Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паркет..ама какъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Паркет..ама какъв?

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Моят е 6мм и няма нут. С нут може и да стане, но 10мм е излишно много.
    А ламинатът е все пак "плаващ" под и... знам ли...
    4 и 6 мм са листове само от корк. Това 10 мм е 4мм корк като твоя, залепен на нещо като ламинат 6мм с клик или лок система.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #32
      До: Паркет..ама какъв?

      Здравей. Ако е нова къщата и още нямаш замазка/или няма проблем с нивото на другите съществуващи подове/ , помисли за качествено дюшеме, или паркет тип "дюшеме", фабрично лакиран и задължително на лепене/при готова здрава замазка/.Малко е по-скъпо като лепило и труд,но експлоатацията е несравнима като комфорт и дълготрайност.Останалите подробности са въпрос на избор , най вече дамски

      Коментар


      • #33
        До: Паркет..ама какъв?

        Ламината стана консуматив.Като ти омръзне след 2-3 години го сменяваш и това е. А естественият,за да го смениш си е разправия и пари.
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #34
          До: Паркет..ама какъв?

          Да подкрепям мнението на КРЕЛИОН.
          Вальо минах по този път преди година и нещо.Когато къщата беше още на груб строеж с жената си правихме планове-в тази стая дъбов паркет и мебели масив от Троян в другата стая череша и т.н. Но като дойде момента за обзавеждането набързо взех решението -цялостно обзавеждане от корпусна мебел ,ламинат навсякъде ,е подбирах го наистина при цена от 20-25 лв.кв. и дебелина 10-12 мм.и задължително подложка фибран 6.5мм. Вече една година от както живеем в къщата и не съжалявам ни най малко за набързо взетото решение .Всичко все пак е консуматив и след две -три или пет -десет години е радост за очите всичко да се смени.
          Ако пожелаеш мога да пусна някоя снимка .

          p.s А и само така ми останаха малко финанси да си сменя двг. на джипа.
          ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

          Коментар


          • #35
            До: Паркет..ама какъв?

            Аз не харесвам ламината! Миналата година сложих в новата къща 100 кв.м. паркет - буков! 15 лв. метъра + общо горе-долу толкова за редене, циклене и лакиране! Евтино и все пак не е ламинат, а натурален паркет! Засега съм си супер доволен!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #36
              До: Паркет..ама какъв?

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Аз не харесвам ламината! Миналата година сложих в новата къща 100 кв.м. паркет - буков! 15 лв. метъра + общо горе-долу толкова за редене, циклене и лакиране! Евтино и все пак не е ламинат, а натурален паркет! Засега съм си супер доволен!
              „На вкус и цвет таварищ нет“
              ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

              Коментар


              • #37
                До: Паркет..ама какъв?

                Първоначално публикуван от M-RUSE Преглед на мнение
                „На вкус и цвет таварищ нет“
                Естественно! Нали затова споделяме - човека чете и решава сам!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #38
                  До: Паркет..ама какъв?

                  Ако мина на версия 'ламинат' ще сложа от най ефтиния за да имам после ентусиазъм да го сменя, но като се сетя каква разправия ще е, не ми се мисли. Идеята 'консуматив' не ми допада. Да знам предварително, че трябва да сменям паркет...това ще ме дразни.

                  Има вече няколко добри оферти, ама чакам да ми остане време да пообиколя още.
                  Благодаря на всички за мненията.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #39
                    До: Паркет..ама какъв?

                    Колега, миналата година минах по този път. От скромния ми опит с паркета, казвам следното:
                    1. Помещенията в които ще се полага паркета да са добре изсъхнали, ако са новопостроени.
                    2. Идеално гладка замазка-по възможност саморазливаща (самонивелираща).
                    3. Добре изсъхнал паркет.
                    4. Задължително лепен за пода.
                    5. Двукомпонентен русенски лак-три "ръце".
                    Аз сложих ясен II-ро качество. Има много хубава шарка за разлика от I-вото и е по-светъл, което дава по голям простор на стаите. Единствено пропуснах дейността по т. 4. След една година в новия апартамент се появи едно поскърцване в една от стаите като на палуба на кораб (никога не съм бил на палуба, но така си го представям).
                    Само споделям. Избора е твой. Успех!
                    P.S. Ясена е едно от най - твърдите дървета (колко шкурка отиде...)
                    Nissan Pathfinder 4.0L

                    Коментар


                    • #40
                      До: Паркет..ама какъв?

