Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електрониката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с електрониката

    проблема беше ъпсурден ... ама обикновенно нещата които излгеждат сложни се оказват доста прости ... при положение че разчепках целия кабелаж на колата , даже отворих и компютъра .... едната от малките клеми на релето не контактуваше ....
    за бъдещи подобни проблеми първо ще се гледа там .... странното е че въпросното реле спира + към помпа + към дюзи и някакси спира сигнала към бубината , защото + на бубината си имаше ...

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с електрониката

      Не е никак странно, въпросното реле пуска ток към помпата и към компа (свързано е със светенето на чек лампата и всичко което управлява той включително и дюзите ) а импулса на бобината е по минус !!!???
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с електрониката

        Здравейте колеги,
        за да не отварям нова тема ще ползвам тази.
        Имам проблем с електрониката / което най-мразя/ колата си пали и работи добре, но...като работи повече време, гасне и няма палене докато не истине.
        Проверил съм всички връзки и никъде не открих признаци за лоша връзка. Релето което стой зад левия фар също е проверено. Закачих я на комп и записва грешка 19 (не коректен сигнал от датчика на коляновия вал), свален и почистен.
        Давайте идеи къде още да проверявам за проблем, преди да купя датчик, че е цифра, която не искам да давам напразно.
        Колата е ОФА 2.2 бензин 98г., електрониката мотроник 1.5.4.
        ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
        Grand Cherokee 2.7
        GSM 0888148630

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с електрониката

          Признаците, които описваш са точно като за прецакан датчик колянов вал. Не знам какво му почистваш, като няма какво да му се нацапа. Съветвам те да го смениш с оригинален. Опелите са много капризни към "ментета". Казвам го от опит.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с електрониката

            Познала е диагностиката.Този сензор с чистене няма да се оправи.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с електрониката

              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
              Признаците, които описваш са точно като за прецакан датчик колянов вал. Не знам какво му почистваш, като няма какво да му се нацапа. Съветвам те да го смениш с оригинален. Опелите са много капризни към "ментета". Казвам го от опит.
              Ако се купува ще е оригинален.
              Колебанието ми е породено от това, че че тук във форума има изписано доста по този въпрос/ проблемни връзки,релета, модули и т.н./. Иначе според аутодата причината за грешка 19 са ел. инсталачия, датчик, ЕКУ.
              ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
              Grand Cherokee 2.7
              GSM 0888148630

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с електрониката

                Здравейте колеги, реших да си направя само диагностика, обаче не мога да намеря къде се намира буксата. С Фронтера А Х20SE с десен волан съм. Търсих по това описание.
                Намерих една букса в купето при таблото за бушоните ( прилича ми на такава за закачане на диагностика). Ако е тя не видях никакви маркировки по нея за да я окъся. Дайте съвет

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с електрониката

                  Първоначално публикуван от andrei.petrov Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, реших да си направя само диагностика, обаче не мога да намеря къде се намира буксата. С Фронтера А Х20SE с десен волан съм. Търсих по това описание.
                  Намерих една букса в купето при таблото за бушоните ( прилича ми на такава за закачане на диагностика). Ако е тя не видях никакви маркировки по нея за да я окъся. Дайте съвет
                  Тази картинка не важи за твоята Фронтера! Куплунга е по-новият тип OBD2 и се намира под таблото в ляво от волана, зад бутона за отваряне на предния капак. Отвори вратата, клекни с едно фенерче и ще го видиш. Ориентиран е надолу, поздрави!
                  P.S. Ако те интересува и кои са пиновете които се съединяват за автодиагностика пиши на лични.
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с електрониката

                    Аллах ме наказва - пак GM при мен, въпрос по темата с електрониката. Фронтера А, дрЪта на библия, С20 мотор и хич не пали от година и половина. Обикаляла е по майстори и сега е при мен.......
                    След консултации с Лозан ( голямо благодаря) не е Релето (умишлено с главна буква). За сега основен заподозрян са и стари и новия ЕКУ на колата, май и двата опукани( по внушение на майстори е купен втори комп ) симптома е липса на искра, и не работеща втора част на Релето (имам още две други). Питането ми е - датчика на коляновия вал какво захранване получава, понеже на осцилоскоп не мъцва ама никак...
                    П.П. Проверено за наличие на всички маси и плюсове към компа, правен и тест с мост на релето, ефект 0.
                    П.П.2 Схема някъде на захранването на ЕКУ-то да има
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с електрониката

                      Никакво, той е прост VR, демек проста индукативна бобина. Същата като на всеки дърт Опел абс сензора.
                      Сега за да ти е гадно този датчик е единствения който трябва за да работи Мотроника. И за да е още по гадно от опит следва че само оригинал БоШ всичко друго е временно или безполезно. Хубавото е че е еднакъв със всички С мотори на Опел през годините. Ако прибягваш до побългаряване трябва само да го докараш на разстоянието между вътрешната гривна и датчика да е половин и един мм.

