Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

    Уважаеми съфорумци,
    Притежавам любима джипка "текезесарка" ГАЗ-69 в прилична кондиция, но и в процес на адаптация към 21 век !
    В тази връзка отскоро притежавам чисто нов волгов двигател-"мутант", който възнамерявам да ми монтират на любимата ми джипка-"текезесарка".
    За въпросния двигател не знам почти нищо друго освен, че е някаква модификация на двигател на "Волга". В Интернет също не успях да открия и установя нищо.
    Помествам доста обстоятелствени негови снимки - с молба към знаещите и компетентни съфорумци да се вгледат в тях и да се опитат да го разпознаят и идентифицират като модел, модификация, технически и експлоатационни характеристики и др. полезни данни.
    Убеден съм, че ще се намерят добронамерени, отзивчиви и компетенти колеги, от които да получа помощ по изясняването на качествата на въпросния двигател, както и съвети доколко удачно и резултатно би било монтирането му в любимата ми джипка, която и в момента е с волгов двигател 24-10 в отлично състояние.
    Убеден съм, че имам основание предварително да благодаря.
    -------
    P.S. Мисля, че е съществено да споделя, че аз самият съм с повърхностни знания в областта на автомобилната техника, но с много голям off-road ентусиазъм, а важното е, че по отношение на джипките имам ангажиран съмишленик - изключително продуктивен професионалист, с не по-малък от моя ентусиазъм.
    И друго съществено обстоятелство - в интерес на истината знам няколко навеждащи факта за въпросния двигател, но ми се иска да ги споделя малко по-късно, за да не повлияя на обективното мислене и спонтанната интуиция на знаещите и предполагащите уважаеми съфорумци.
    -------
    P.S. P.S. За съжаление снимките не са с много по-доброто качество, с което разполагам и исках да публикувам. Причината е, че не разполагам с повече разрешено дисково пространство, а по този въпрос не знам какво може да се направи !?
    Прикачени файлове
    [FONT=Arial Black][SIZE=3][COLOR=darkred]Живея и местопребивавам off-road ! ...[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Franklin Gothic Medium][B][COLOR=#000000][SIGPIC][/SIGPIC] [/COLOR][/B]Помагат ми [B]Range Rover[/B],[B] Defender, UMM[/B] и [B]ГАЗ-69[/B][I].[/I][/FONT]
    [B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=red][I][SIZE=3]... И никуй ни мой ма върна у сиелу !!![/SIZE] :wink:[/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

  • #2
    До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

    От какво е свален двигателя, като гледам отзад кожуха на съединителя невиждам как ще монтираж скоростите.
    Двигателя да не е от агрегат?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #3
      До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

      ДА!!
      Двигателя е от агрегат.Разпродаваха такива до скоро ....
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        От какво е свален двигателя, като гледам отзад кожуха на съединителя невиждам как ще монтираж скоростите.
        Двигателя да не е от агрегат?
        Е, той "мутантът" тепърва ще търпи пластични и всякакви други необходими хирургии ! Стига да реша с ваша помощ, че си струва операцията.

        А относно произхода му - първо сполучливо попадение...
        От такива съфорумци не си доспивам много нощи ! (То, не че имам нужда от много сън на тия години !)
        [FONT=Arial Black][SIZE=3][COLOR=darkred]Живея и местопребивавам off-road ! ...[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Franklin Gothic Medium][B][COLOR=#000000][SIGPIC][/SIGPIC] [/COLOR][/B]Помагат ми [B]Range Rover[/B],[B] Defender, UMM[/B] и [B]ГАЗ-69[/B][I].[/I][/FONT]
        [B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=red][I][SIZE=3]... И никуй ни мой ма върна у сиелу !!![/SIZE] :wink:[/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

        Коментар


        • #5
          До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

          Първоначално публикуван от rodil_reg Преглед на мнение
          Е, той "мутантът" тепърва ще търпи пластични и всякакви други необходими хирургии ! Стига да реша с ваша помощ, че си струва операцията.

