Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка-торсиони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедка-торсиони

    Здравейте,
    искам малко съвет от вас за следното.
    Миналата седмица поставих лебедка на моята баба яга.
    Колата е Хайлукс пикап, а лебедката е тежка 47 кг. (с плочи и др. подсилване отива на към 53 кг)
    Ефекта върху окачването беше, че купето се снижи с около 1 см и окачването отпред стана много твърдо. Предприех натягане на торсона за да компенсирам това снижаване. Твърдостта малко се оправи, но все още остава много твърдо. Особено рязки неравности ги поема все едно, че нямам окачване.
    Давайте съвет какво да направя, че направо колата ме смачква на по-продължително каране.
    LZ1AID

  • #2
    До: лебедка-торсиони

    Лебедката назад.

    Коментар


    • #3
      До: лебедка-торсиони

      С амортисьорите как си?

      Коментар


      • #4
        До: лебедка-торсиони

        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
        ... Предприех натягане на торсона за да компенсирам това снижаване. Твърдостта малко се оправи, но все още остава много твърдо. Особено рязки неравности ги поема все едно, че нямам окачване. ...
        За съжаление, тове е често срещан ефект от повдигане с натягане на торсионите. Заедно с повдигането си ограничил и хода на окачването и сега най-вероятно при всяка по-голяма дупка бие на тампони.

        Не се сещам за друг вариант освен замяна на стандартните торсиони с по-усилени.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: лебедка-торсиони

          Лебедката от по-назад от това няма накъде. На 1-2 см. от радиатора е.
          Чавдаре, вчера наистина гледах тампоните и видях, че долните са опирали. Не е ли логиката, че торсионите са още меки и при влизне в неравност опират? Защото ако съм ги натегнал много няма да опират долните?
          LZ1AID

          Коментар


          • #6
            До: лебедка-торсиони

            Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
            Лебедката от по-назад от това няма накъде. На 1-2 см. от радиатора е.
            Чавдаре, вчера наистина гледах тампоните и видях, че долните са опирали. Не е ли логиката, че торсионите са още меки и при влизне в неравност опират? Защото ако съм ги натегнал много няма да опират долните?
            Имах в предвид най-отзад. Растоянието между долния и горния тампон трябва да е еднакво. Като ги натягаш не ги правиш по усилени, а повдигаш рамата и купето. Торсиона и амовете са си същите. Яши и Чавдар отбелязаха - за компенсиране на допълнителното тегло - ново усилено окачване.

            Коментар


            • #7
              До: лебедка-торсиони

              По дебели торсиони. на оме са по дебели с 3-4 мм.Иначе само я повдигаш както споменаха по горе.50 кила множко идват.

              Коментар


              • #8
                До: Лебедка-торсиони

                Ох, за тази година изчерпах нещо финансите. Смяната на окачването живот и здраве ще е догодина.
                От мен поздрави и благодаря за съветите.
                LZ1AID

                Коментар


                • #9
                  До: Лебедка-торсиони

                  Не е много по темата, но...
                  Сигурно ще ви се стори тъпо, но мисля да монтирам лебедката в багажника. И без това основната тежест на колата е при двигателя. Така и така ще монтирам макара за обръщане на тягата на 180 градуса. Като се набутам на места, дето не ми е работа, хоп-лебедката си е на точното място и имам вариант back, като оная стрелкичка в ляво на браузъра. Интересно ми е защо не съм виждал досега подобно нещо. Не съм се консултирал с някой дето не е зелен като мен, може и глупост да казах.
                  p.s. еле пък въжето ако се закъса или някоя тел се замотае около макарата... нов радиатор....
                  Последно редактирано от Rabin; 12-10-09, 11:47.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лебедка-торсиони

                    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                    Ох, за тази година изчерпах нещо финансите. Смяната на окачването живот и здраве ще е догодина.
                    От мен поздрави и благодаря за съветите.
                    Еми най-доброто, което можеш да направиш без пари е да натегнеш торсионите толкова, че предницата да застане в заводско положение - тогава ходовете нагоре-надолу обикновено са горе-долу еднакви.

                    Другото - мисля си че усилените торсиони искат и други амортисьори, първо заради самите усилени торсиони, и второ заради натежалата предница.

                    Мога да споделя опит с тераното - при смяната на торсионите (иначе съм с 2 инча траилмастер пружини и амове), поведението рязко се промени към по-добро, въпреки лифта. Лебедка засега нямам. Започна да се клати осезаемо по-малко, а в смата возия не мога да намеря разлика - не вози по-твърдо.

                    Та и аз искрено ти препоръчвам смяна на торсионите, и да можеш да си го позволиш по-скоро. Разликата ще е гарантирано към по-добро, понякога с доста.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лебедка-торсиони

                      Не е строг извод, просто емпирично правило. Товарите извън проекцията на базата, демек пред предния, и зад задния мост, ги смятай по 1,5 - 2, номиналното им тегло. Така и ще разбереш какво окачване ти трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лебедка-торсиони

                        Съмнявам се, че и амортисьорите малко не са наред. Може би до сега държаха, но с този по-голям товар си показват рогата. Не бях карал по асвалт до днес и забелязах, че при преминаване на някая дупка се получва и странична вибрация на колата (не е клатене). До сега това го нямаше. Чувства се доста осезаемо и дразнещо. Изобщо цялата возия се смени.
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лебедка-торсиони

                          Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                          ... Изобщо цялата возия се смени.
                          Няма как да не се смени, след като си качил 50+ кила на носа на джипа.
                          Дори далеч по-малко тегло се усеща. Не случайно като тръгнеш да купуваш тунингово окачване обикновено те питат какво допълнително оборудване ще има колата, та да може пружини/торсиони да са съобразени с теглото му.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лебедка-торсиони

                            Свали и поне въжето, ако е желязно, додето оправиш окачването. Да не се строши нещо.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лебедка-торсиони

                              Е, че то като свалям да свалям цялата лебедка.
                              Ще я карам така, а пък като се счупи да се чупи. Просто се развали возията.
                              Я така и така питам, какво ви е мнението за омортисьорите на Desert Fox. Нмирам един лифт кит, който е на много разумна цена, но първо искам да чуя вас.
                              Последно редактирано от alex_bg777; 13-10-09, 13:54.
                              LZ1AID

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X