Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото Santa Fe на Hyundai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Новото Santa Fe на Hyundai

    Добър разход колега моето сф. даде разход софия пловдив 8.3 при скорост 130-140.

    Коментар


    • #77
      До: Новото Santa Fe на Hyundai

      Здравейте,

      Моето дизелче(с чип), даде среден разход 8,4 по пътя София-Севливео-София.
      Карах си със 130-140км/ч по магистралата а на първокласния - 80-90км/ч.

      Не знам дали е добре, но според мен е ОК. Де да беше така и в София.

      Коментар


      • #78
        До: Новото Santa Fe на Hyundai

        някой интересув ли се от иноксови степенки за санта фе ?

        Коментар


        • #79
          До: Новото Santa Fe на Hyundai

          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
          Лятото имах работих в представитлство на Хюндай в Австрия и имах възможност да покарам почти всички версии, включително и първото Санта Фе. Лично на мен страшно много ми харесва, отвътре колата е много удобна, отвън лично на мен формата ми харесва страшно много. Има огромна разлика между новото и старото Санта Фе все едно между Голф2 и 4, за дизайна отвън и вътре няма и смисъл да се прави сравнение. Голямата промяна според мен е в двигателя, независимо че и двата дизела са CRDI новото Санта Фе направо залепва за седалката, независиомо че разликата в конете не е толкова голяма 143 при старото срещу 150 при новото. Ще се намерят сума ти хора да оплюят 4х4-то, при нормално каране движещи са предните колела и при пробуксуване се предава до 40%към задните, няма блокажи и т.н., може да се включва ръчно с копче, но това е по-скоро заради предназначението му на семеен автомобил, а не джип за неделни екстремни разходки. Макар че докато бях там направиха нещо като представяне на моделите на Хюндай, както и на някой други джипове и пикапи, направо се учудих какви възможности има стандартен Хюндай Санта Фе със единствено гуми за кал. Е да по всяка вероятност това беше трасе което не мърдаше и сантиметър от характеристиките дадени от производителя-страничен наклон, атака на склон и спускане. Сигурно някой по чалнат в главата ще го мине и със кола без да има проблеми, обаче определено не изглежда като SUV който е способен на това.
          Имах възможност да покарам и Хюндай Тусон 2,7 V6 стандартно мисля е 180коня, но този беше "пипнат"с промяна в компютъра, генерацията, окачване, не стига че има страхотен звук, но е и много забавен за каране, на него имам снимки но имам проблеми да ги кача на сървъра, ще гледам да змисля нещо.
          Малко се отпеснах но да обобщя:първото нещо което ми каза тестовия пилот на въпросното представяне беше: "На всички е ясно че това е семейна кола, ако някой иска да кара Хюндай по тежък оффроуд, трябва да се ориентира към Теракан", има сума ти джобчета, и отделения, с възможността си за 7 места, дизел според мен е доста добър семеен автомобил.
          Абсолютно всичко в подчертаното изречение е грешно.

          Предава до 50% назад,а непрекъснато имаш 5-10% назад. В завой подава до 25% назад,за да не се получават затягания,а и колата да е стабилна. При тръгване е 50:50,като при Нисан X-Trail. Блокажи има,но само един е истински. Другите са чрез тракшън контрола. 100% блокаж има само между осите и то до 40км/ч. А мога да те уверя,че държи и на доста тежки баири и наклони. Тракшъна си бие спирачките,а колата върви напред и не и пука. Добро впечатление ми направи 4х4-то,което дори и при повече от 10-15 км лек до среден офф-роуд не се обади или нещо такова. Имаше кални локви и леки диагонали тук-таме, но нищо много сериозно. Многодисковият съединител се държи добре,предава мощността бързо и не тресе.

          За разлика от старото СФ,новото не може да затегне трансмисията,защото:
          1.Има датчик в кормилото и при завой отпуска мн.дисковия съединител.
          2.При включване на ABS/ESP многодисковия се изключва напълно.
          3.4WD LOCK бутона функцонира до 40км/ч.
          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
          Volkswagen Bora AKL

          Коментар


          • #80
            До: Новото Santa Fe на Hyundai

            Дайте идея, как да превърнем Санта Фе в шосейна бегачка? От гледна точка на окачване, гуми и спирачни апарати. Какво ще стане с 16 цолове джанти, ниски и широки гуми. За да е по стабилно в завои.
            Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

            Коментар


            • #81
              До: Новото Santa Fe на Hyundai

              Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
              Дайте идея, как да превърнем Санта Фе в шосейна бегачка? От гледна точка на окачване, гуми и спирачни апарати. Какво ще стане с 16 цолове джанти, ниски и широки гуми. За да е по стабилно в завои.
              245/50 R18 не е лош размер. Освен гумите нищо друго не можеш да пипаш докато си в гаранция.

