Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем...или може би не, с охлаждането на Патрол 2.8тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем...или може би не, с охлаждането на Патрол 2.8тд

    Колеги здравейте ,нормално ли е при все още плюсови температури колата да не отваря големия кръг,дори при изминаване на 20км. извън града,и същевременно стрелката на температурата да не стига и до половината от скалата за нормално загряване.Отчитам,че перката е със силиконов съединител и още при запалването се върти от увличането,но антифризът преди да е отворил термостата се върти само в двигателя/т.е. тя ни би трябвало да влияе на достигането на работна температура и от там на отварянето на термостата/.Притеснявам си да не би уреда на таблото по една или руга причина да не отчита вярно,а термостата да е заседнал затворен и ...ето ти прегряване.Моля за помощ или успокоение.Предварително благодаря.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    ами аз само мога да ти кажа, че на моя стрелката не се е качвала над 2 мм след първото деление (т.е. около 1/3 от скалата) независимо дали е на магистрала, на баир или 1 час в задръстване - загрява за 7-8 мин до там и повече не мръдва
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #3
      ако парното работи добре, нямаш причини за притеснение...

      на баба Тойота, стрелката стоеше предимно на "мин", но имаше страхотно парно още на 4-5-тата минута...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Не познавам Патрулите, но от това, което съм чувал и чел е, че не добра муфа (с поизтекъл силикон) и задръстен радиатор са сигурна стъпка към прегряването на мотора. Поради възрастта си повечето Патрули на пазара 2-ра ръка са с муфи в тоталния край на житейския си цикъл, поради което почти всички продавачи (за да закърпят положението) ги зацепват твърдо, т.е. перкат апостоянно върти.

        Ако е така и при теб (твърдо зацепена муфа), това е доста вероятна причина парното да е по-слабо и по-трудно да достъга работна температура (~80С). Провери муфата!

        Коментар


        • #5
          Парното работи много добре,чак се налага да го намалям.Виско съединителя според мен не е зацепен,защото пре спрян мотор перката на ръка се върти.Има наистина едно съпротивление,но в сервиз ми казаха че било нормално.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от icerunner
            ами аз само мога да ти кажа, че на моя стрелката не се е качвала над 2 мм след първото деление (т.е. около 1/3 от скалата) независимо дали е на магистрала, на баир или 1 час в задръстване - загрява за 7-8 мин до там и повече не мръдва
            колега,а проверявал ли си дали термостата ти отваря?При мен стрелката се качва на 3-4-мм след белия сектор и...до там.А колата наистина загрява за 5-6-мин.Възможно ли е да върви толкова време и в града и на дълъг път и то при плюсови температури на малък кръг?Ами то тогава термостата преди мес. май няма да отвори никога.Нещо ме съмнява тая работа.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Yaro
              Не познавам Патрулите, но от това, което съм чувал и чел е, че не добра муфа (с поизтекъл силикон) и задръстен радиатор са сигурна стъпка към прегряването на мотора. Поради възрастта си повечето Патрули на пазара 2-ра ръка са с муфи в тоталния край на житейския си цикъл, поради което почти всички продавачи (за да закърпят положението) ги зацепват твърдо, т.е. перкат апостоянно върти.

              Ако е така и при теб (твърдо зацепена муфа), това е доста вероятна причина парното да е по-слабо и по-трудно да достъга работна температура (~80С). Провери муфата!
              Яро само не ми е ясно при положение че термостата не е отворил,перката как охлаждайки студен радиатор влияе на темп. в малкия кръг?
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                Термостата може да не затваря до край.Имай предвид че работата на двигателя при постоянно преохлаждане , е не по-малко вредна от прегряването.Смени на първо време термостата , ако трябвая после и виско муфата.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от kiki.t
                  Термостата може да не затваря до край.Имай предвид че работата на двигателя при постоянно преохлаждане , е не по-малко вредна от прегряването.Смени на първо време термостата , ако трябвая после и виско муфата.
                  Е да ама колата загрява много бързо,което нямаше да е така ако термостата не затваря на цяло.Да не говорим,че има парно на убиване,а като пипнеш долния маркуч.....лед!Ако термостата не затваря на цяло то тогава маркуча ще е леко затоплен,а то не е така.Мисля като пъви опит да сложа един картон от пред,да се намали действието на перката и да видя дали няма да има някакъв ефект.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    послушай човека и си смени термостата, не си прави експерименти с картони, имай на впредвид че главата на този дв е слабо място
                    Bertone freeclimber 1.8 115hp

                    Коментар


                    • #11
                      послушай мен и нищо не сменяй!
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от lubashki777
                        Първоначално публикуван от kiki.t
                        Термостата може да не затваря до край.Имай предвид че работата на двигателя при постоянно преохлаждане , е не по-малко вредна от прегряването.Смени на първо време термостата , ако трябвая после и виско муфата.
                        Е да ама колата загрява много бързо,което нямаше да е така ако термостата не затваря на цяло.Да не говорим,че има парно на убиване,а като пипнеш долния маркуч.....лед!Ако термостата не затваря на цяло то тогава маркуча ще е леко затоплен,а то не е така.Мисля като пъви опит да сложа един картон от пред,да се намали действието на перката и да видя дали няма да има някакъв ефект.
                        ако при загрял мотор долния маркуч ти е студен - значи че работиш само на малък кръг на термостата - демек не отваря големия.
                        Но от друга страна щом некой вика да не сменяш ... нинам.
                        но със сигурност смятам че упражнението с картона не е добра идея преди да си разбрал какъв е проблема.

                        Коментар


                        • #13
                          нещо има противоречие - хем работи на малък кръг само, хем недозагрява

                          ако отвори термостата - какво правиме? водата става 20С Нанай си парно

                          ако ПРЕГРЯВАШЕ - тогава да сменя, но при сегашното положение?
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                            нещо има противоречие - хем работи на малък кръг само, хем недозагрява

                            ако отвори термостата - какво правиме? водата става 20С Нанай си парно

                            ако ПРЕГРЯВАШЕ - тогава да сменя, но при сегашното положение?
                            ама ако му се отваря и големия кръг пак ще си загрява БЕЗ да се налага вклочването на перката - поне аз така го разбирам
                            имах Тойота 2.4 Д мога да кажа че за 6 години каране ЕДИН път не съм му чул перката да се вклочи и все си седеше на средата стрелката.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                              нещо има противоречие - хем работи на малък кръг само, хем недозагрява

                              ако отвори термостата - какво правиме? водата става 20С Нанай си парно

                              ако ПРЕГРЯВАШЕ - тогава да сменя, но при сегашното положение?
                              Етно това не го разбирам Хем работи уж само на малък кръг и парно има на убиване хем и при продължително каране не отваря термостата.А колата не загрява повече от едно положение което е на 3-4мм от белия сектор.Може би наистина както спомена един колега по-горе може термостата да затваря съвсем до края и от там колата загрява до едно положение и като сложим че перката се върти постоянно защото я увлича виско муфата ...и ето само така намирам логика в това което се случва.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X