Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Квадратни отвори. Пак....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Квадратни отвори. Пак....

    Имаше го дискутирано някъде. Ама нека да го има пак.

    http://www.fishki.net/comment.php?id=58994
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

  • #2
    До: Квадратни отвори. Пак....

    Още един метод, който не изисква сложно оборудване, но пък е приложим само за проходни отвори: пробива се кръгъл отвор с диаметър максимално близък до размера на квадрата. На преса, с поансон с размера на квадрата, кръглият отвор се превръща в квадратен..простете лаишкото ми обяснение..професионалистите ще го обяснят по-добре, надявам се
    00359893488603

    ....нямам си вече LR...

    Коментар


    • #3
      До: Квадратни отвори. Пак....

      И с квадратна бургия, разбира се...
      (заявка за картон)
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        До: Квадратни отвори. Пак....

        ее...е

        няма бургии, колеги ( да ме прощава Стефан )

        има свредла...

        свредел - ед.ч.

        а анимацията от фишки.ру...

        тя е за тези, дето не знаят какво е К-профил, не знаят за Круп, не знаят за Ванкел...

        абе, машиностроенето е проста работа, и инженерлъка- тоже..

        само малко четене, и си готов..

        Коментар


        • #5
          До: Квадратни отвори. Пак....

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

          а анимацията от фишки.ру...

          тя е за тези, дето не знаят какво е К-профил, не знаят за Круп, не знаят за Ванкел...
          Аз не знам, ама винаги съм готов да науча нещо ново..... Ако може пак с анимацийки, та да е разбираемо и за индианци като мен.....
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: Квадратни отвори. Пак....

            Само дето такива свредла не се намират лесно като обикновените.
            На мен ако ми се наложи ще импровизирам съобразно момента.

            @Златото-метода става и за непроходни отвори.
            Преди години в работилницата на кооперацията си правехме ключове за джантите така:
            В плътно Ф пробиваме глух отвор с диаметър размера на шестограма който ни трябва.
            После се загрява до червено, слага се на наковалнята, и с приготвен поансон със искания размер, е и с по-голям чук се оформят само ръбчетата на вътрешния шестограм.
            Метода би трябвало да работи и за квадрат. Както и за всяка друга форма. Стига да има поансон...
            Дано да съм го обяснил разбрано.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              До: Квадратни отвори. Пак....

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              @Златото-метода става и за непроходни отвори.
              Преди години в работилницата на кооперацията си правехме ключове за джантите така:
              В плътно Ф пробиваме глух отвор с диаметър размера на шестограма който ни трябва.
              После се загрява до червено, слага се на наковалнята, и с приготвен поансон със искания размер, е и с по-голям чук се оформят само ръбчетата на вътрешния шестограм.
              Метода би трябвало да работи и за квадрат. Както и за всяка друга форма. Стига да има поансон...
              Дано да съм го обяснил разбрано.
              Тъй, тъй. Още имам глухи ключета "10", правени с този метод. Вземаш подходяща тръба (заготовка) и гайка (поансон), загряваш и оформяш тръбата с гайката. Има тънкост: колко да разшириш тръбата с размърдване на гайката, че като изстине да се получи точен размер.....ех, де ги тогава днешните магазини за инструмент...
              00359893488603

              ....нямам си вече LR...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X