                      П.С. от екотека не стават. От някой дърти бмв-та стават но трябва да се удължават кабелите, с последното внимавай че някой от БМВ Тата имат хол датчици досущ като тоя.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с електрониката

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Аллах ме наказва - пак GM при мен, въпрос по темата с електрониката. Фронтера А, дрЪта на библия, С20 мотор и хич не пали от година и половина. Обикаляла е по майстори и сега е при мен.......
                        След консултации с Лозан ( голямо благодаря) не е Релето (умишлено с главна буква). За сега основен заподозрян са и стари и новия ЕКУ на колата, май и двата опукани( по внушение на майстори е купен втори комп ) симптома е липса на искра, и не работеща втора част на Релето (имам още две други). Питането ми е - датчика на коляновия вал какво захранване получава, понеже на осцилоскоп не мъцва ама никак...
                        П.П. Проверено за наличие на всички маси и плюсове към компа, правен и тест с мост на релето, ефект 0.
                        П.П.2 Схема някъде на захранването на ЕКУ-то да има
                        Имах абсолютно същия проблем но с Вектра А C20NE мотора, както си карах изведнъж угасна и така няколко месеца, ни искра, никакъв ток на свещите, на бобината едва излизаше искра, какво ли не бяхме пробвали, сменяли, леле по едно време щях да я предавам за скрап, накрая се оказа тъпия Мотроник - компа, така че дядо Владо, вземи за проба друг Мотроник, като гледаш дългия му номер да съвпада на 100%, но трябва да си сигурен че компа който ще го слагаш за проба със сигурност да е бил работещ, иначе ще се видиш в чудо.


                        п.с. Мотроника се оказа че ми е изгорял заради повреден диоден блок на алтернатора, зареждал ми е между 19-24 и повече волта ток и затова е изпушил, така че дори и да заработи, непременно проверете на колко зарежда алтернатора или друга причина за изгарянето му, защото ще е въпрос на време да изгори и този комп.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с електрониката

                          Бучни му кламерчето и му вижте грешките първо на тоя трън. Може пък да изплюе нещо. Ако не покаже нищо, откачи някой съществен датчик и пробвай пак. Ако пак не набучи грешка най-вероятно компа е пътник.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с електрониката

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            П.П.2 Схема някъде на захранването на ЕКУ-то да има
                            Ако, питаш за схема на окабеляването на ЕКУ-то, в Аутодата има. Ако, е за схема вътре в ЕКУ- то, не знам.
                            И наистина, ако датчика на коляновия вал не е оригинален, не се мъчи изобщо.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с електрониката

                              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                              Никакво, той е прост VR, демек проста индукативна бобина.....
                              Бе май не е баш, щом до нея ходят три кабела, би трябвало да си получава захранване по двата, а по третия да връща сигнал, ама няма захранване, това ме гложди, отделно на "джип" е 5-7-8V в зависимост от модела ,а не 12V тук -йок, права линия.....
                              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                              .. трябва само да го докараш на разстоянието между вътрешната гривна и датчика да е половин и един мм.
                              с последното внимавай че някой от БМВ Тата имат хол датчици досущ като тоя.
                              Благодаря, ще го гледам и ще питам от къде са частите, че машината е "дърварка" от едно планинско село и кой знае какво са и слагали за 1и1/2 година ходене по майстори преди да дойде при мен

                              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                              Ако, питаш ....
                              Да издирвах окабеляването, "Фанатика" ми прати схема която си живеела кротко тук в раздел "информация" ама аз някак си не съм е видял
                              Интересно ми е друго, когато въртя стартера, втората чест на релето ( за помпата) получава сигнал веднъж на няколко секунди (по монтиран светодиод) а по осцилоскоп датчика на коляновия вал нит`има захранване нит`дава сигнал.......дали мишаци може някъде да са гризали жици и да са окъсили или и друго участва в управлението на втората част на релето?
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с електрониката

                                В Autodata дават единствено мерене между първи и втори пин... трябва да имаш 500-800 ома там. Говорим за разкачен датчик и двигател в покой (то така или иначе си е покойник без тоз датчик...). Като погледнеш куплунга отдолу трябва да имаш две чопчета а отгоре едно, по този начин най-левият ти пин е номер 1, след това 2 и най-десния е 3. Между останалите пинове трябва да ти дава безкрайно съпротивление. Със сигурност и с осцилоскоп има начин за тестване, всеки подобен датчик се тества адекватно с такъв уред.
                                P.S. имам един такъв датчик, чисто нов, но е някаква китайска марка. Колегите казват, че не става друг освен оригинален... ако имаш път към София и имаш мерак да пробваш с него мога да ти го дам. Между първо и второ краче ми дава 610 ома.
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X