Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото Santa Fe на Hyundai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Новото Santa Fe на Hyundai

    Първоначално публикуван от Onia s konia Преглед на мнение
    До сега ми изгоря една крушка на халогена и вече цял месец чакам да ми я доставят 22000 км
    ??? кога е имало толкова мъгла, че да ти изгори крушка?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      Re: Новото Santa Fe на Hyundai

      Който търси намира Тедо

      Коментар


      • #18
        До: Новото Santa Fe на Hyundai

        А относно резервните части скъпи ли са на Санта Фе-то? Предполагам все нещо се е наложило да посменята на джипа до сега?
        На мен ме притеснява това, че 5 години ходиш на 10 000 км на сервиз и там оставяш май около 600 лв май всеки път.....за масло, филтър ....
        А още една вметка за Хюндай, правят тест драв в Пловдив и после в други градове ... някой да знае къде и кога са тези други градове?
        Rally Sport - News and Video - www.RallyPulse.com/Bulgaria

        Коментар


        • #19
          До: Новото Santa Fe на Hyundai

          Аз имам Теракан и съм много доволен Санта Фето е тип градски
          джип добър е зависи за какво ще го ползваш предполагам за асфалт иначе би било лудост да вкараш този автомобил в калта

          Коментар


          • #20
            До: Новото Santa Fe на Hyundai

            на 10 000 км оставяш средно около 300лв. но ако работата ти е свързана с пътуване няма какво да се чудиш новата кола е най-удачният вариант знам го от личен опит моят Теракан е вече на 60 000км. и до сега не съм пипал нищо по него дава ми разход 7.7 - 9.0 зависи как го настъпвам

            Коментар


            • #21
              До: Re: Новото Santa Fe на Hyundai

              Първоначално публикуван от Onia s konia Преглед на мнение
              До сега ми изгоря една крушка на халогена и вече цял месец чакам да ми я доставят 22000 км
              колега защо чакаш отиваш в Бош и купуваш

              Коментар


              • #22
                До: Новото Santa Fe на Hyundai

                Карам новото санта фе от април месец , взех си го чисто ново и съм адски доволен. Сигурно крайните офроуд фенове ги дразни много,но действително ,това е страшно добър автомобил.Разход 9-11 градско ,зависи от стила на шофиране. Извън градско 7-9 .Лятото с един резервоар( 75л.) изминах 1000 км. и ми светна лампата.Като за такъв джип е доста динамичен от 160 до 200 малко трудно ги набира ,но без проблем ги държи и не се тормози.Офроуд не съм го пробвал,на мен ми стига ,че мога да го качвам по високите тротоари,да минавам прз градинките,през супер разбити улици и тн.,общо взето градски препядствия.Наложи се да ползвам сервиза на Хюндай 2 пъти до сега, един път го одраскаха от кални до калник с пирон и трябваше да го боядисват,другия път му счупиха 2 стъкла и разбиха патрона на вратата. И в двата случая ми оправиха колата в рамките на един работен ден и съм много доволен от обслужването.Струва си парите според мен. Поне за сега.

                Коментар


                • #23
                  До: Новото Santa Fe на Hyundai

                  Първоначално публикуван от gestapo Преглед на мнение
                  Сигурно крайните офроуд фенове ги дразни много
                  А защо си мислиш, че някой трябва се дразни, че и "много", от която и да било марка и модел?!?

                  Един "краен офроуд фен" по-скоро ще остане равнодушен към една повдигната лека кола, а ако се подразни от нещо, то може да е примерно от нечии твърдения, че въпросната лека кола е "голяма работа" на офроуд.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Новото Santa Fe на Hyundai

                    Щото ,непрекъснато чувам некви коментари ,не само за хюндай а за всички SUV ,SAV и тн.от секви разбирачи и за това оставм с впечатлението ,че се дразнят от такива автомобили. Все едно .Всеки си знае.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Новото Santa Fe на Hyundai

                      Абе хубаво е Санта Фе-то вози добре и с 2.2 комън-рейла добре ускорява,карах го на тест-драйва в Кърджали преди месец,но карах и високия им клас лек автомобил-вече забравих името му-пълно разочарование -имам " пура" на около 20 години-несравнима по отношение на ДУХ,Возия и ЛУКС-високия клас на Хюндай лека кола е пълна издънка.джипнята доста повече я бива.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Новото Santa Fe на Hyundai

                        Карам новото санта фе 2,2 дизел 186 коня вече половин година и съм много доволен, наложи ми се 2-3 пъти да вляза в сервиз заради счупени стъкла и паркингите в София всеки път ме обслужват в рамките на един работен ден, за разлика от тойота /какъвто е другият ми автомобил/където се чака с седмици за всяко нещо. Това не е офроуд автомобил но е идеален за нашите пътища от всяка гледна точка. Динамиката е отлична

                        Коментар


                        • #27
                          До: Re: Новото Santa Fe на Hyundai

                          Първоначално публикуван от pegass Преглед на мнение
                          колега защо чакаш отиваш в Бош и купуваш
                          Няма никакъв друг производител само Pfilips и то специално за hyundai а габаритите си горят регулярно на месец два

                          Коментар


                          • #28
                            До: Новото Santa Fe на Hyundai

                            Успях да карам най новото Санта Фе на 3 тест драйва.Според мен е поне два пъти по-добро от КИА Соренто и пет пъти от Рекстън.МНого солидно се държи на асфалта,няма "замахвания" и "веене " като Киа-та,нито пък клатушкането на Рекстъна,супер луксозно се кара,никакви проблеми с тяга и типтроник,странно малък мотор а дърпа много добре.Набутахме го в една река с тиня и кален пясък-много добре драпа на лек офроуд.За разлика от ЕС класата им на Хюндай,джипа е много ама много приличен.Леката кола(ес класа) е направо трагична-не можеш да хванеш пътя като хората,возията е смешна и динамиката за 3.3 бензин-направо тъпа. Соната не съм карал.Санта Фе-то направо са го уйдурдисали,много солидно стои.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Новото Santa Fe на Hyundai

                              Аз да ви кажа съм пробвал това Санта Фе - 2.2CDI, но и другите корейски съграждани от Санг Йонг не са зле. Честно казано новият рекстън с 2.7 XVT * 186PS върви страхотно, а возията му е без коментар /страхотна/. Тествах го, но мисля да се спра на по-евтиния му събрат Kyron също с 2.7CDi, но 163 коня.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Новото Santa Fe на Hyundai

                                А замисли ли се,че Санта Фе има N на брой системи за сигурност още при базовото ниво,дето се доплащат даже и в Тойоти, има 4 от 5 звезди по EuroNCAP и 5 от 5 по NHTSA(USANCAP демек) и е много по-сигурен от другите корейски автомобили 4х4. Въпросната машина е голяма работа на офроуд, но представите ни за последното се различават и оттам идавт недоразуменията. Иначе навсякъде другаде е в пъти по-трудно да си получиш нещо гаранционно. Имах проблем с стъклоповдигача. Отивам... викат оставете колата сега, или в удобно за вас време. Няма ги ония записвания на часове като в СФА, Тойота и тн. Отивам, оставям колата след 2 часа дзън телефона: Ало, автомобила ви е готов, ремонта е гаранционен...

                                оказа се че моторчето е било заминало,което е малко неприемливо за нова кола, но поне не чаках 2 месеца затова
                                Последно редактирано от Dino; 14-12-08, 13:15.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X