Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електрониката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблем с електрониката.

    Алармата не е предвидена за закъснител при гасене на осветлението.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      До: Проблем с електрониката.

      Вторият ти кабел е за подсещането че си оставил фаровете включени и за това е само на шофьорската врата.А за проблема ти откачи плафона и премери дали при затворени врати има минус на черния кабел и ако няма проблема ти е в плафона,а ако има е дал някъде на маса и започваш да го търсиш.

      Коментар


      • #33
        От: До: Проблем с електрониката.

        Да използвам темата отново.
        Някой може ли да ми каже,защо ми свети и премигва тази лампа на таблото?Светенето не е постоянно,а когато си поиска.Топла,студена все тая.

        Какъв би бил проблема пак?
        Благодаряви предварително!

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с електрониката.

          Проблем с подгревните свещи или окабеляването. Понякога мига и при по-ниско напрежение на акумулатора.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с електрониката.

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Проблем с подгревните свещи или окабеляването. Понякога мига и при по-ниско напрежение на акумулатора.
            Това при дизелите,нали така?

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с електрониката.

              Да, това е индикацията за подгревните свещи. При бензиновите не би трябвало дори да има лампа в гнездото.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с електрониката.

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Да, това е индикацията за подгревните свещи. При бензиновите не би трябвало дори да има лампа в гнездото.

                Ха точно това се зачудих,защото съм на газ,пък ми свети лампа за подгряващи свещи.Та затова и питах.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с електрониката.

                  Някой някога е сменял лампи и е слагал наред. Но пак не би трябвало да свети. Огледай кабелите и буксите на таблото.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Проблем с електрониката.

                    Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                    Да използвам темата отново.
                    Някой може ли да ми каже,защо ми свети и премигва тази лампа на таблото?Светенето не е постоянно,а когато си поиска.Топла,студена все тая.

                    Какъв би бил проблема пак?
                    Благодаряви предварително!
                    Загледай дали не го прави когато слънцето ти е насреща и преминаваш през сенки,т.е.слънцето свети насреща през таблото.Случвало ми се е на друг модел на опел(макар че фронтерата не е точно опел).Иначе колегата Куздов е прав,че там изобщо не трябва да има лампа.

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Проблем с електрониката.

                      Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                      Загледай дали не го прави когато слънцето ти е насреща и преминаваш през сенки,т.е.слънцето свети насреща през таблото.Случвало ми се е на друг модел на опел(макар че фронтерата не е точно опел).Иначе колегата Куздов е прав,че там изобщо не трябва да има лампа.
                      Последно време светва сутрин към 05:00h.Евентуално,когато е слънчево не я виждам.
                      Лампа,че има е видно и ясно,но какво кара лампата да свети?Верно,че когато светне не прекъсва и няма промяна мотора,но е дразнителна тази лампа.Никакъв не е проблема да се демонтира лампата,но защо свети когато си иска тя?!!?


                      П.п.Утре може и ABS-а да ми светне
                      Последно редактирано от STROIL; 30-08-10, 06:04.

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Проблем с електрониката.

                        Я снимай тази лампа и дай да я видим е ние на таблото ти.
                        А лампата ти на чека отделно ли свети от тази?

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Проблем с електрониката.

                          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                          1.Я снимай тази лампа и дай да я видим е ние на таблото ти.
                          2.А лампата ти на чека отделно ли свети от тази?
                          2.Лампата на чека е съседна!
                          1.Снимка ще измисля как да я кача от телефона.
                          Последно редактирано от STROIL; 01-09-10, 10:43.

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Проблем с електрониката.

                            колеги на първа страница видях че сте писали за релето на помпата , това което е зад левия фар .... имам въпрос , но първо ще дам малко предистория ..
                            купих фронтера 2.0 115 преди седмица за да ходя и аз из калищата .... малко по малко ремонти и стигнах до бензина .вадих това реле , имаше малко окиси по клемите , напръсках с спрей и пак го сложих на мястото му, защото се оказа че до помпата не стига ток . ( до него има друга букса за същото реле).. наложи се и смяна на бензинова помпа . свалих резервоара и я смених ... позаварях малко щото болтовете се накъсаха , естествено с откачен акумулатор (за да няма въпроси ) и тръгвам да паля ... няма искра ... пробвах с друга бубина , щото до нея мерих и имаше ток , да ама се оказа здрава.. от бубината отива зелен кабел (сигналния става дума) в компютъра на краче номер 1 ... отворих компютъра и той като нов ... доколкото разбрах там е комутатора ... къде да ровя по-натам релето ли или да сменям компютър ... или датчик на разпределителен вал ... това ми се върти в главата ама не ми се купува всичко като че ли

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: Проблем с електрониката.

                              Първоначално публикуван от dido0o Преглед на мнение
                              колеги на първа страница видях че сте писали за релето на помпата , това което е зад левия фар .... имам въпрос , но първо ще дам малко предистория ..
                              купих фронтера 2.0 115 преди седмица за да ходя и аз из калищата .... малко по малко ремонти и стигнах до бензина .вадих това реле , имаше малко окиси по клемите , напръсках с спрей и пак го сложих на мястото му, защото се оказа че до помпата не стига ток . ( до него има друга букса за същото реле).. наложи се и смяна на бензинова помпа . свалих резервоара и я смених ... позаварях малко щото болтовете се накъсаха , естествено с откачен акумулатор (за да няма въпроси ) и тръгвам да паля ... няма искра ... пробвах с друга бубина , щото до нея мерих и имаше ток , да ама се оказа здрава.. от бубината отива зелен кабел (сигналния става дума) в компютъра на краче номер 1 ... отворих компютъра и той като нов ... доколкото разбрах там е комутатора ... къде да ровя по-натам релето ли или да сменям компютър ... или датчик на разпределителен вал ... това ми се върти в главата ама не ми се купува всичко като че ли
                              Нямаше ли начин да премериш дали до релето стига ток ? Щото ако то е прецакано няма ни ток на делкото , ни ток на бензиновата помпа . Със студени спойки е . Или се презапояват , или ново реле . При това първият вариант ( с презапояването ) е временен ... макар че при мен стана временен за постоянно
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с електрониката

                                На релето има три големи крака даите ги на късо и на тях трябва да има пляс,така ще игнорирате релето.
                                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X