Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електрониката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с електрониката.

    Ако питаш мен - докато още върви съчетай едно ходене до Пазарджик в сервиза на Опел ( на изхода за Пловдив след СО МАТ отляво ) да ти го видят на стенда , щото там е най-сигурно . Една профилактична диагностика с компютър ( макар и срещу 35 лв. ) би предовратила доста нерви . А там хората са компетентни.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с електрониката.

      Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
      След исключване на акумулатора компа се връща към първично зададените му настройки и данни от датчиците.Грешките се исчистват,но след това може пак да се натрупат ако някои датчик има проблем и дава грешна информация на компа.
      Не съм много наясно с всички модели на Фронтера,но моята 2,5 тдс 98 Г.категорично не чисти грешки с изключване на клемата,а единствено с компютър.Пробвано защото не вярвах когато я купих.
      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с електрониката.

        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
        Не съм много наясно с всички модели на Фронтера,но моята 2,5 тдс 98 Г.категорично не чисти грешки с изключване на клемата,а единствено с компютър.Пробвано защото не вярвах когато я купих.
        За бензиновата на Евгени Турбото е точно така както казва drjanton .
        И аз така чистих грешките от акумулатора , докато накрая чек -лампата започна да свети постоянно и се оказа , че е изгорял датчик. Затова е най-сигурно директно на стенда .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с електрониката.

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          Не разбрах...?Ако има отклонения след сервизирането на грешките-сподели кое-как.Аз нямам подобни впечатления след самодиагностиката.
          Ще разбере каде е проблема ако правилно е разчел грешката и е погледнал таблицата в аутодата или тази която има по горе. От там решения ного..... смяна, почистване и временно решение проблема или почесване по главата с куп "благопожелания" на конструкторите от опел.
          0877 83 30 90 - Жоро

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с електрониката.

            Проблема не е бил в датчика въобще.Днес след като измих джипката пак угасна и същия номер с лампата.Взех да се ровя навсякъде за нещо хлабаво и открих едно реле със студена спойка.Стоий зад левия фар.СНИМКИ.Нека някой да каже за какво точно е.Когато го чукна лампата гасне и обратно чукна го и мотора гасне и светва лампата.
            Прикачени файлове
            sigpic

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с електрониката.

              Fuel Pump Relays

              каза Гугъл
              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с електрониката.

                Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                Fuel Pump Relays

                каза Гугъл
                Евала колега.Проблема е ясен вече.Няма помпа няма палене.Аз трябва да разбера сега след като изхвърлих електронната помпа и сложих механична дали нямам такова реле,което да си стои неизползваемо в коша на джипката.Ако е същото и не ми трябва още веднага го пращам по куриер.иначе ЦЕНАТА не е висока.Най близък магазин от обявените в нета ти е в ПЛОВДИВ.
                Последно редактирано от adwokat; 09-10-09, 17:22.
                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с електрониката.

                  Мисля ,че е доста важно реле защото когато го махна забранява и тока на делкото няма палене без него.Имаше и нагоряла клема под него значи ще ми трябва заедно с клемата.Извиках вече едно ново-ползвано с клема.
                  sigpic

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с електрониката.

                    Пак Гугъл за България:


                    Последно редактирано от CarTest™; 04-05-10, 08:51. Причина: Рекламен линк
                    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с електрониката.

                      Колега това е релето за дюзите и помпата но без него няма ток на свещите.Имах същтия проблем в студена зимна нощ на пътя и се прибрах с мосче между 30 и 87 клема на това реле и само на газ(пропан-бутан)
                      Оказа се студена спойка,но го смених защото не ми се мръзне повече.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с електрониката.

                        Тук ще е добре някой друг Колега ако е имал подобен скрит проблем да напише 2-3 реда.Мисля,че ще е полезно.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с електрониката.

                          Оо една неделя цялат се пулихме с колегата , над джипката докато стигнем до това реле , което чудно защо е е забутано на най неочаквано видно място , даже си мислехме че е някфо неизползваемо от халогени ... и то си печеше печеше , и почна и на мен да ми присветква лампата , и една нощ се прибрах на подскачания ... и накарая кат почна да тече асвалт от него го усетихме ... ама преди тфа и компютъра свалихме , и делко , и кфо ли не ...ама как пък нямаше една свясна спойка баси и релето мизерно

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с електрониката.

                            Да не отварям нова тема ще ползвам тази.
                            Любопитно ми е защо има два кабела на копчето,което прекъсва двете лампи при затворена врата?Проверих всичките и само на шофьорската врата са два(Черен и червен).Другите три са с един(Черен).Интересното е,че червения кабел е вързан каточели от някой Българин,не ми изглежда на заводско връзване(леко заголен и усукан около черния).Свалил съм всичко,което да се види от къде и накъде води въпросния кабел за установяване на постоянната работа на крушките.Не е кой знае какъв проблем,но много е неприятно постоянното светене и падането на акумулатора.Откачих и буксата в гредата,но няма никаква видимост за откачен(изскубнат)кабел.Всичко си е поместата,но нямат желание да изгасват крушките.
                            Последно редактирано от STROIL; 14-05-10, 06:41.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем с електрониката.

                              Наистина е българска намеса, глупавите алармаджии така хващат информация за отворена врата
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем с електрониката.

                                Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                                Наистина е българска намеса, глупавите алармаджии така хващат информация за отворена врата
                                Затова ли след като я заключа и препищява няколко пъти?От там ли е цялата хамалогия на осветлението?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X