Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

    Миналата година смених едната възглавница и си карам както и преди,мисля,че няма проблем за това което говориш.Определено комфорта е по-голям от някои други 4х4.
    Поздрави.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-01-10, 18:37.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #32
      Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

      Първоначално публикуван от qboby Преглед на мнение
      Сега е с нови възглавници и от тогава не съм паркирал там. Дали мога да се пробвам пак?
      Според мен повредата и слизането от бордюра са чисто съвпадение! Все пак не може със слизане от един бордюр да се счупи окачването на джип!

      Иначе и аз го харесах Диско 2 с тд5 откак едно такова ме комплексира на един светофар /аз бях с Хюндая на жена ми.../
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-01-10, 18:38. Причина: Гл.б.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33
        Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

        Мерси за информацията.

        А ако до хюндая на сфетофара си видял едно тъмно синьо и кално Td5 може да съм бил аз...много му се радвам на ряза с който потегля.
        ---------------------
        Шофирайте разумно!
        [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

        Коментар


        • #34
          Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

          Не зная как /за нивото на горивото става въпрос/ мери и доколко са верни показанията, но ми направи впечатление, че след като изгася двигателя , стрелката си остава на същото място. Приемам, че е твърде възможно да съм се заблудил относно разхода.
          Имам въпрос към знаещите - скоростната ми кутия е автоматична. По надолнищата го пусках на N. Това може ли да вреди на нещо? Благодаря за отговорите!

          Коментар


          • #35
            До: Re: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
            Не зная как /за нивото на горивото става въпрос/ мери и доколко са верни показанията, но ми направи впечатление, че след като изгася двигателя , стрелката си остава на същото място. Приемам, че е твърде възможно да съм се заблудил относно разхода.
            Имам въпрос към знаещите - скоростната ми кутия е автоматична. По надолнищата го пусках на N. Това може ли да вреди на нещо? Благодаря за отговорите!
            Не е желателно! При спускане (шосе, магистрала) караш на D без да подаваш газ - оборотите ще ти паднат до тези но празен ход. При участък с много завои слагаш лоста на 3 или 2. за всяка предавка скоростта е лимитирана на 2 е 40-43 км/ч. Така се спуска много безопасно, без използване на спирачки. При offroad - малкия лост на бавни+блокиране, големия на 1 без газ и спирачки, така се спускат стръмни участъци. Ако се поровиш из Нета има много добри инструкции и ръководства, ще ти са отполза.
            А иначе честито за колата, да те слуша и да те радва!
            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

            Коментар


            • #36
              До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

              Благодаря, Барбарон! Ще потърся. Всякакви съвети ще са ми от полза, особено, че ще съм подготвен за зимата.

              Коментар


              • #37
                До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                Ей, никой нищо не каза. гледах, гледах и се отказах от едно диско2 1994г 2 бензин.
                Отказах го, но ми хареса. И сега не знам какво да мисля- за всички джипове пишете ,че е по-добре бензин, а за Диско -дизел-защо ли.
                Като го гледах всичко беше ок.
                Цената също.Какво може да ме изненада? Или да ходя да си гледам Фронтера.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-01-10, 18:40.

                Коментар


                • #38
                  До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                  Първоначално публикуван от 4i4o Преглед на мнение
                  ей, никой нищо не каза. гледах, гледах и се отказах от едно диско2 1994г 2 бензин. Отказах го, но ми хареса. И сега не знам какво да мисля- за всички джипове пишете ,че е по-добре бензин, а за диско -дизел-защо ли .Като го гледах всичко беше ок.Цената също.Какво може да ме изненада? Или да ходя да си гледам Фронтера
                  Колега 4i4o, малко да изясним нещата:

                  - в случая говорим за Дискавъри 1 (не 2) с 2.0 16V двигател, 136к.с. Дискавъри 2 тръгва по Коледа, 1998г. Въпреки, че нямам конкретни впечатления против, аз съм скептичен към избор на този двигател за тази кола. За късия Дифендър например (има го, много е популярен в Италия например) става, защото Дифендъра е значително по-лек. В случая с 2.0 бензин при Диското, разхода на бензин едва ли ще е по-малък от разхода при дизела, а тези два дизела при Диско 1 (200tdi и 300tdi) са с доказани дълговечни качества, да не говорим за конкретните характеристики - въртящ момент и т.н.
                  - никой не е казал нищо лошо за бензиново Дискавъри или Ленд Ровър въобще, но когато говорим за бензинов V8 , където всичко е принципно различно от един малък, 4-цилиндров бензинов двигател, дериват от лека кола.