                      Къщата е изсъхнала, че трета година стои с с дограми, външни врати и включена печка. Саморазливната замазка всеки ден я правим на другия ден, ама ще има.
                      Дограмата е дървена тъмна (между махагон и венге). Вратите ще са същия цвят.
                      Дайте мнение за цвета на паркета, че нещо не мога да реша а не съм и дизайнер. Цялата къща е класическа, нито модерна нито ретро.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #41
                        До: Паркет..ама какъв?

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Къщата е изсъхнала, че трета година стои с с дограми, външни врати и включена печка. Саморазливната замазка всеки ден я правим на другия ден, ама ще има.
                        Дограмата е дървена тъмна (между махагон и венге). Вратите ще са същия цвят.
                        Дайте мнение за цвета на паркета, че нещо не мога да реша а не съм и дизайнер. Цялата къща е класическа, нито модерна нито ретро.
                        За това не е ли по-добре да питаш жената?

                        Коментар


                        • #42
                          До: Паркет..ама какъв?

                          Здравейте, от произвежданите в България паркети по твърдост се нареждат: дъб, ясен, череша, бук. Букът е най податлив на измятане и дървояди. Относно това какъв паркет да се избере е въпрос на вкус и възможности. Лично на мен най ми допада като шарка и цвят ясенът. Цената на паркета се определя от вида дървесина, размера на паркетините и качеството. Дъбът и ясена са най-скъпи, но с бюджет от сто лева спокойно можеш да си ги позволиш. Също така препоръчвам паркетините да са с дебелина поне 2 см. Цената на дъбов паркет с дебелина над 2 см. варира от 42лв. до към 90 в зависимост от широчината, дължината и качеството. Ясена е горе-долу на същите цени. Череша може да се намери и на 35лв. Монтажа в зависимост от това дали ще се лепи паркета, с какъв лак или масло ще се лакира и дали ще се полира с дискова машина е от 14 до 30 лв. Тоест, ако вземеш паркет стандартен размер примерно 5/35/2,2 с монтажа ще ти дойде на около 70-80 лв. на кв.м .За лаковете бих препоръчал полиуретанов на "Садолин" или "Левис". Ламинат не бих препоръчал, особено за къща. Успех.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Паркет..ама какъв?

                            Barlinek ... ?

                            Коментар


                            • #44
                              До: Паркет..ама какъв?

                              "Барлинек" е немска фирма основно специализирана в производството но трислойни паркети. Трислойният паркет се състои от три слоя дървесина разположени на 90 градуса една спрямо друга (на кръст), като долните два слоя са от чамова дървесина с фуги по между им, а най горният слой е от дървесината от която се води паркета. Дебелината на "Барлинек" е 15 мм. като най-горният слой е 4 мм. Широчина имат 130, 180 и 200мм. Имат едно и три ламелни паркети, като едно ламелните са по-скъпи. Като цена са от 60 до 140лв. Излиза по-скъпо от масивен паркет. С оглед на дебелината на горният слой трислойният паркет е доста труден за ремонт. Ако няма надуване подлежи на 2-3 цикления и то направени изключително внимателно. Монтажът му е подобен на този на ламината. Лично аз не бих избрал трислоен паркет пред масивен, но пък това е въпрос на личен избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Паркет..ама какъв?

                                Първоначално публикуван от peterz Преглед на мнение
                                "Барлинек" е немска фирма основно специализирана в производството но трислойни паркети. Трислойният паркет се състои от три слоя дървесина разположени на 90 градуса една спрямо друга (на кръст), като долните два слоя са от чамова дървесина с фуги по между им, а най горният слой е от дървесината от която се води паркета. Дебелината на "Барлинек" е 15 мм. като най-горният слой е 4 мм. Широчина имат 130, 180 и 200мм. Имат едно и три ламелни паркети, като едно ламелните са по-скъпи. Като цена са от 60 до 140лв. Излиза по-скъпо от масивен паркет. С оглед на дебелината на горният слой трислойният паркет е доста труден за ремонт. Ако няма надуване подлежи на 2-3 цикления и то направени изключително внимателно. Монтажът му е подобен на този на ламината. Лично аз не бих избрал трислоен паркет пред масивен, но пък това е въпрос на личен избор.
                                Има 10 г. гаранция!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X