Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за окачването на ЦРВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за окачването на ЦРВ

    Здравейте първо да кажа нов сам все още , извинявам се ако темата не е на място , пеместете я . Наскоро си взехме Хонда ЦРВ , глеам че много много не го хвалите модела но както и да е . Искам да и сложа едни кобри за кал или сахара но нямам много място в калниците и ще ми опрат сигорно , пък и е много нисък самия автомобил , как мога малко да го повдигна че хем да сабера гумите хем да не ми опира отдолу като сам в някои по големи коловози из гората ? Благодаря предварително.

  • #2
    До: Въпрос за окачването на ЦРВ

    Пич, ти си сгрешил колата.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за окачването на ЦРВ

      Колеги стига с тези предрасъдаци.
      Какво му е на колата на колегата. Независимо отпред и отзад. Направи си подложки на пружините, не по-големи от 40-50 мм, с толкова си удължи и амовете. Ето един линк на тунингована Хонда, Човека е вкарал 235/75/15, така че с малко лифт би трябвало да ти влязат 195/80/15 кобри без проблем. Ако трябва подрежи и калниците малко и си готов.
      http://www.cardomain.com/ride/2576145
      Айде със здраве.
      Иво
      Последно редактирано от prado; 11-10-09, 07:34.
      Мълчанието не доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за окачването на ЦРВ

        Първоначално публикуван от prado Преглед на мнение
        Колеги стига с тези предрасъдаци ...
        Разбира се, всеки е свободен да си троши колата както намери за добре ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за окачването на ЦРВ

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Разбира се, всеки е свободен да си троши колата както намери за добре ...
          Що бе колега ще даде ли някакви проблеми после ?

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за окачването на ЦРВ

            Първоначално публикуван от Drag0 Преглед на мнение
            Що бе колега ще даде ли някакви проблеми после ?
            Повдигането на независимо окачване по принцип е нелека задачка и качественото й изпълнение (ако е възможно) обикновено струва едни пари. Като я вдигнеш по някакъв начин за да напъхаш по-големи гуми, със сигурност ще промениш начина, по който работи окачването и много вероятно ще влошиш държането на пътя.

            Освен това, кросовърите като CR-V и др. подобни не са мислени да им се слагат агресивни кални гуми. Т.е. като й наденеш едни агресивни и тежки регенерати, ще я подложиш на натоварвания, за които не е смятана.

            Ти си решавай дали си струва.
            За мен е безсмислено човек да се напъва да вкарва на по-тежък офроуд коли, които просто не са предвидени за това. Стига разбира се колата да не е прежалена и да не ти пука кога какво ще се счупи.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за окачването на ЦРВ

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Повдигането на независимо окачване по принцип е нелека задачка ...
              Ем то да ти кажа колега не ми трябва за тежак оффроуд просто татко като ходи на лов из гори ала бала и зимата най вече , доста често се случва да има големи кални коловози иии да може да стига до там за кадето е тръгнал пък аз от време на време да го разхождам насам натам си прая якото ноо май няма да слагаме кобри така като гледам , просто ще потърсим някакви средни гуми ако ме разбираш Благодаря все пак вниманието

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за окачването на ЦРВ

                Първоначално публикуван от stefan-76 Преглед на мнение
                Пич, ти си сгрешил колата.
                Стига деее.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за окачването на ЦРВ

                  Колега, нея мъчи колицата. Имам ЦР-В от около 3м. прекрасен автомобил за асфалт и лек офроуд. Държи се изненадващо добре и на кал/не особено дълбока/, но не е създаден за лов. По-голям е шанса до го пре.беш обколкото да го направиш по проходим с тези гуми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за окачването на ЦРВ

                    Бях писал, но явно са ми изтрили мнението щото съдържа линкове към търговци, пък били те и извън бг.
                    В общи линии за 300 долара си взимаш комплект 4 пружини които се водят 2" лифт.
                    Зеленото цр-в от горния линк мисля, че е с точно такива.
                    Друг вариант за който съм чувал е да ползваш колела за товарни колички като подложки, от тия дето ги продават по строителните хипермаркети.
                    Ако искаш линкове за пружините, драсни едно съобщение, в гууглето с търсене "cr-v lift kit" ще ти излязат веднага.
                    И аз дълго мислих дали да не правя такива неща, включително гледах блокажи за преден диф, бях чел че някъде са сложили успешно скорости от сивик-шътъл, който има първа бавна...
                    Но в крайна сметка реших да не я пипам, и по-нататък да си взема някой по-стар но по-здраво направен джип и него да тормозя.
                    За сега съм ѝ сложил едни ол-терен гуми 205/75 15ки, които се събират без да опират никъде и самите те са си с някой друг сант по-големи и мисля, че ми стига за моите нужди.
                    Но всеки сам си решава (:

                    ПП:
                    Объркал съм темата, не съм видял, че има две паралелни теми за лифт на цр-в.
                    Ето ми го другото мнение:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...64#post2128064
                    Последно редактирано от DarkWolf; 13-03-13, 22:25.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X