                  Успех в избора!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Колега 4i4o, малко да изясним нещата:

                    - в случая говорим за Дискавъри 1 (не 2) с 2.0 16V двигател, 136к.с. Дискавъри 2 тръгва по Коледа, 1998г. Въпреки, че нямам конкретни впечатления против, аз съм скептичен към избор на този двигател за тази кола. За късия Дифендър например (има го, много е популярен в Италия например) става, защото Дифендъра е значително по-лек. В случая с 2.0 бензин при Диското, разхода на бензин едва ли ще е по-малък от разхода при дизела, а тези два дизела при Диско 1 (200tdi и 300tdi) са с доказани дълговечни качества, да не говорим за конкретните характеристики - въртящ момент и т.н.
                    - никой не е казал нищо лошо за бензиново Дискавъри или Ленд Ровър въобще, но когато говорим за бензинов V8 , където всичко е принципно различно от един малък, 4-цилиндров бензинов двигател, дериват от лека кола.

                    Успех в избора!
                    Доста рових из нета за слабости на бензиновия 2л двигател. Общо мнение -малко слаб за купето-.Никой конкретно не посочва някакви слабости. 136 срещу 113 к.с.А съм и с еретичната мисъл да сложа газ.Пробвах го-добре дърпа.
                    Кои в Пловдив може да види колата?

                    Коментар


                    • #40
                      Помощ преди покупка на Дискавъри 2

                      Привет,

                      от дълго време имам мерак за дискавъри и най-накрая имам възможноста да се сдобия с такава машина. За съжаление познанията ми в тази област са меко казано нищожни. Спрял съм се на Дискавъри 2 ТД5 2002-2003г., бюджета е до 25000лв.

                      Та въпросите ми преди покупката са няколко:
                      1.Преди всичко бихте ли ми препоръчали сервиз за пълна диагностика на двигателя, ходовата част?
                      2.Каква сума трябва да приготвя след покупката, за смяна на стандартните "неща"?
                      3.Ориентировъчно колко излизат разходите на година за обслужване на такава машина.
                      4.Кои са най често срещаните проблеми при този модел?
                      5.В момента повечето които се предлагат са внос от Италия, това до колко трябва да ме притеснява (за пример най-интересната оферта е диско2 юни 2003, 95000км , всякакви екстри, кожен салон и т.н. за 24000лв.)

                      Предварително се извинявам за глупавите въпроси, но моите области на развитие са в ИТ сверата и за съжаление като отворя капака на някой автомобил, в общи линии знам само от къде се слагат маслата и водата

                      Коментар


                      • #41
                        До: Помощ преди покупка на Дискавъри 2

                        Здравей!

                        Отговорите на:

                        т. 1,2,3 може да видиш тук

                        т. 4 - тук

                        т. 5 - тук

                        Коментар


                        • #42
                          До: Помощ преди покупка на Дискавъри 2

                          Колега Марков, няма как да ти пратя лс, но един приятел продава мн добро дискавъри 2. Не е нов внос, знае му се сервизната история, гледано и пазено е, автоматик, кожа, климатроник, 2- комплекта маркови гуми и цената му е под воя бюджет. Колата я познавам лично и е от типа "качваш се и караш". Има и въздушно окачване отзад с чисто нови възглавници от МП(на фактурата си пише кога какво е правено) има и система за странична стабилизация. Ако си заинтересован ми звънни да ти дам телефона му. Моя е 0883 45 00 61.
                          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                          Коментар


                          • #43
                            Здравейте на всички! Чета форума от няколко месеца и искам да благодаря на всички за компетентните съвети и мнения. Пичове сте, кефите ме!
                            Благодарение на всичко изчетено до сега и имайки предвид какво търся, реших да си взема Disco 2 TD5. Обаче имам едно голямо притеснение. Който и външен източник да чета за Disco, всички казват, че има много ниска надеждност.
                            Притеснен съм. А много харесвам колата и я искам. Та въпроса ми е, всички тези проблеми са поправими, след поправка има ли голяма вероятност да се появят отново? Мога ли да разчитам, че като закарам колата в МПФ, всички налични проблеми ще бъдат диагностицирани и кадърно отстранени? Какъв е шанса да взема кола в която част от всичко това е накуп събрано? И колко би ми струвало да я докарам до състояние в което ще се чувствам сигурен на пътя? Предварително благодаря на всички включили се в темата!

                            OK, ето един превод на прима виста. Извинете ме ако някой технически термин не е преведен като хората.

                            Чести проблеми с алтернатора поради това, че ECU дава отклонения от 12V изход. Искайте пълна компютърна диагностика, това би трябвало да установи проблема.
                            Проверете за масло в охладителя или за загуба на охладителна течност. От 2007 пукнатите цилиндрови глави, се превръщат
                            в много чест проблем на TD5.Толкова чест, че се наложи снабдяването с глави за замяна.Вентилните Отводнители Plenum? камерата имат конични тапи конструирани да спрат влизането на вода от долу, но много често биват запушвани от парчетии, така че най добре да бъдат премахнати, ако колата се
                            използва най-често на пътя. В противен случай навлиза вода в кутията с предпазителите и прецаква електрониката. Честите проблеми с двигателната мощност, скоростната кутия, съединителя land Rover не отстранява гаранционно. Многото вода или водата при преминаване през дълбоки места
                            навлиза в задното въздушно окачване и го скапва. Маслената помпа на TD5 има склонност да й пада sprocket? болта, и без налягане на маслото двигателя се саморазрушава.

