Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бавни без да се включва 4/4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бавни без да се включва 4/4

    Аз все си мисля....че истината е някъде по средата....
    Наистина при такъв режим на каране се получава доста по-голямо натоварване на задния диф и полуоските,но.....чак пък да хвърчат стружки и да се късат полуоски.....това ми се струва доста крайно...
    С две думи мога да обобщя моето мнение....
    При каране на бавни само на заден мост се натоварва задния диф и полуоските почти двойно.На теория това може да доведе до някакви фатални за трансмисията последици,но от друга страна практиката показва че това и да се случва е доста рядко явление!
    Та на въпроса може ли да се кара така...аз отговарям...ДА..може....но внимателно,плавно без резки удари от резки потегляния или лашкания...и....гледайте да не е постоянна практика!!!
    Това е според мен....в другия случай спора можем да си го водим и до....нова година
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      До: Бавни без да се включва 4/4

      Offtopic:
      Я кажете на каква предавка е най-добре да се кара по черен път 2l, 4h , 4l? Ферозата ми е с автоматични хъбове. При 4l за какво е най-подходящо да се използват? Ако карам с пуснати 4l постоянно не товаря ли скоростната кутия и не вдигам ли разхода ?

      Коментар


      • #33
        До: Бавни без да се включва 4/4

        здрасти ... аз съм нов тука и съм пълен лаик .... ама все съм си мислил че 4х4 и бавни са необходими за преодоляването на препятствия по пътв .... и ако има нужда от бавни защо ще ни трябва само един мост .... ако някой ми обясни .... ще съм аучил поне нещо ))))))
        иначе ... нали старите хорица казвали няма невъзможи неща ...... само дето цената се променя ))))
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #34
          До: Бавни без да се включва 4/4

          И на мен ми се е налагало веднъж-дваж. Единия път, поради паркирали пред блока трябваше да докарам джипката до входа, по начупен "бетонов" терен. Ако на 4x4 бавни, щеше да се товари раздатката от доброто сцепление и многото маневри и завои. Щото и това съм пробвал - спира все едно караш на ръчна. Щеше да се товари и съединителя, ако пък на бързи 4х2.

          Та, отключени хъбове, първа бавна, и бавно и полека стигнах до където трябваше, без ръмжане и без полусъединител.

          Другото - специално за фероза - от 2-ра бавна нагоре на дифовете им е все тая. 2-ра бавна е горе-долу първа бърза.

          Че режима не е правилен - еми не е. Просто в някои ситуации е най-правилния. С малко повече внимание, естествено. В тоя смисъл - точно при теглене по асфалт също помага - вместо да пилиш съединителя тръгваш плавно и с малко газ.

          Но да го ползваш там, където няма да попречи да караш със заключени хъбове - просто е безсмислено.

          И не на последно място - ферозата няма никакви защити по ръчките. Поне Part Time модификацията.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: Бавни без да се включва 4/4

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            И не на последно място - ферозата няма никакви защити по ръчките. Поне Part Time модификацията.
            Е, на малката Фероза може да са се отпуснали с по-корав заден диф. Той еднакъв ли е с предния?

            Коментар


            • #36
              До: Бавни без да се включва 4/4

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение



              И не на последно място - ферозата няма никакви защити по ръчките. Поне Part Time модификацията.
              Е каква защита по ръчките като имаш ръчни хъбове отпред
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #37
                До: Бавни без да се включва 4/4

                Карал съм неведнъж. Нищо не се е случвало..
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #38
                  До: Бавни без да се включва 4/4

                  При Нива и Уаз полуоските са консуматив при подобни обстоятелства, но не всичко е от съветско дървено желязо.
                  Аз от доста години ползвам само задно на бавни при теглене на тежки неща и ядове нямам.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    До: Бавни без да се включва 4/4

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Е каква защита по ръчките като имаш ръчни хъбове отпред
                    При Трупъра има друг вид защита - при включени бавни, на първа и задна има ограничител. Не можеш да му дадеш сичката газ))
                    Това, като е на бензин. На газ няма ограничения.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #40
                      До: Бавни без да се включва 4/4

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Е, на малката Фероза може да са се отпуснали с по-корав заден диф. Той еднакъв ли е с предния?
                      Не е. Предния е по-слаб, но както практиката показва, най-често не се трошат нито полуоски, нито пиньон и корона, а кожуха му. Това на предния. Ама с 31-ци каймани.

                      За заден строшен не съм чувал. Имаше една строшена полуоска на някой от форума, но се оказа че е била пукната отдавна, и малко по малко е работила, докато най-накрая съвсем сдаде.

                      Задния ми се вижда доста по-голям от нивов например. Трябва да ги разгледаме на някоя разходка.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Бавни без да се включва 4/4

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Е каква защита по ръчките като имаш ръчни хъбове отпред
                        То има и с автоматични. Ама всичко друго си им е еднакво.

                        Не знам. И на двете ми джипки нямам подобна защита, а и честно казано сега чувам за сефте. Е, на тераното може да има някакво ограничение през компютъра, ама не съм забелязал.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Бавни без да се включва 4/4

                          трябва, ще ги сравним. Нивата обаче е фултайм, с два еднакви (жигулски) диференциала. И мощностно, и тягово, те си делят работата по равно, поне докато не блокираш средния.

                          Болестта на предния е същата - пуква се кожухът (кожухът е различен от задния). Задният е вечен, докато не махнеш предния кардан - тогава престава да е вечен, защото прегрява. Късането на полуоси също става почти тривиално, но за да се абонираш за полуоси, си трябва блокаж на моста. Само с тяга, двигателят няма сила да ги скъса и трябва да търсиш къде да ги удариш.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Бавни без да се включва 4/4

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            трябва, ще ги сравним. Нивата обаче е фултайм, с два еднакви (жигулски) диференциала. И мощностно, и тягово, те си делят работата по равно, поне докато не блокираш средния.

                            Болестта на предния е същата - пуква се кожухът (кожухът е различен от задния). Задният е вечен, докато не махнеш предния кардан - тогава престава да е вечен, защото прегрява. Късането на полуоси също става почти тривиално, но за да се абонираш за полуоси, си трябва блокаж на моста. Само с тяга, двигателят няма сила да ги скъса и трябва да търсиш къде да ги удариш.
                            Аз съм късал полуос на Нива при изскачане от дере. В един момент, когато предните колела изскочиха от рова и колата застана за секунда само на задни. Просто се свлече надолу... Извадихме я с включен блокаж и помощ от Буханка.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #44
                              До: Бавни без да се включва 4/4

                              Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
                              Толкова ли са им слаби задните полуоски.Аз карам така без проблем и то с колесар с лодка.Това го правя при маневри и когато я вадя лодката.Примерно.
                              точно така - даже с включено 4х4 е по-лошо, защото излишно се товари трансмисията... идеята на бавните в случая не е да изрежеш цялата газ, а да си маневрираш спокойно без да пържиш съединителя... някои рампи за пускане на лодка са бая стръмни...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #45
                                До: Бавни без да се включва 4/4

                                [QUOTE=Scrapheap;884105]При Трупъра има друг вид защита - при включени бавни, на първа и задна има ограничител. Не можеш да му дадеш сичката газ))
                                Това, като е на бензин. На газ няма ограничения.[/QUOTE
                                И такова/Трипер/ карах около година.Бензин,нямаше газова.И съм го ръчкал всякак и здравата.Нямаше такова нещо като да не можеш с всичката гассссс. 88 г.беше.На него ограничител му бяха автоматичните хъбове.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X