Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни и предни амортисьори на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Задни и предни амортисьори на Фероза

    Не знам тогава , но според мен си купи такива , които стават за Фероза. Нека Спарки да каже ...
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #32
      До: Задни и предни амортисьори на Фероза

      Размерите би трябвало да са от дупка до дупка, или от чашка до дупка, или от чашка до чашка.

      Конкретно от какво стават за фероза - ня знам. Монро би трябвало да си имат таблица за различните автомобили. Дори по спомен преди време гледах такава. Там си беше казано за фероза - предни - такива, задни - такива.

      Но не помня вече. За щастие пред мен тоя проблем поне засега не седи. Оригиналните си ми работят. Дори тристепенната им регулация работи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Задни и предни амортисьори на Фероза

        Първоначално публикуван от genkogenev Преглед на мнение
        Вчера сложих на Бертонето амове от волга . До сега не съм и предполагал че това чудо може да вози баз да подскача . Старите ,газови ,ги запазих за всеки случай......
        Реших да те послушам ...и резултата е фантастичен-стана лека кола,много по меко возене ,без излишно подскачане и друсане.Само ,че с една подробност-Монро,газови по 45 лв бройката.Ето снимки
        Прикачени файлове
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #34
          До: Задни и предни амортисьори на Фероза

          Браво! Ето как се решава проблема
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #35
            До: Задни и предни амортисьори на Фероза

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            А, пропуснал съм. Тракат най-вероатно заради долните им тампони. Протъркани са. Стават от жигула идеално. Някакви дребни левчета бяха.

            Другото, дето може да хлопа са тампоните на ресорите.
            Спарки,тази вечер като слагах новите Амо-ве направих някое фото с мръсни ръце и ще видиш какво установих:че в горна мъртва точка задния мост не се успокоява в тампоните ,а чука вътре в амортисьора(затова ми трябват оригинални тампони),другото е че ресьорите ми са 5 листа ,а пък са хоризонтирани дори с лек конвекситет нагоре,полезния ход е около 70 мм.Въобще ми се струва,че ще се нареждам на опашката за ресьори...май.
            Прикачени файлове
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #36
              До: Задни и предни амортисьори на Фероза

              Колега та те са с обратна дъга
              твойте амове
              ти не си за опащката
              теб трябва да те пуснем най отпред (все едно си майка с дете)
              ти ще се изненадаш как вози джипката като сложиш нови амове

              Коментар


              • #37
                До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                Спарки,тази вечер като слагах новите Амо-ве направих някое фото с мръсни ръце и ще видиш какво установих:че в горна мъртва точка задния мост не се успокоява в тампоните ,а чука вътре в амортисьора(затова ми трябват оригинални тампони),другото е че ресьорите ми са 5 листа ,а пък са хоризонтирани дори с лек конвекситет нагоре,полезния ход е около 70 мм.Въобще ми се струва,че ще се нареждам на опашката за ресьори...май.
                Въждал съм доста такива, чак си изглежда нормално.
                На нов нисан Навара седят по същия начин.
                Нагоре 7см, надолу пак да речем 7см, прави 14 см ход на колелото, нисан патрул фабично има 18-19см.
                Колко е хода на амортесьора ти?
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #38
                  До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                  Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                  Колега та те са с обратна дъга
                  твойте амове
                  ти не си за опащката
                  теб трябва да те пуснем най отпред (все едно си майка с дете)
                  ти ще се изненадаш как вози джипката като сложиш нови амове
                  Колега,аз амовете ги смених.Въпроса ми е за ресьорите.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    Въждал съм доста такива, чак си изглежда нормално.
                    На нов нисан Навара седят по същия начин.
                    Нагоре 7см, надолу пак да речем 7см, прави 14 см ход на колелото, нисан патрул фабично има 18-19см.
                    Колко е хода на амортесьора ти?
                    Хода е :в крайно разгънато 600 мм,в сгънато около 370 мм,но тампоните не са оригиналните и са доста по-ниски-около 40 мм.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      Колега,аз амовете ги смених.Въпроса ми е за ресьорите.
                      Ресорите са ти ЗЛЕ. Доста зле, при това. Задницата ти е поне с 5-6 сантиметра по-ниска от оптималното.

