Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна на масло на скорости

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смяна на масло на скорости

    колеги,
    някой сменял ли е маслото на скоростите и на диференциалите на теракан 2.9 дизел.
    ако е сменял имам такъв въпрос.
    освен маслото на преден и заден диф. и скоростна кутия , има ли и друго масло за смяна.
    в посо4ената по долу схема , както и в книжката виждам още
    “ transfer box“ , а в книжката пише “transfer case oil 1,4 l.“.
    но не мога да намеря от къде се сменя.
    помагайте моля
    Прикачени файлове
    GW Steed5

  • #2
    До: смяна на масло на скорости

    Transfer box е раздатъчната кутия, раздатката. През нея включваш бързи-бавни, неутрална(за лебедка) и т.н., втория лост.
    Би следвало да си има отвор за източване и отстрани за наливане, както на скоростната, както и на дифовете.
    Но все пак да ти каже някой с теракан, аз съм с галопер и при мен е както на паджерото - два дифа, скоростна и раздатъчна кутии, отделно, като гледам спецификацията дето си я закачил, трябва и при теб да е така.
    Свали корите легни отдолу и ще ти стане ясно. Ако не ти стане, не се хващай, че не е много проста работа, иди на маслар, ако купиш маслото от него ще ти ги смени без пари, той си има и инструмент, ти ще се омажеш яко без шприц.
    А, и задължително смени и гарнитурите на пробките, ако са медни ( а те сигурно са) е добре да се сменят.
    Последно редактирано от stefanb; 20-10-09, 13:50.
    Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

    Коментар


    • #3
      До: смяна на масло на скорости

      значи, при теракана втори лост няма. бавните са на копче. маслото за раздатката е като за автоматик - горе долу.не е като при другите джипове които са с лост за включване. свалял съм корите и другите масла ги смених . на дифовете и скоростите. ама тая пуста раздатка не видях никъде нито пробка, нито откъде се налива . ще търся пак. ......пък може и да не се сменя
      благодаря за отговора колега
      GW Steed5

      Коментар


      • #4
        До: смяна на масло на скорости

        намери се пробката. но първо трябва да се свали един малък метален защитен капак, после една ( камбана) , и тогава се вижда.
        GW Steed5

        Коментар


        • #5
          До: смяна на масло на скорости

          Здравейте, предстои смяна на маслото в дифовете и раздатката. Може ли да споделите кой клас масло се използва. По-горе прочетох че в раздатъчната кутия е ATF dextron, но нямам информация за маслото в диференциалите. Автомобила е 2.9L ръчни скорости, с ръчно превключване на 4H 4L. Благодаря Ви предварително !

          Коментар


          • #6
            До: смяна на масло на скорости

            Виж
            http://www.prikachi.com/files/1310393O.jpg
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #7
              До: смяна на масло на скорости

              Благодаря ти!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X