Обява

Свий
Няма добавени обяви.

раздатка на лада нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: раздатка на лада нива

    Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
    ...

    Тези ситуации освен в дълбока кал или по ледена пързалка не виждам къде ще се случат...
    Например по някой "крив" черен път. Нивата отпред има малки ходове и като загуби една гума сцепление, седиш на едно място.

    Коментар


    • #17
      До: раздатка на лада нива

      Ще ме прощавате колеги, но с този странен автомобил сега започвам да се сблъсквам. За мен след като включиш блокажа започва да предава еднакво движение и към двата моста (само това) , (става като Уаза), не виждам защо да има проблем при завиване. Нищо не блокира предния и задния деференциал.
      Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

      Коментар


      • #18
        До: раздатка на лада нива

        няма проблем при завиване.включването на блокажа става в само тежки пътни условия.тъй като при движение по пътища с висок коефициент на сцепление и два включени моста ще възниква циркулация на паразитна мощност.точно като при уаз

        Коментар


        • #19
          До: раздатка на лада нива

          Само да вметна във всички постове - ситуацията е следната :
          Нива , включени бавни и блокажа . На заден ход( задна) пълен ляв волан . Кал колкото искате , сцепление почти няма в калта .
          След едно две лашкания - резултата .............
          пълен ремонт на раздатката - 250 лева , без смяна на блоова ос .
          Не търсих трактор за късмет ( в радиус от 30 км нямаше).
          Бавно и плавно се прибрах с много настръхнал .... седалищен мускул .
          Това е моето виждане за бавни, блокаж и пълен волан .
          Кой както иска да ползва този пример .
          Който иска - да се учи от собствени грешки , а който иска - да се учи от грешки на колеги ( от моята грешка ) .
          Второто е по-забавно и безболезнено - и като емоция, и като финанси .
          Дано не ви се налага ......
          Поздрави !

          Коментар


          • #20
            До: раздатка на лада нива

            Уау. На мен ми се е разминало значи.

            Първа, бавни, пълен десен, стръмен наклон с добро сцепление средни обороти на двигателя (около 2500об/мин) без лашкане. Излезе успешно без "излишни" шумове откъм раздатката.
            Забелязах, че блокирането и разблокирането на междинния диференциал става само когато гумите сочат напред. В завой не ще
            2010 CRF 250 R

            Коментар


            • #21
              До: раздатка на лада нива

              Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
              Уау. На мен ми се е разминало значи.

              Първа, бавни, пълен десен, стръмен наклон с добро сцепление средни обороти на двигателя (около 2500об/мин) без лашкане. Излезе успешно без "излишни" шумове откъм раздатката.
              Забелязах, че блокирането и разблокирането на междинния диференциал става само когато гумите сочат напред. В завой не ще
              Просто зацепва много здраво. Трябва да се даде леко напред, после ако трябва пак леко назад и така докато се освободи без зор.

              Впрочем опитвал съм на включена блокировка (бях разглобил барчето и после забравих да върна лостчето) да се изкарвам от паркинг на заден ход с пълен ляв завой по бетонова настилка. Резултат - веднага разбрах, че е включена блокировката. Външните колела просто се влачат (поне със сигурност се усеща задното).

              Коментар


              • #22
                До: раздатка на лада нива

                Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                Просто зацепва много здраво. Трябва да се даде леко напред, после ако трябва пак леко назад и така докато се освободи без зор...
                По-лесно ми е просто да завъртя кормилото
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #23
                  До: раздатка на лада нива

                  Доста странно: при старата ми Нива (1995) имах същия проблем при блокаж на раздатката. При новата (2007) с блокаж изобщо не се усещат вибрации и трудност при завои, дори на асфалт (може би, защото гумите бяха яко кални, а и през ум не ми мина да продължа с блокаж).
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #24
                    До: раздатка на лада нива

                    Няма да споря с вас колеги, но пак казвам, че не виждам защо този блокаж ще влиае толкоз при завой и ще троши раздатката. Та нали си има деференциали в задвижващите мостове и тях нищо не ги блокира.
                    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                    Коментар


                    • #25
                      До: раздатка на лада нива

                      Първоначално публикуван от pepino2829 Преглед на мнение
                      Няма да споря с вас колеги, но пак казвам, че не виждам защо този блокаж ще влиае толкоз при завой и ще троши раздатката. Та нали си има деференциали в задвижващите мостове и тях нищо не ги блокира.
                      Попрочети още,поинтересуваи се и ще разбереш,че предния и задния мост изминават различен път при завои,значи трябва нещо да компенсира тази разлика.Е това нещо при нива е междинния диф.Като го блокираш,става като парт-таим с включен преден мост-пукане,затягане,и всичко го отнася трансмисията
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #26
                        До: раздатка на лада нива

                        Първоначално публикуван от pepino2829 Преглед на мнение
                        Няма да споря с вас колеги, но пак казвам, че не виждам защо този блокаж ще влиае толкоз при завой и ще троши раздатката. Та нали си има деференциали в задвижващите мостове и тях нищо не ги блокира.
                        ТРОШИ РАЗДАТКАТА САМО АКО КАРАШ ДЪЛГО ВРЕМЕ ПО АСВАЛТ.уаза не се кара постоянно 4x4 включва се когато трябва иначе и той чупи скорусти

                        Коментар


                        • #27
                          До: раздатка на лада нива

                          Независимо, каква марка е автомобила при включен блокаж не се завива. Включено предно на УАЗ не означава блокаж на диференциала и не вреди при завой. Блокажа се включва от отделен лост, различен от този за предно-задно. Не мога да разбера, защо някой иска на сила да си счупи колата и го препоръчва на другите.
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • #28
                            До: раздатка на лада нива

                            Преди време ми се наложи да карам УАЗ / текезесарка/ в кал до колене. При включен блокаж не можех да въртя волана - извода си го направете сами .
                            Сега при Нивата с включен блокаж ситуацията е същата .
                            Блокаж само при оцапана ситуация / напред - назад без завой /и веднага изключване , иначе в бокса .
                            Ако при някой не се чупи от първия път - да не се успокоява , ще се счупи на втория или третия . Това е екста при Нива.
                            :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

                            Коментар


                            • #29
                              До: раздатка на лада нива

                              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                              Независимо, каква марка е автомобила при включен блокаж не се завива. Включено предно на УАЗ не означава блокаж на диференциала и не вреди при завой. Блокажа се включва от отделен лост, различен от този за предно-задно. Не мога да разбера, защо някой иска на сила да си счупи колата и го препоръчва на другите.
                              Я пак кажи за блокажа на уаза и за другия лост?
                              Ама преди да напишеш попрочети,попитаи....
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • #30
                                До: раздатка на лада нива

                                Тук в темата започвам да чета все по-некомпетентни мнения-защо така се получава-мислех че сме на по-високо ниво???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X