                      Сега за кое-кое скапва - специално при ферозата, при гадни амортисьори се скапват ресорите в пъти по-бързо, че се и трошат. Имам информация за поне 4 такива случаи, в които след смяната на ресорите с читави, проблемите с ресорите приключват. Говоря за 2-3 пъти смяна на някой лист, понеже се е строшил. След слагането на амострисьори в ред, чупенето и смените приключват.

                      Легналия ресор по принцип надали може да строши амортисьор, стига всички тампони да са си на мястото, и амортисьора да е тоя, който трябва.

                      Та, мисли за нови ресори, и мисли за слагане на тампони. В момента чукат по амортисьорите много по-често, отколкото си мислиш, и ще ги скапят.
                      Последно редактирано от sparkybg; 06-11-09, 10:09.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        Хода е :в крайно разгънато 600 мм,в сгънато около 370 мм,но тампоните не са оригиналните и са доста по-ниски-около 40 мм.
                        Амортисьорите са наклонени, до колкото помня. Това значи че 10см ход на амортисьора отговаря на по-голям ход на моста. Колкото по-наклонен, толкова по-голяма е разликата.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Ресорите са ти ЗЛЕ. Доста зле, при това. Задницата ти е поне с 5-6 сантиметра по-ниска от оптималното.

                          Сега за кое-кое скапва - специално при ферозата, при гадни амортисьори се скапват ресорите в пъти по-бързо, че се и трошат. Имам информация за поне 4 такива случаи, в които след смяната на ресорите с читави, проблемите с ресорите приключват. Говоря за 2-3 пъти смяна на някой лист, понеже се е строшил. След слагането на амострисьори в ред, чупенето и смените приключват.

                          Легналия ресор по принцип надали може да строши амортисьор, стига всички тампони да са си на мястото, и амортисьора да е тоя, който трябва.

                          Та, мисли за нови ресори, и мисли за слагане на тампони. В момента чукат по амортисьорите много по-често, отколкото си мислиш, и ще ги скапят.
                          Едно нещастие никога не идва само:скапани ресьори,ниски тампони,неоригинални амове и въобще симфония.Ами пуста криза,трабва да кътаме цифрите.Но съм в един период на размисъл и другата седмица ще се произнеса по въпроса пък дотогава с Бенца.
                          Последно редактирано от sparkybg; 06-11-09, 10:08.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                            Колега да прав си
                            грешката е моя за амовете
                            мойте ресорите бяха почти в такова състояние
                            сега са ето така

                            Коментар


                            • #44
                              До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                              Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
                              Колега да прав си
                              грешката е моя за амовете
                              мойте ресорите бяха почти в такова състояние
                              сега са ето така
                              Тава е друга опера.А пък ако измериш свободния ход до тампона ще стане ясно каква е цялата амплитуда на федерацията,защото не мога да се съглася на някакви си 8-10см свободен ход.Щото като отида в гората и като я разкрача някъде и гумите ще се вдигнат.Нивата така съм я окантарвал така както си е оригинална без никакъв лифт,че съм се чудил дали ще мога да се прибера жив и здрав....нещо взе да ме наляга носталгията по Нива и Уазка.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Задни и предни амортисьори на Фероза

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Тава е друга опера.А пък ако измериш свободния ход до тампона ще стане ясно каква е цялата амплитуда на федерацията,защото не мога да се съглася на някакви си 8-10см свободен ход.Щото като отида в гората и като я разкрача някъде и гумите ще се вдигнат.Нивата така съм я окантарвал така както си е оригинална без никакъв лифт,че съм се чудил дали ще мога да се прибера жив и здрав....нещо взе да ме наляга носталгията по Нива и Уазка.
                                Освен това пак сложих старите амове Монро 4х4 адвенчър,защото са много по-твърди и вдигнаха Ферозата с 1-2 см.Днес Saporo се обади и ще ми праща тампони оригинални.Освен това намерих оригинални Волгови ресьори и почвам великата еквилибристика.Междувременно ще пращам снимки.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от mihov_1969; 07-11-09, 20:10.
                                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X