Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    И мен ме интересува въпросът ама най-продуктивно е да заседнеш на главата на някой стругар. А ако си го направиш с топлообменник - още ползи.
    Радиатор си имам просто искам по нормален филтър ,че този клапана му нещо не държи и като не е пален дълго време свети лампата ....
    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

    Коментар


    • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

      Мани го радиатора, там се губи налягане. Разни колици имат сгоден топлообменник масло към вода, който обезсмисля радиатора за масло.

      Коментар


      • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

        Колеги, налага ми се да сменям венеца на маховика.
        Някой знае ли дали са еднакви тези венци на УАЗ-овете - в смисъл - на различните двигатели дето са фабрично на УАЗ? Двигателя е УМЗ 417,800.
        Благодаря!
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

          На всички 21 двигатели са еднакви. Различен по малък е на 24 двигател.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

            Привет колеги. Намерил съм си глава 417 и мисля да я слагам на 21 двигател. Имам няколко въпроса. Главата на 417 взаимовзаменяема ли е с тази на 24. Каква гарнитура за главата трябва да ползвам за да сложа тази 417 глава на 21 блок. Вала с кобилиците мога ли да ползвам от друг мотор (21,24,414 примерно). Номера на главата е 417-1003012. Предполагам, че водната помпа си е на главата? Ще съм благодарен ако ми разясните тези неясни неща за мен

            Коментар


            • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

              Колеги, взаимозаменяеми ли са камбаната и маховика на двигатели 417 и 402.1?
              Последно редактирано от danail_3; 23-01-18, 13:21.
              Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

              Коментар


              • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                Не
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                  Благодаря, а с 414

                  Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk
                  Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                  Коментар


                  • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                    Да.

                    Коментар


                    • От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                      Извинявайте от телефона само глупости съм писал.

                      Проблема ми е:
                      На 402.1 има ли шанс да паснат: маховик, камбана и привод за делкото от:

                      - 417 - от ранните - с набивка - това стана ясно че НЕ може!
                      или от
                      - ЗМЗ 21 с „Непълнопоточен маслен филтър с хартиен елемент в метална кутия някъде по купето“
                      Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                      Коментар


                      • Здравейте колеги!

                        Пускам мнение тук, макар да знам че точно тази тема не е най-подходящата, но разгледах с търсачката темите и не успях да намеря подходяща тема със скорошна активнос по моя въпрос. В тази тема гледам че е писано най-скоро и затова публикувам тук.

                        Искам да попитам бутала от кой модел двигател, могат да се сложат в ЗМЗ 24Д. Правено ли е, правени ли са опити до момента и т.н. След като се рових доста из мрежата стигнах до извода, че бутала от ЗМЗ-409 с диаметър 95,5mm и ремонтен размер 96,0mm( предполагам че има и 96,5mm ремонтен размер). Разликата е във височината на буталото- с 25mm по-ниско е буталото на ЗМЗ-409 спрямо това от ЗМЗ 24Д, което е 95mm. Другата разлика е в отвора за буталния болт, който при ЗМЗ-409 е Ф22mm, докато при ЗМЗ 24Д е Ф25mm.

                        Интересувам се, защото съм замислил на моят ЗМЗ 24Д да му сложа бутала с по голям диаметър. Оптималния вариант за диаметъра на буталата е между 95,5 и 97mm тъй като ризите ще останат оригиналните( разбира се подменени с чисто нови), просто ще се разтържат и хонинговат на определения размер по буталото. В мрежата не успявам да намеря информация за бутало от УМЗ 4218 с диаметър 100mm въпреки, че с този диаметър е невъзможно тъй като ризите ще се изтънят много и в предвид формулата за необходимото допускане за дебелина на стените на ризата б=(0,05--0,7)*D, mm, дебелината на стените намалява с 10mm спрямо тази на основен размер на буталото, т.е при основен диаметър 92mm дебелината на стената е 20,5mm (112,5mm външен диаметър на ризата), докато при бутало с диаметър 100mm, дебелината става 10,5mm, при допускане че б=0,1*D.

                        Целта на цялата тази работа е да вдигна мощността над 8-10%, както става с намаляването на главата. Към момента въпросния двигател не е в Уазката, защото е за аксиален лагер и не смея да го карам за да не се задълбочи проблема. Забравих да кажа че става дума за УАЗ 452Д със заводско ЗМЗ 24Д( бях питал преди години като я взех и някой от вас по- нагоре в темата каза че са сравнително редки тези Уазки с такъв мотор). Разбира се главата ще се ревизира напълно, ще се намали до минимално позволената височина и още един куп работи. Разбира се ако не успея да намеря подходящи бутала, на преден план изниква въпроса за турбина, но това е краен вариант, тъй като определено не съм фен на турбокомпресорите. На практика от заводските 93к.с които дават на този двигател, целта ми е да стане в диапазона 115-125к.с, което според мен е постижимо( особено в долната граница на диапазона) с подходящо запалване, карбуратор и т.н. Така че ако някой е правил подобно нещо може да сподели, също така ще се радвам да чуя различни мнения и съвети, в крайна сметка за това е форума. Мнения и съвети от сорта "няма смисъл", "сменяй го тоя двигател с друг", "даваш си парите на вятъра" и други подобни, ги приемам за изключително некомпетентни и безсмислени, така че може да ги спестите!

                        П.С: Запазвам си правото ако не до една седмица няма развитие по този въпрос да пусна нова отделна тема.

                        Коментар


                        • По лесно е така .... / 5. Понеже категорично отказвам да го храня с бензин, най вулгарно продупчих и отрязах каквото ми пречеше от смукателните колектори и залепих отгоре им преход за дроселова клапа от някакъв Хлопел, на дроселовата клапа пък залепих най - голямата плочка за газ която намерих - сега се реже като моторетка! /
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От тук .... https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B0%D0%B7/page4
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • Здравейте. Някой може ли да ми каже на УМЗ 414 може ли да се монтира глава от УМЗ 417 и дали трябва да се фрезова до 94 мм. Номера на главата е 417 100 3012. Благодаря.

                              Коментар


                              • Може и да фрезова може и да не се фрезова. Става на 414. Навярно е на 11 мм шпилки. Ако случайно е на 12 мм шпилки се подлага по още една шайба.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X