          А относно произхода му - първо сполучливо попадение...
          От такива съфорумци не си доспивам много нощи ! (То, не че имам нужда от много сън на тия години !)
          Колега,аз съм със същия мотор.Това е 24Д/динамичен/ му казват руснаците.Скоростната и раздатъчната кутия от 469 заспива на него.Довечера ще ти пусна снимки.
          088пет16пет3пет7

          Коментар


          • #6
            До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

            Първоначално публикуван от w.krumoff Преглед на мнение
            Колега,аз съм със същия мотор.Това е 24Д/динамичен/ му казват руснаците.Скоростната и раздатъчната кутия от 469 заспива на него.Довечера ще ти пусна снимки.
            Те го те!След толкова застой вчера вече му се чу гласа.
            Прикачени файлове
            088пет16пет3пет7

            Коментар


            • #7
              До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

              Много добър двигател,аз съм с такъв,но с газковите скорости и раздатка.

              Коментар


              • #8
                До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

                като гледам маховика ми се струва че ште стане притискателен от газ 53
                Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                Коментар


                • #9
                  До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

                  Уважаеми колега w.krumoff,

                  Искрено благодаря за непринудената отзивчивост да отделиш време и внимание на моята молба. Аз мисля, че точно такива жестове и прояви ни правят неповторима общност !

                  Аз съм в голяма степен дилетант в областта, която разискваме, така че е много възможно поради незнание да греша в сравняването на двата двигателя по снимките, които сме приложили. И все пак ако се ръководя от чисто визуалните възприятия намирам някои очевидни различия между двата двигателя. Като пример посочвам видимите различия във външния вид на делкото, както и външния вид на главата и свещите (дано не греша с понятията !). Ако двата двигателя са еднакви, моля те, дано намериш време да ми обясниш на какво се дължат тези различия.

                  А за да бъда коректен и по-полезен в дискусията ни ще споделя това, което съм видял с очите си - а то е, че въпросния мой двигател пред мен бе демонтиран от армейски агрегат за електро-захранване, т.е. двигателя е някаква военна модификация.
                  А може би твоя двигател е претърпял вече някакви преработки по погражданяването му ???

                  С уважение
                  [FONT=Arial Black][SIZE=3][COLOR=darkred]Живея и местопребивавам off-road ! ...[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Franklin Gothic Medium][B][COLOR=#000000][SIGPIC][/SIGPIC] [/COLOR][/B]Помагат ми [B]Range Rover[/B],[B] Defender, UMM[/B] и [B]ГАЗ-69[/B][I].[/I][/FONT]
                  [B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=red][I][SIZE=3]... И никуй ни мой ма върна у сиелу !!![/SIZE] :wink:[/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

                    Приятел,твоето делко и кабели,са екранирани и затова ти изглеждат различни.На главата има капак до свещите,това го има на всички агрегати.Намери си "камбана"от волга за да можеш да сложиш притискателен и феродов диск от Жук и го слагай,на мотора.Притискателен диск от Волга не ти върши работа,шлиците,няма да станат на твойте скорости,трябва и да подместиш малко опорите на двигатела,за да сложиш този мотор.Аз съм от Самоков,ако имаш път на сам ела да погледнеш моя и ще ти покажа и някои други неща който могат да се направат по Текезесарката,щом като имаш мерак.0898762122-Румен

                    Коментар


                    • #11
                      До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

                      Ето някои прости варианти за захващането на този мотор към рмата на 69.Ползват се предимно гумените тампони от москвич.
                      Прикачени файлове
                      088пет16пет3пет7

                      Коментар


                      • #12
                        До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

                        Топли благодарности, колеги, за отзивчивостта !!!

