Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко седмици в Тибет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Няколко седмици в Тибет

    01.10 Потеглихме раничко,през заобиколния по-дълъг,но и по-красив път до Канг Динг.Първата ни спирка,след около 50-тина км.,беше градчето Таганг.Чисто и подредено в града кипеше "люта" търговия,сувенири месо и какво ли още не.





    Манастира Таганг,също така един от Първите в Тибет,построен през 9-ти век.










    Продължихме напред и отново прекрасни гледки.



    Малко се позагубихме и се наложи да изчакаме джипа за координация.



    Отново преминавахме през китни селца и усмихнати хора.














    Докато накрая,на поредния проход част от групата,която карахме отпред без да искаме объркахме отново пътя и го доудължихме,докато другите вече бяха пристигнали в Канг Динг и ни чакаха.
    Канг Динг-през вековете основно средище на търговията между Китай и Тибет,сега средно голям град,около 40,000 жители.
    Цивилизацията започваше да се усеща,магазини,ресторанти,кафенета,все неща,които бяхме позабравили в последните 20-на дена.

    Следва продължение,
    търся си подписа....

    Коментар


    • #92
      До: Няколко седмици в Тибет

      Добре, че има хора като вас, които не само пътуват, но и споделят. Доста се стресирах от снимките в единия манастир, та тази част май ще си я прочета още веднъж, като ми поотмине
      Мони, помниш ли как се изписва точно името на манастира или на селището до него на латиница? Предполагам, че има някаква интересна история или легенда.

      Благодаря на всички за разясненията относно пътуващите монаси. Наистина не ги разбирам съвсем. Ако го бях прочел някъде другаде (едва ли ще ги видя наживо), нямаше да повярвам, че не е поредното шоу, но на ВладиЧа, Вики и Мони няма как да не вярвам

      П.П. Орела ми бие на лешояд, но не съм готов да споря.

      П.П.П. Дали пък тази смазващо величествена природа наоколо не им влияе по този начин? В смисъл - отношението им към религия, обети, обреди?
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #93
        До: Няколко седмици в Тибет

        02.09 Пътувахме към Яаан при супер натоварено движение.Китайците празнуваха,а като допълнение и уикенд.Аз си мислех до този момент,че знам какво е безобразно шофиране,нищо подобно.Първото правило-големия винаги е с предимство,ти тука с тая тротинетка(мотоциклет) к'ви ги правиш....в канавката.Това,че аз се движа направо,а той прави ляв завой....еми той е с предимство,по-голям е....

        Изкачвахме поредния проход,вече и последен.Спряхме на отбивка,на която продаваха всякакви билки,ядки и какви ли не още неща,не за друго,а защото имаше задръстване(следствие лека катастрофа),през която дори и ние не можахме да преминем.


        Преминавайки през поредица от тунели при спускането към Яаан заваля и сериозен дъжд,който спря чак в Яаан.Това още повече усложни пътната обстановка и цялото разстояние от 200км.,за деня ние с моторите пропътувахме за 5,1/2 часа,а джипа и камиона за 7 часа.
        Яаан се смята за столицата на ЧАЯ в Китай,голям град с население от 500,000 жители.Естествено града празнуваше.










        03.09 Последния ден от пътуването-дъжд и дъжд и само дъжд до Ченгду,само с това го запомнихме .
        Вечерта и следващия ден се отдадохме на мързел и разходки в Ченгду,естествено намерихме "STARBUCKS CAFE",хубаво беше след няколко седмици да вкусиш,капучино,еспресо и такива подобни благинки.




        На 06.10 2009 г.,доволни и щастливи се прибрахме в къщи при семйство и приятели,заредени с много положителна енергия и разбира се бъдещи планове......


        Поздрави,
        търся си подписа....

        Коментар


        • #94
          До: Няколко седмици в Тибет

          Тъй като съм много впечатлен от гостоприемството и въобще от хората на Тибет,бих искал да публикувам тези снимки:

          Специални благодарности на Джабу,нашия гид


          На невероятмия Ян-Ян(Бибиян),който беше като "линейка",при каквато и да е повреда на моторите.


