Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бавни без да се включва 4/4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Бавни без да се включва 4/4

    На задния мост ще се стовари въртящия момент на двигателя, умножен по понижаващото число на предавката на скоростната кутия, умножени по цялото предавателно число на раздатката. Половината от момента на която, е измислен за другия мост. Против тая красота ще работи пътя, и произтичащата от това циркулация на мощност. Ако не си надул много радиото, в момента в който някое колело хване твърдо, ще чуеш незабравим звук, и джипът ще спре да се тресе. Понеже вече няма да опитва да се движи.
    След това може да минеш на резервния мост, ако знаеш как. Дали той ще те измъкне е друг въпрос, но само да стигнеш до него, вече ще ти струва едно друго копане.
    Като оставим глупостите тип "пък аз веднъж така ...", или "аз често нам си кво", то това е недопустим режим. А то "и аз веднъж на Лъвов мост, пък после - в аптеката". Примерно.
    Не че нещо, просто е скъпо и боли. Не само като пикаеш. А карането на счупена кола е въпрос на друго знание, и друга квалификация.

    Коментар


    • #17
      До: Бавни без да се включва 4/4

      Мда....ета го логичното и разбираемо обяснение....благодаря !!!
      Значи до момента аз и още двама за които знам със сигурност...сме били направо късметлий.........защото аз не съм карал веднъж....а доста пъти....
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #18
        До: Бавни без да се включва 4/4

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        Мда....ета го логичното и разбираемо обяснение....благодаря !!!
        Значи до момента аз и още двама за които знам със сигурност...сме били направо късметлий.........защото аз не съм карал веднъж....а доста пъти....
        Пиши и мене ! Ама аз съм си роден с късмет ! И макар че грешно съм учил теория на механизмите в школото ( особено в раздел "Редуктори" и "Въртящ момент" ) , все още не съм счупил заден мост на бавни ...
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          До: Бавни без да се включва 4/4

          Тук леко се подхилвамПрактикувам го този номер от бая години и на различни 4х4 вкл. и на УАЗ/и такъв имах за малко/ И сега пак го правя.Е как пък нямам скъсана полуос и изронен диф досега

          п.п. Готов съм да го демонстрирам.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            До: Бавни без да се включва 4/4

            Колата не трябва да се жали, майната му и желязо. То е длъжно да работи. Додето се изпари.
            Само дето за да измъкнеш от него каквото може, трябва да го обичаш, повече и от себе си. Да го цениш и познаваш. До последната гайка. Докато спреш да го мислиш, и се слееш с него. Тогава всичко става само. Тогава тръгвате заедно, и не се чупи нищо, нито то те пребива.
            Останалото е чалга.
            Все едно дали е мъж, жена, или хермафродит, ако трябва да се вярва на самия Вазов.

            Коментар


            • #21
              До: Бавни без да се включва 4/4

              В двора на блока ни...съм изровил вече около половин метър дупка и доста големи коловози където паркирам/поне никой не може да ми спре на мястото/,и често като завали и се напълни с вода...паркирането на заден мост е.....невъзможно....
              Ама да не мислите че слизам в половин метър дълбока локва да включвам хъбове.....давам на бавни и с доста резки прибоксувания успявам да паркирам за около 6-7 мин./е ...на другия ден на автомивка де/
              Та там много често едното колело си стои закотвено ,а само другото неистово буксува....че и напред и рязко назад се мъча за да преодолея коловозите.....и то само на заден мост...и на бавни.....
              Ама...направо не знам дали е на късмет...или просто Нисана е както казвам...корава техника....
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                До: Бавни без да се включва 4/4

                А, тръгна чалгата ...(((
                Посочете условията, в които карате на демултипликаторите. Посочете данните им. Посочете препоръчителните режими. Представете достоверни данни от измерванията, и убедителни доказателства за дълготрайна употреба.
                А то иначе - просто веете вятър.

