Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: До: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

    Първоначално публикуван от Monarh Преглед на мнение
    Колега нямаше какво да правя и реших да драсна няколко реда от старата Украйна защото когато бях там да кажем, така накратко:
    Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ:

    Аз си купих Уаз 31512 - 031 през далечната 2001 от Украйна с Двигател ЗМЗ 2.5 бензин 155 конски сили.

    Така голямата разлика е само в габаритете на двигателите и на буталата всичко друго е едно и също.

    Споделям девиза:

    Случайни хора Уаз не карат. Поздрави
    Нещо си се объркал

    По това което си написал автомобила е с редукторни мостове с двигател УМЗ - 2,445 л.
    Мек покрив,обикновенни седалки.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #62
      От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

      Първоначално публикуван от 96ЗАГ Преглед на мнение
      Здравеите колеги ,при зглобяването на двигателя ми 417 изпаднах в

      объркване породено от това ,че според мен отвора в долния краи

      на биелата трябва да е обърнат към разпределителния вал.При разглобяването

      обаче видях ,че са точно наобратно.Та въпроса ми е кое е правилното.

      Благодаря предварително.
      Отвора не е откъм разпределителния вал.Фиксиращите издатаци на мотовилката са от страната на разпределителня вал.А отвора е срещу нея.Така че правилно е бил сглобен двигателя.

      Коментар


      • #63
        От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

        Днес ми попаднаха нови бутала приличащи на УАЗ-ови с диаметър 92.5 мм. и буква Б, но след това открих, че каталожния номер е на ГАЗ 53 - 531004015, български/надписа е НАЗАД и има друг - 12 ЛВ/предполагам цена//. Та въпросът ми е стават ли на двигател 417 или да заминават за скрапа.
        Последно редактирано от TONI 1977; 24-04-12, 22:08. Причина: корекция

        Коментар


        • #64
          От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
          Днес ми попаднаха нови бутала приличащи на УАЗ-ови с диаметър 92.5 мм. и буква Б, но след това открих, че каталожния номер е на ГАЗ 53 - 531004015, български/надписа е НАЗАД и има друг - 12 ЛВ/предполагам цена//. Та въпросът ми е стават ли на двигател 417 или да заминават за скрапа.
          Стават Тони, но трябва да се шлайфат ризите на 92.5мм.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #65
            От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

            има допусната грешка за двигател 414.Има такъв двигател с глава 414 1003..... с клапани като на 417
            Където не мога пеш продължавам с Уаза.
            Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
            Съдействие на закъсали автомобили

            Коментар


            • #66
              От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              Има разлика в гърбиците и във фазите, при по високата гърбица има по голям въртящ момент в ниски и средни(21,УМЗ), при по ниската но по-полегата в средни и високи( при ГАЗ24, ЗМЗ402). Някъде имах градусите стига да ги намеря тия дни ще пусна картинката...
              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Генерално казано ако са по-високи гърбиците обикновено са по-тесни. Това се прави за подобряване пълненето и издухването при високи обороти и също така влошава работата на по-ниски оттам и премества максимума на въртящия момент по-нагоре. Има няколко типа разпределителни валове за УАЗ които могат да се сложат на всеки двигател но са всъщност за УМЗ, ЗМЗ. Не ви съветвам да сменяте разпреедлителния вал с различен от оригиналния. Подобряването на параметрите на двигателя е сложна дейност включваща много детайли в него и изискваща сложна апаратура. С други думи не можете да направите нещо по-добро от колкото е конструиран двигателя без да вложитете много средства. Само подмяната на разпредеителния вал ще донесе влошаване на всички параметри...
              Я дайте да оточним тоя момент?
              Където не мога пеш продължавам с Уаза.
              Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
              Съдействие на закъсали автомобили

              Коментар


              • #67
                От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                Ако си виждал вал от 417 и 24 един до друг ще откриеш сам разликите.