                        Поканата на колегата r vardarov приемам със сърдечна признателност. Мерак имам голям и ще се възползвам от поканата с удоволствие в удобно за него време и обстоятелства. По поста съдя, че колегата r vardarov няма нищо против да направим координация по телефона, че аз все пак прекарвам повечето си време по Габровско. Хубаво би било да се явя със самата джипка, но тя вече е полуразкостена в едно габровско село.
                        (Между впрочем в рамките на шегата - мерак имам далеч по-голям от парите, които мога да вложа в даден момент, но с упорито постоянство и търпение всеки "харч" си дочаква времето.)
                        А извън благодарностите (които наистина са искрени) би ми се искало да науча от вас малко повече за параметрите на двигателя. Например работен обем, мощност, въртящ момент и подобни, както и опит от чисто практическото му поведение в експлоатация. А може би и някакви интернетски ресурси за прочитане.
                        А истината е, че индиректно се опитвам да попитам, доколко е вярна информацията, която ми дадоха при покупката на двигателя, че е с работен обем - 3 000 куб. см и че е с ризи и бутала от ЗИЛ (дано не са смешни нещата, които питам !).

                        С уважение
                        [FONT=Arial Black][SIZE=3][COLOR=darkred]Живея и местопребивавам off-road ! ...[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Franklin Gothic Medium][B][COLOR=#000000][SIGPIC][/SIGPIC] [/COLOR][/B]Помагат ми [B]Range Rover[/B],[B] Defender, UMM[/B] и [B]ГАЗ-69[/B][I].[/I][/FONT]
                        [B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=red][I][SIZE=3]... И никуй ни мой ма върна у сиелу !!![/SIZE] :wink:[/I][/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

                          Румен от кога са мъчи да сложи зилови ризи на такъв двигател,Просто са те метнали продавачите със сигурност
                          0885 297985,мтел-Радо
                          0876 556870,виваком като домашен

                          Коментар


                          • #14
                            До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

                            Сложихме точно такъв двигател-от агрегат-на една текесерарка.Сменя се ,както писаха по-горе кожуха на съединителя,слага такъв диафрагмен,перка от ГАЗ-24 със съответния дифузьор на радиатора и имаше и други дреболии но не ги помня.А скоростна кутия сложихме 4-степенна от УАЗ 451/тази,която е със заден двигателен мост само/,оригиналната раздатка остана.Карданчето между двете се скъсява с 30мм.
                            Игнат Донев 0899952444

                            Коментар


                            • #15
                              До: Молба за информация и съвети относно волгов двигател-"мутант" !?

                              От горе споменатите неща много работи са вярни и много не са така.

                              Това е някаква модификация на ЗМЗ 24 (поне по блока и главата) на всички е ясно.

                              Разлики от 24 (24-01, 24д) аз виждам в следното:
                              Алтернатора е от Газ53,
                              Водната помпа и термостат УМЗ 451
                              Ремъчните шайби като при УМЗ 451
                              Въздушен маслен филтър, като при ЗМЗ 21
                              Еднокамерен карбуратор К-129 (ЗМЗ 21)
                              Обли колектори еднокамерни като при УМЗ 414
                              Екранировката пак като при уазковите мотори УМЗ 451МИ
                              Камбаната и маховика със съответната функция за агрегат.

                              Съмнявам се дали и разпределителния вал е 24-ков (има 2 модела), защото при агрегатите за ток не се търси максимална мощност при максимални обороти, както при автомобините такива (мое мнение).

                              Ето малко за 24 дето намерих онзи ден и писах в темата на колегата:
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...3&postcount=23

                              И още нещо интересно:

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=68426

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=60817

                              Така и така ще се разпробива маховика, защо не сложите Уазков притискателен и феродов на 250мм( има и диафрагмен на 240мм пак уазков). Някой беше казал че ставал без да опира в 24ковата камбана.

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=67428

                              Има и още интерсни работи за казване но друг път.
                              Ще следя темата с интерс.
                              Че ще сатне ще стане, но според мен не си заслужава да се сменя с 402 (24-10 нали е с такъв сега) а да се направи ремонт на същия ако е толкова зле положението.

                              Хубаво е някои неща да се систематизират в отделна тема особено за двигтелите.

                              Успех в присаждането!
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X