                            Октомври 1999: всички 9296 новопродадени модела, се връщат в сервиз, заради проблем с ABS спирачките. 10 минути на кола са нужни за отстраняването на проблема. Март 2000, връщат в сервиз машините призведени юли-декември 1999: ACE системата може да спре да работи, поради счупване на тръбопроводи.
                            Заменени са с нови тръбопроводи. Юни 2000, връщат 11000 TD5, произведени септември 98- юни 99, понеже маховика на версиите с ръчни предавки може да откаже. Понататъшни връщания на V8...... (за V8 няма да превеждам)...... За автоматичните- водата може да премине нагоре по вентилационнат тръба на скоростната кутия да корозира механизма за park lock което довежда до повреда в правилното му функциониране. Тръбата трябва да мине по нов път, а засегнатите скоростни кутии подменени. Маркуча за високо налягане на ACE системата, който не е положен с антивибрационен отслабител? може да се повреди. Където няма такъв, маркучите за високо налягане да бъдат сменени.Четири повиквания в сервиз: 19/3/2002 VIN-ове XA900000 до XA907214 върнати защото фалшив сигнал може да повлияе ABS електрониката;защото дроселния? кабел може да е бил повреден при монтажа; защото лоста на ръчната спирачка може да работи непостоянно; защото може да се получи късо съединение в запалката.30/4/2003: дросела(регулатора(незнам за какво иде реч)) може да застане в отворена позиция- да се подмени с качествено изделие. Март 2004: 272000 Discovery и Defender изработени от октомври 1998 са върнати, за проверка и
                            възстановяване на ABS спирачната система. От Land Rover са открили, че потенциален теч в системата може да доведе до намяляване на спирачната ефктивност или до пълното и отказване. По-късен проблем който е потенциален за Discovery произведени между януари 2000 и септември 2003, може да доведе до огън започващ под капака. В някои ситуации, може да изтече течност от ACE системата, замърсена с моторно масло и да доведе до огън. После пише пак за ABS, пак за огън. И накрая че задният горивопровод можело да бъде протрит от търкане в нещо си.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 17-01-10, 18:43.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                              като се оглеждах и ослушвах каква да ми джипката и аз четох тази статия ... и аз се притесних ... но плюсовете и мерака точно за диско 2 и то точно за тд5 надделяха над потенциалните проблеми които мога да очаквам ... колата си е 2-ра ръка - за мен си направих извода че щом колата е на 5-8 години което е щало да се счупи поради конструктивен проблем (включително описаните в статията) да се е счупило - останалото си е до късмет - как е била поддържана, как е била експлоатирана (ако е с чип тунинг или пауер бокс е по-скоро за пропускане - лично мнение) - по-вероятно (или почти сигурно) е да има проблем с въздушното окачване, за толкоз време гумата във възглавниците си е заминала - за спукани глави и прегрели ТД5 нямам впечатления да е често срещан проблем - незнам, опита ми реално е доста малък - кефя се на моето от края на юни - имах проблеми с въздушното окачване, долната помпа на съединителя и липса на мощност на 4-та и 5-та (имам теми/коментари тук във форума) и това е - от тогава за ~7500км само нафта и кеф по пътя и извън него :-)

                              за конкретните ти въпроси:
                              Та въпроса ми е, всички тези проблеми са поправими, след поправка има ли голяма вероятност да се появят отново? Мога ли да разчитам, че като закарам колата в МПФ, всички налични проблеми ще бъдат диагностицирани и кадърно отстранени? Какъв е шанса да взема кола в която част от всичко това е накуп събрано? И колко би ми струвало да я докарам до състояние в което ще се чувствам сигурен на пътя?
                              незнам каква е вероятността за описаните от теб събития - в МПФ не съм стъпвал - не че нещо ... ама не ми се е и налагало ... на мен ми струваше до сега: ~300лв за масла в СК, раздатки и дифове, ~450лв 2 въздушни възглавници, ~50лв, долната помпа на съединителя, ~50лв за клапанчето дето смених за да си оправя проблема с липсата на мощност, още ~50лв за дребни неща като стъкло на странично огледало (доброжелателни съседи) и гумички за педалите (много ми се пързаляха старите като е мокро) и др.
                              Другото вече са екстри май (нови дискове отпред и отзад + комплект накладки за тях + 2 diffguard-а + комплект филтри (4 бр) + пистов ремък за да съм готов за следващото обслужване, това са още ~500лв

                              дано съм ти бил полезен в чуденето
                              успех
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар


                              • #45
                                До: Моля за съвети преди покупка на LR Discovery 2

                                Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                                дано съм ти бил полезен в чуденето
                                успех
                                Точно от такова мнение имах нужда, мерси! То и аз като премислих нещата съм далеч по-уверен, че съм на правилен път в избора си. Все пак повечето описани проблеми, са лесно отстраними и не бъркат много навътре из джоба.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X