                А за клапаните какво ще рече като на 417, с каква камера е главата? Най добре снимай
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • #68
                  От: До: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                  Клапани 47 всмукателни и 36 изпускателни с триъгълни отвори на за водата и маслото за камерата не помня.Главата е още на джипа и не мога да я снимам.И пак не разбрах кое е вярно това което ти казваш или това което Венци казва.Не съм виждал валове на 417 и на 24 един до друг за това питам защото ще монтирам умз 417 с глава 421 и се чудя дали да не взема вала от умз 414 ми в момента.И всъщност колко вида валове има аз доколкото съм чувал са 3 но ти си виждал повече двигатели така че мнението ти ще ми е полезно.
                  Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                  Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                  Съдействие на закъсали автомобили

                  Коментар


                  • #69
                    От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                    Не споря кое е вярно и кое не, аз това съм виждал, и на практика се знае кой е по високооборотен двигател от двата, при еднакви глави разликата е само в маховика и разпределителния вал.
                    Знам за един вид 21(21 и 451), два вида 24(24-01, 24д,414; 402там не съм сигурен в номерацията но имат малка разлика в затварянето на изпускателния клапан при 24 затваря малко по рано, и за да дойдат идентични фазите на уазков мотор 421 като волгов не се зацепва на белег а с един зъб разлика но непомня в коя посока беше), три вида УМЗ(4171ххх чугунен,417800стоманен, 421).
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #70
                      От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                      Колеги интересувам се на 24 Д можели да се сложи глава с означение 421......?росто ми откраднаха главата.Намерих само тази -421 виждам че изпускателните клапани са по-големи от тези на 24Д .Мисля да я фрезовам....Ако съм объркал темата -Моля за извинение...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                        Първоначално публикуван от ivo hristov Преглед на мнение
                        Колеги интересувам се на 24 Д можели да се сложи глава с означение 421......?росто ми откраднаха главата.Намерих само тази -421 виждам че изпускателните клапани са по-големи от тези на 24Д .Мисля да я фрезовам....Ако съм объркал темата -Моля за извинение...
                        Колега, ако искаш мога да ти дам перфектна глава за 24 Д а ти да ми дадеш твоята 421. Мога да я снимам да я видиш.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #72
                          От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                          Има вероятност на 24 шпилките да са 11мм, а на 421 са 12мм, дали ще легне гарнитурата и шайбите при притягането, на Умз блок става. слагал съм и съм виждал много, щото са фиксирани ризите в горния край, на 24-не. Но би трябвало да се получи. А за да си сигурен по добре тази от колегата Драго.
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #73
                            От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                            Вчера си разглобих двигателя (414) , с глава 21 така (пише на нея) и главата е с клапани 47 смукателни и 36 изпускателни, и правоъгълни отвори на колекторите, правоъгълни колектори и еднокамерен карбуратор к 129.
                            Поздрави!
                            ФАБИЯ ТДИ-ПД / [COLOR="blue"]УАЗ 452 Д[/COLOR] / ГОЛФ 3 1.9 Д / ФОРД ТРАНЗИТ 2.5 Д/

                            Коментар


                            • #74
                              От: До: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Много полезна информация. Благодарности на Жоро XR 600 за труда и желанието.

                              Един конкретен въпрос, на 451М е мониран колянов и разпределителен вал както на 414 а именно ЗМЗ 24, клапаните са 44 на 36, обема на цилиндрите е еднакъв, откъде идва разликата в мощноста?

                              Ако се монтира глава от ГАЗ24 на Умз 451 /някой във форума беше писал, че е монтирал такава, за което аз несъм много убеден, че става, има леко разминаване на отворите за водата, но пък аз карах година с гарнитура от 24 на 451/ какъв ще е ефекта, на по-големите клапани?
                              Колега,ровя из форума и не мога да намеря въпросната тема за тази преработка.Ако съм разбрал правилно,трябва да фрезовам главата да намаля повдигателните пръти и да ползвам гарнитура от 21.Поправете ме ако греша.Правих основен ремонт,но късно разбрах за кръстоската.Целта ми е по голяма мощност независимо че разхода на гориво се повишава(поне такова е мнението на колеги,които твърдят,че с двукамерен карбуратор харчи повече).

                              Коментар


                              • #75
                                От: Прилики и разлики между УМЗ и ЗМЗ

                                Сдобих се с един читав 24 Д.Мисля да му ползвам главата и да я монтирам на 451 мотора дето е сега на уаза.Дано се получи.За гарнитурата ми стана ясно,но не от форума,за съжаление.Така и не намерих тема за въпросната преработка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X