                Коментар


                • #23
                  До: Бавни без да се включва 4/4

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  А, тръгна чалгата ...(((
                  Посочете условията, в които карате на демултипликаторите. Посочете данните им. Посочете препоръчителните режими. Представете достоверни данни от измерванията, и убедителни доказателства за дълготрайна употреба.
                  А то иначе - просто веете вятър.
                  Теория....и Практика....уж трябва да са свързани ....а често излиза че са в противоречие.....
                  П.П.Все още не съм прочел в никой мануал за това на какво натоварване са предвидени полуоските...и дифовете...нито пък колко ги е презастраховал японеца/говоря за мойта си джипка/.....поставяш риторични въпроси.....
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Бавни без да се включва 4/4

                    Това което Стефан го жали аз го троша/по негово мнение/ в смисъл мостовете са ни идентични.УАЗ редукторни.При мен раздатка японска без междинен диф.Под капака 140 и кусур магарета и издържа гадината Вече втора година го тормозя и му се радвам на този редукторният и мисля да изкара още доста
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      До: Бавни без да се включва 4/4

                      Не разбира се, просто се подигравам. Това че "веднъж ...", значи просто че не знам колко метра е било окото на оная риба, ами че на мойта, дето я хванах миналата година, снимката беше 18 кила.
                      Никоя западна фирма не публикува такива данни. Нито колко е назначения заводски ресурс. Който впрочем не е много повече от 130 000те километра на УАЗа, или там 7-те му години. Или 90-те хиляди на Нивата. Руснаците също спряха. Но все едно, не си струва да пресилваш нищо, спрямо типичната му употреба, освен ако наистина нямаш друг избор. Форсмажор.
                      Обикновенно може, понякога издържа. Задължително изяжда голяма част от ресурса, и тресва много преди да е износено, според официалните документи. Пак обикновенно, след гръмките хвалби, срамежливо не се пише колко е струвал ремонта, или как колата вече е труп. Ама това е друга история.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Бавни без да се включва 4/4

                        Добре Стефане ,дай разумно обяснение какво претоварвам.Давам конкретен пример отскоро.Лек хълмист,сух терен.Първа бавна без газ.По ГПС -3 км.ч.Зяпам през прозореца за гъби.Какво претоварвам и чупя?
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #27
                          До: Бавни без да се включва 4/4

                          Нищо, разбира се. Само че това и не е режима, в който ти трябва каквото и да е. На устойчив грунт, в установени режими, няма динамични натоварвания, по принцип. Все едно е дали караш това така, или изкарваш Мазерати от паркинга на Хилтън.
                          Примера не минава, дай друг.
                          Последно редактирано от Стефан; 16-10-09, 01:18.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Бавни без да се включва 4/4

                            [QUOTE=Стефан;883873]Нищо, разбира се. Само че това и не е режима, в който ти трябва каквото и да е. На устойчив грунт, в установени режими, няма динамични натоварвания, по принцип. Все едно е дали караш това така, или изкарваш Мазерати от паркинга на Хилтън.
                            Примера не минава, дай друг.[/QUOTE
                            Е какво сега
                            на бавни на рали не ходя.Забия ли в калта си има два моста за тази работа.По принцип на бавни само на задно карам когато ми трябва ниска скоростно не и на труден терен.Явно не сме се разбрали.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • #29
                              До: Бавни без да се включва 4/4

                              А за това и ставаше дума.
                              4х2, и 4х4 в една и съща кола са силно различни режими, и според конструкцията и, един от тях - съществено опасен.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Бавни без да се включва 4/4

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                То не само че може , но това е едно от основните предимства на ръчните хъбове . Особено летно време из гъстите гори , където и на един мост може да се движиш , ама ти трябват бавни скорости , за да не шлайфаш съединителя ...и няма да скъсаш никаква полуска . Е то може , ама голям зор ше требе - се едно да изтриеш зорлем и ръчно папката Windows , за да скапеш компа Ама това е частен случай.
                                Мразя да се самоцитирам
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X