Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

    Колеги много Ви благодаря за отговорите. Все още не съм се захванал да я правя тъй като трябва да се учи и работи(не може само с глупости да се занимаваме). Относно колекторите и карбураторите двукамерния карбуратор си го карах на газ(не съм слагал аз газта) и вървеше много стабилно с приблизително добър разход(поне в моите очи) до 20/100 със стабилно газене. Колегата Nik цитирам "Ако си върви не го пипай." Еми върви си и поне по показанията на километража(работещ) и по това което ми е казал предишния собственик е много вероятно да е на релани 85000км, но ще го пробвам това с колекторите и ще пиша. Поздрави на всички!

    Коментар


    • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

      Колеги кажете възможно ли е да се сложи глава с колектори двуцевка от ГАЗ 2410 на стария мотор УМЗ 451 (ГЗ 21)?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.gif
Прегледи:1
Размер:109.1 КБ
ID:5705858
      Какви преработки трябва да се направят?
      УАЗ 452АЭ 1975г.

      Коментар


      • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

        Да.Не трябват преработки.Просто слагаш.

        Коментар


        • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

          Дали е точно така? Четох по руските сайтове че размера на шпилките е друг - шпильки крепления ГБЦ увеличенного диаметра и иной резьбы (вместо М11х1 на М12х1.25) а също че и разположението им се различава малко Головки на двигателях с ГАЗ-21 по УМЗ-417 взаимозаменяемы, кроме ЗМЗ-402, на ГАЗ-21 правый ряд шпилек короче. Също така при главата от ЗМЗ 402 клапаните са по-големи и с по голям ход - 10 мм - значи и разпределителния вал е друг а пък щангите били 3 вида дължини според компресията на мотора. Обаче мисля че ЗМЗ 402 е правен само с компресия за бензин А93 така че могат да се вземат от донора разпределителния и щангите като главата не се шлайфа. Какво трябва да е сумарното усилие от двете пружини при дължина в затворено положение на клапана?
          УАЗ 452АЭ 1975г.

          Коментар


          • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

            Колега правено е глава от Умз-417 е монтирана на блок Умз-451 .
            В тази тема няколко страници назад е писано .
            Мартин Димитров
            УАЗ

            Коментар


            • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

              Това е ясно че става. Моето питане е дали на блок УМЗ 451 става глава от ЗМЗ 402 и дали е правено?
              УАЗ 452АЭ 1975г.

              Коментар


              • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                Колега,как ще е правено като ,водната помпа е на главата на УМЗ-451 а на ЗМЗ402 е на блока на мотора.

                Коментар


                • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                  Според тази тема в уазбуката:
                  http://forum.uazbuka.ru/showthread.php?t=133543
                  е правено, та затова питам при нас има ли такъв случай да погледна.
                  УАЗ 452АЭ 1975г.

                  Коментар


                  • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                    Мога да ти обясня ,как може да стане но едвали си струва.На главата от 402 на отвора за термостата,трябва да се сложат отражателните ламарини за водата и да направищ дупки с резби за захващане на водната помпа на мястото на термостата.На флавата от 421 шпилките са на друго разстояние и водната помпа ще стане по-лесно.Всичко това за няколко коня повече,и пак няма да го направиш 402.Там газоразпределителния вал е с по-остри гърбици за по-висок въртящ момент.Сигментите са от тънките и маховика е по-лек.С този мотор имашмалко от това което не му достига на Уаза-пъргав мотор.Имал съм и 417 но 402 ми по-харесва като мотор .Обичам по-пъргавите да вадят звук като прекасвач.

                    Коментар


                    • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                      Колеги, знае ли някой дали може на двигател 417 800 с единична ремъчна шаба на коляновия вал (с три болта), да се сложи шайба с двата канала (мисля ЗМЗ 24)? И ако става, преправя ли се нещо (и какво) или става 1:1? Ще слагам хидравлика и ми трябва втори ремък.

                      П.П. До колкото рабрах има и по-тънка единична шайба, която се захваща пред основната, но за сега намирам такива само по руските сайтове. Ако някой знае от къде мога да се сдобия с такава - да свирка.
                      Don't hunt IF you can't kill
                      първо 0883 после 333 накрая 448

                      LZ1BGD

                      Коментар


                      • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                        Според мен няма разлика в опашката на вала и можеш да сложиш двойна шайба.

                        Коментар


                        • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                          Нещата стават така.

                          Стандартен вариант.

                          Главина колянов вал 4173-1005052, Демпфер 4173-1005070-11, шайба ремъчна - 420.1005074-01 .По дълги болтове за шайбата.

                          Единия ремък е 1030 през демпфера. Другия ремък за помпата на сервото.

                          Но задачата трябва да се почне от това каква е помпата и за какъв ремък е.

                          Евентуално да се поръчва шайба по ремъка на помпата на серво.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                            Да, но ЕТ-то и диаметъра на шайбата от газ24 е различно. Цецо Димов взе от мен такава шайба и беше слагал с преправяне,но не помня на кой мотор...

                            П.С> Александър е твоя човек тъкмо е обяснил
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                              Всичко зависи от помпата за хидравлика която ще се слага от там се почва.
                              Напоследък купуват основно нова главина за да преминат на демпфер и после изработват шайба по помпата на сервото.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар


                              • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                                Дайте хубаво сме почнали и аз имам един въпрос. Става ли глава от 417 на 451 и с колко са по-големи клапаните на 417 (ако са по-големи) от на 451 Мотора ми е с 93,5мм бутала... върви прилично ,но ми се иска да му докарам още малко сила
                                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X