                        Tundra 2011 4X4
                        RAV4 2009 4X4

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                          Сетих се още нещо важно:
                          Без климатик лятото може, но без ABS - зимата АБСУРД! При скорост от 30км/ч върху сняг спирачния път е кам 60-70метра. С ABS 2-3м
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-01-10, 18:35.
                          Tundra 2011 4X4
                          RAV4 2009 4X4

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                            Няма такова нещо. Опитен шофьор спира без ABS по-добре отколкото със... Но съвсем друг е въпросът колко са тези толкова опитни шофьори... А ABS-а като цяло при каране офроуд е съвсем ненужен... даже доста опасен... За пътя и за обичайните условия си е добра екстра за един шофьор с нормална квалификация...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                              Наш е! Дискавъри - 98 година, малко над 162000 км, 300 tdi двигател, автоматична скоростна кутия и пълна документация от датата на производство. Удоволствието да се шофира тази машина е фантастично! Благодаря на всички, които ми помогнаха! Без ВАС нещата щяха да са доста по-трудоемки. Продължавам да моля и приемам съвети от всички.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X