Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсах някакви джаджи....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъсах някакви джаджи....

    Колеги днес като се "разходих" из Копривщица джипката (2800тд сперселект 2-ка) вза да дрънчи зверски отпред. Като позалегнах отдоло установих , че на предните носачи има някакви планки свързани с по два болта и на тях се закачат амортисьорите.... та тези планки бяха откъснати. Някой запознат ли е за к'во иде реч и от къде мога да купя такива.....
    От София съм.
    Помощ!!!
    0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

  • #2
    До: Скъсах някакви джаджи....

    Ами тези планки са хванати с два болта към носача, а амортисьора с един към планката. Трябва да уточниш кое точно се е откъснало.

    И на двата амортисьора ли?

    Коментар


    • #3
      точно тези които се хващат с два болта към носача и с един към амортисьора. Дясната се скъса , а лявата е спокана и се държи само на един болт към носача.

      Колеги да поясня - самите планки дадоха фира , напукани са в долната част при носача ,а дясната направо се е разпаднала и виси свободно на амортисьора. на носача са останали само болтовете , като на единият е останала и част от планката.
      Последно редактирано от Паджеровод; 11-10-09, 20:35.
      0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

      Коментар


      • #4
        До: Скъсах някакви джаджи....

        Първоначално публикуван от salex75 Преглед на мнение
        От София съм.
        Помощ!!!
        Нанайси бате идеа мога само да ти предложа утре след 9.00 да дзвъннеш, ....после да се дотъркаляш ....и после да се пулим....и после плазмореза на съфорумника Ясен, як чук, телподаващо,флекцата ....и т.н. всичкото това придружено с кафе и блага приказка ...от клавиатурата толкУз
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Скъсах някакви джаджи....

          И така, с "дядо" Владо запретнахме ръкави и вече съм в изправност. Време-бая отне и доста м--ни но в крайна сметка стана. Заварихме планките ,разпробихме носачите - яки болтове и така .... има и снимки.
          Няма нужда да споменавам че и теста бе на ниво и не ни разочарова, но ..... по едно време реших и да изпробвам 4х4 бавни и добре че не се включиха...... в момента карам на 4х4 бързи и немога да ги изключа, пък и с "дядо" Владо откарахме до 23.30ч. и не бе уместно да се върна и да залягаме наново под него( по точно той, а аз на бирата) Моля някой колега ако има идея как да го изключа да пише , явно не употребата води до проблеми....
          0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

          Коментар


          • #6
            До: Скъсах някакви джаджи....

            ето и малко снимки от подобрението и как разпробихме дирктно през носачите.
            0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

            Коментар


            • #7
              До: Скъсах някакви джаджи....

              Първоначално публикуван от salex75 Преглед на мнение
              явно не употребата води до проблеми....
              Затова аз търкалям мойто прасе редовно в тинята
              GSM: 0898 554713
              Уебсайт: BULEXTREME.com

              Коментар


              • #8
                До: Скъсах някакви джаджи....

                снимки още не можеш да поставяш, защото ти е сиво името. А за изключването на 4по4 - пробвай да изключиш, докато се движиш назад и в завой. Като внимаваш да не удариш нещо, де.

                Коментар


                • #9
                  До: Скъсах някакви джаджи....

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  снимки още не можеш да поставяш, защото ти е сиво името. А за изключването на 4по4 - пробвай да изключиш, докато се движиш назад и в завой. Като внимаваш да не удариш нещо, де.
                  Ясене, гледам опулен и мигам с очи.

                  Кажи моля те защо точно назад и в завой?!! какво се случва тогава в редуктора.

                  Предварително благодаря.
                  Т5
                  Crossrunner

                  Коментар


                  • #10
                    До: Скъсах някакви джаджи....

                    Всякакви работи. Преди всичко паразитните сили тръгват наобратно и може да освободят зацепилите зъби.

                    На някои коли това е единствен начин да изключиш преден мост или блокаж. На суперселекта не знам да му трябва, но си струва да се опита.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Скъсах някакви джаджи....

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Всякакви работи. Преди всичко паразитните сили тръгват наобратно и може да освободят зацепилите зъби.

                      На някои коли това е единствен начин да изключиш преден мост или блокаж. На суперселекта не знам да му трябва, но си струва да се опита.
                      Тенк Ю,

                      Мислих да не е като оня виц с Бил Гейтс. Закъсал с една кола и след няколко неуспешни опита да запали, дал идея: Да излезем да влезем , може и да се оправи!
                      Т5
                      Crossrunner

                      Коментар


                      • #12
                        До: Скъсах някакви джаджи....

                        Хахахах, а аз чак сега разбирам защо при проблема със светещ преден мост(на таблото) при положение, че лоста не е пуснал и предния мост се оправя с ход назад.... Има резон в това.
                        GSM: 0898 554713
                        Уебсайт: BULEXTREME.com

                        Коментар


                        • #13
                          До: Скъсах някакви джаджи....

                          Ок ,ще пробвам още утре , преди да се "дотъркалям" до Митко на "Военна рампа" и дай боже да стане за да не му губя времето и на него. За снимките ......по нататък! .......когато мога.
                          Голямо БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!!
                          0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Скъсах някакви джаджи....

                            Колеги проблема е решен благодарение на Митко Fulda. Бързо - 3ч. коректно и професионално. Благодаря на всички колеги от форума и Безаварийно. Ако може заключете темата.
                            Поздрави.
                            0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Скъсах някакви джаджи....

                              Днес тествах превключването на раздатката....... просто е върха- на неутрална и на спирачка само с леко побутване и влиза като в масло. Не съм вярвал че едно смазване толкова ще промени нещата. Колеги гресиране му е майката, трябва да се превключват режимите без усилие , ако не е така не чакайте като мене ами потърсете помощ . Още по добре ако имате канал си направете сами профилактика - резултата е зашеметяващ.

                              Хиляди благодарности на Митко и "Фантата" е от мен......
                              Последно редактирано от salex75; 19-10-09, 21:31.
                              0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X