Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електрониката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с електрониката

    Колеги днес до като си карах ми пресветна лампата за двигатела или на ланда сондата незнам точно как се води.И мотора уогасна.Палим пак но нинайси,тази лампа като въртя на стартер мига но не пали.И така 10 пъти-запали.100метра и пак угасна.Влезнах в сервиз,казаха ми датчик колянов вал.Пипаме хлабав кабел .Оправихмего,но пак същото след 5тия път запали.И си тръгнах казаха че е добре.Но сега пак ми изгасна и запалих трудно.Тази лампа ми е светвала и друг път,но без проблем.Това е от газта,но сега гасне.ПОМАГАЙТЕ с идей,че джипката ми трябва спешно.При нас нямаме елкон добър и няма как да карам Камилата до Пазарджик.Мотора е бензинов 2.4 94г.До сега нямах ядове с токовете по него.Това е лампата която мига и не пали.Оранжавата.
    Прикачени файлове
    sigpic

  • #2
    До: Проблем с електрониката.

    Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
    Колеги днес до като си карах ми пресветна лампата за двигатела или на ланда сондата незнам точно как се води.И мотора уогасна.Палим пак но нинайси,тази лампа като въртя на стартер мига но не пали.И така 10 пъти-запали.100метра и пак угасна.Влезнах в сервиз,казаха ми датчик колянов вал.Пипаме хлабав кабел .Оправихмего,но пак същото след 5тия път запали.И си тръгнах казаха че е добре.Но сега пак ми изгасна и запалих трудно.Тази лампа ми е светвала и друг път,но без проблем.Това е от газта,но сега гасне.ПОМАГАЙТЕ с идей,че джипката ми трябва спешно.При нас нямаме елкон добър и няма как да карам Камилата до Пазарджик.Мотора е бензинов 2.4 94г.До сега нямах ядове с токовете по него.Това е лампата която мига и не пали.Оранжавата.
    имобилайзер имаш ли колега

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с електрониката.

      Не.Имах но го разкарах преди години.Този проблем не е в алармата.
      sigpic

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с електрониката.

        защо не се обадиш на Лозан само за консултация

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с електрониката.

          Случвало ми се е 4-5 пъти лампата да мига когато дам контакт.В тези случаи върти но не пали.Казаха ми че сигурно по някога не разпознава чипа монтиран в ключа.От скоро разкарах електрониката и сега нито лампа свети,нито имам грижи(да чукам на дърво).

          Пробва ли с другия ключ...ако имаш де?

          А опитай да изчистиш малко натрупани грешки в компа,според мен също възможна причина.
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с електрониката.

            Това трябва да ти свърши работа,нищо сложно няма.Интервалите между групите премигвания са достатъчни за правилното разчитане на грешките.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с електрониката.

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              Това трябва да ти свърши работа,нищо сложно няма.Интервалите между групите премигвания са достатъчни за правилното разчитане на грешките.
              Едно "мостче" в сервизната букса и на контакт ще ти изплюе грешката.
              0877 83 30 90 - Жоро

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с електрониката.

                Според мен е записала грешката от датчика на коляновия вал.Откачи едната клема на акумулатора почакаи 10минути,после закачи клемата и готово.Дано се оправи
                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с електрониката.

                  Колеги.Фронтерата не търпи много експерименти.Живота го е доказал.Най-добре и безопасно грешки на компютъра се чистят с компютър.В противен случай цените на частите са достатъчно високи.Пък и освен чистене на грешките ще бъдат и разчетени какви са,което е важно за отстраняване на текущи проблеми.
                  Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                  NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с електрониката.

                    Колеги проблема беше в датчика на вала.Беше целия кал и гадорий.Вчера изчистиха грешките в сервиз и казаха готово.След 1час пак изгасна."перфектни майстори"Днес разкачих корите и измих обилно всичко от калищата,имаше кал отпреди 3години по датчика.За сега работи и няма проблеми цял ден го карам.Благодаря на всички за помоща.
                    sigpic

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с електрониката.

                      Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
                      Колеги проблема беше в датчика на вала.Беше целия кал и гадорий.Вчера изчистиха грешките в сервиз и казаха готово.След 1час пак изгасна."перфектни майстори"Днес разкачих корите и измих обилно всичко от калищата,имаше кал отпреди 3години по датчика.За сега работи и няма проблеми цял ден го карам.Благодаря на всички за помоща.


                      Бре откъде пък се е взела тая кал.......
                      А иначе сериозно дано се е оправила след почистването че както писа по-горе адвоката цифрите са......
                      Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                      Honda CB 919 Hornet
                      0898849413-Светльо
                      Кръвна Група: 0+

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с електрониката.

                        Първоначално публикуван от stanlypld Преглед на мнение
                        Едно "мостче" в сервизната букса и на контакт ще ти изплюе грешката.
                        Не разбрах...?Ако има отклонения след сервизирането на грешките-сподели кое-как.Аз нямам подобни впечатления след самодиагностиката.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с електрониката.

                          Ако се откачи клемата на акомулатора чистят ли се грешките в компа.Или по какъв начин може да си ги чистим.Ако има такъв разбира се.
                          sigpic

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с електрониката.

                            Първоначално публикуван от Евгени turboto Преглед на мнение
                            Ако се откачи клемата на акомулатора чистят ли се грешките в компа.Или по какъв начин може да си ги чистим.Ако има такъв разбира се.
                            Чистят се,ако са натрупани случайно или като сбор от дебит на такива.Ако са конкретни грешки-пак ще ти ги покаже.Мен ако питаш-направи си самодиагностиката,напиши какво ти е изписало ЕКУ-то като проблем и ще умуваме.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с електрониката.

                              След исключване на акумулатора компа се връща към първично зададените му настройки и данни от датчиците.Грешките се исчистват,но след това може пак да се натрупат ако някои датчик има проблем и дава грешна информация на компа.
                              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X