              Ето и други размери: http://www.michelin.co.uk/michelinuk...312100288.html
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #82
                До: Новото Santa Fe на Hyundai

                Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                А накладки сменял ли си?
                Ако са нови не съм чул на някой да му свирят. Ако са сменяни - проблем! Зависи какви са. Общо взето виновно е феродото.
                Чип!?
                Различни мнения. За Санта фе, няма много писано. Някои препоръчват други не. Това което знам е, за 2 случая на издухани колекторни тръби в Бургаско. 2 коли на които е дало проблем в електрониката. Ако го караш нормално - няма проблем. Ако е само газ, газ и пак газ - и без чип си го скапваш. Както и не го напъвай докато не е загрял.
                Чипа в сервизите на Хюндай е около 1600 лева, с гаранцията на колата - 5 години. Разликата е силно осезателна, най-вече при изпреварване. Макс. скорост остава почти непроменена. Разхода на гориво намалява около 1 л. при нормално каране до около 130 км. Към 135 км се изравнява и нагоре качва повече от нормалното.
                Определено за автоматик си заслужава, освен ако не си непретенциозен.
                Лично изпробвано!


                По темата за свирещите спирачки:

                http://peugeotclub.info/forum/viewto...p?f=15&t=13627
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • #83
                  До: Новото Santa Fe на Hyundai

                  Кажете нещо за новото 2010 Санта Фе, вече видях едно на живо и ми се струва по-грозно/новите брони/, вътре ми изглежда същото, двигателя като характеристики звучи примамливо. Виж новото IX35 много ми харесва.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Новото Santa Fe на Hyundai

                    И според мен е по-грозно,но това да му е кусура.

                    1. Двигателят вече не е на ВМ. 2199куб. см. , ангренажна верига, Евро 5, 197к.с. и 421NM въртящ момент. Не е с AdBlue. Има ЕСО дисплей на таблото-показва кога е най-икономично да превключиш. Също така едно нещо,за което аз за пръв път чувам. Алтернатора се "откача" (не питайте,не знам как става),когато няма нужда от допълнителен ток,за да не създава съпротивление и ненужен разход на гориво.

                    2. Австралийците са го краш-тествали. 5 звезди изкарва вече. Оправили са корейците страничните въздушни възглавници (да спомена,че и предишните си вършат работата,но един участък се отваря по-бавно и въпреки,че не указва влияние на защитата го бяха "санкционирали" от EuroNCAP заради това). Вече има и система за надуване на завесите при преобръщане. Освен,че ги надува при преобръщане ги държи и по-дълго време надути,за да може да предпазват главите на хората,ако колата се върти много пъти да кажем.

                    3. Ръчната скоростна кутия най-после е 6 степенна, автоматикът също. Само един потенциален проблем за автомата. Ползвали са за основа старият автоматик и сега скоростната кутия е хем с една скорост повече,хем с 12кг по-лека и с нам си колко части по-малко. Не знам как ще се отрази на издръжливостта,но едва ли ще има проблеми.

                    И това е като цяло. А да,вече има и фабричен ксенон. Нещото ,освен 6-те скорости, което много ме дразнеше в модела преди фейслифта- дори с/у торба пари нямаШЕ фабричен ксенон.

                    Иначе 4х4-то си е същото, клирънса е намален, броните са още по-дълги,следователно ъглите на атака по-малки и си става още по-голям паркет.

                    Лека нощ.
                    Последно редактирано от Dino; 19-05-10, 01:36.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #85
                      От: Новото Santa Fe на Hyundai

                      И аз видях няколко пъти новото Сантафе, на външен вид не е нещо особено но иначе показателите на мотора звучат добре, както и другите подобрения! Честно казано скоро гледах и новото IX35, доста приятна визия от вън и страхотно оборудване вътре!
                      HUNDAY Tucson 2.0 CDi

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X