          И всички невероятни хора на Тибет.






































































          Поздрави,
          търся си подписа....

          Коментар


          • #95
            До: Няколко седмици в Тибет

            Още веднъж- Благодаря за споделеното преживяване!
            Ти си ми любимия Мод-пътешественик С последните снимки на китайските рокери с накичени мотори, много ме зарадва
            Поздрави!

            Коментар


            • #96
              До: Няколко седмици в Тибет

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              Добре, че има хора като вас, които не само пътуват, но и споделят...
              Много голямо благодаря и от мен.

              П.П. Имам предложение...към модераторите... След приключване на пътепис от този вид, да бъдат изтривани междинните коментари на съфорумците, за да има по-изчистен вид, но да остават последните за да се изказват благодарности. Надявам се да бъда разбран правилно.

              Коментар


              • #97
                До: Няколко седмици в Тибет

                .......... Сигурен съм че с този пътепис ще повлияеш на много хора......... положително

                Коментар


                • #98
                  До: Няколко седмици в Тибет

                  Малко кофти, че го завърши... "дозичката" вечер ми беше много приятна.

                  Сигурен съм, обаче, че след някоя и друга година ще започнат да се появяват пътеписи със заглавия, започващи с "По следите на Мони..."

                  Страхотно преживяване, пък и фотографията, гледам, ти се отдава.

                  Нямам думи... ще пробвам просто с "благодаря".
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #99
                    До: Няколко седмици в Тибет

                    Е, Мони - радвам се, че сбъдна и тази си мечта.

                    Благодаря, че го сподели

                    Коментар


                    • До: Няколко седмици в Тибет

                      през цялото време ахках и охках на снимките, ама тия последните, на хората, просто ме довършиха!

                      благодаря, няколкостотин пъти

                      (албена)
                      the road goes ever on and on...

                      Коментар


                      • До: Няколко седмици в Тибет

                        Благодаря на всички!....,радвам се,че ви е харесало.


                        А ето и една закачка...как се пълни бензин в мотора в МОДЕРЕН Китай



                        Поздрави,
                        търся си подписа....

                        Коментар


                        • До: Няколко седмици в Тибет

                          Благодаря, благодаря, БЛАГОДАРЯ!!!
                          VARADERO SD2

                          Коментар


                          • До: Няколко седмици в Тибет

                            И аз отново благодаря. Страхотен разказ, и още по-хубави и въздействащи снимки.

                            За следващия Далай Лама - май го търсят след като почине поредния. Търсят някой, роден точно по времето, по което е починал последния, един вид по тоя начин смятат че предходния се е преродил в следващия.

                            ...това, ако не съм попаднал на подвеждаща информация де.

                            Та, мисълта ми беше че надали сте снимали някой следващ Далай, стига информацията да ми е вярна. Текущия до колкото знам си е в добро здраве.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Няколко седмици в Тибет

                              Аз търпеливо изчаках края, за да кажа:

                              БЛАГОДАРЯ!
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • До: Няколко седмици в Тибет

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                Аз търпеливо изчаках края, за да кажа:

                                БЛАГОДАРЯ!
                                Аз също !
                                чета темата от самото начало но все пак изчаках края. Наистина най-уникалната за мен тема в момента (може би се наситих на темите от любимото ми ендуро ) но наистина спечелихте един нов поклонник на тези пътешевствия. За едно нещо постоянно съжалявах докато гледах снимките и четях мненията, и то беше по отношение на уникалните дървета които се е налагало да карате шегувам се разбира се, но все пак това е голяма част от тръпката.
                                Пожелавам на всички които са се запалили по този вид спорт да сбъднат мечтите си и дано един ден станем и ние нормална държава, за да може повече хора да си го позволят.
                                Браво и поклон !!!
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X