Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компас в автомобила?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компас в автомобила?

    Интересува ме компас удачен да се ползва в джипа за леки офроуд разходки.

    Този на снимката или нещо от този вид стават ли?Могат ли да показват и градуса на наклона?

    Моля, ако някой има опит да го сподели.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Компас в автомобила?

    Мисли съм по темата !
    Според мен единствените които вършат наистина работа са тези за яхтите ! екранира са много добре и несе влияе от железарията !
    скъпички са но според мен си струва !
    А щом ще гониш азимути най-добре е ръчен ! така , че винади да можеш да го изнесеш от джипа ..
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #3
      До: Компас в автомобила?

      Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
      Мисли съм по темата !
      Според мен единствените които вършат наистина работа са тези за яхтите ! екранира са много добре и несе влияе от железарията !
      скъпички са но според мен си струва !
      А щом ще гониш азимути най-добре е ръчен ! така , че винади да можеш да го изнесеш от джипа ..
      По - скоро ми трябва заради наклоните.За да разбирам къде е предела на джипа.Имаш ли представа този модел дали става?

      Коментар


      • #4
        До: Компас в автомобила?

        НЕ! Класическия компас работи ако е хоризонтален, далеч от магнитни полета, метал и т.н. във всички други случаи си трябва електро-механика за коректен отвод и индикация на данните, т.е. без да съм видял точно това което показваш и да съм го пробвал, смятам че си е "дърво".
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Компас в автомобила?

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          НЕ! Класическия компас работи ако е хоризонтален, далеч от магнитни полета, метал и т.н. във всички други случаи си трябва електро-механика за коректен отвод и индикация на данните, т.е. без да съм видял точно това което показваш и да съм го пробвал, смятам че си е "дърво".
          За това питам, понеже не разбирам.
          Имаш ли някакви идеи от къде и какво да си потърся?

          Коментар


          • #6
            До: Компас в автомобила?

            Когато караш на страничен наклон и си близо до предел, как ще се чувстваш? Ами ако в тоя момент видиш дупка. Дори и малка. И трябва да минеш през нея, сещаш ли се какво ще стане. Ами ако докато гледаш стрелката не видиш дупчицата?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              До: Компас в автомобила?

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Когато караш на страничен наклон и си близо до предел, как ще се чувстваш? Ами ако в тоя момент видиш дупка. Дори и малка. И трябва да минеш през нея, сещаш ли се какво ще стане. Ами ако докато гледаш стрелката не видиш дупчицата?
              Абсолютно съм съгласен с теб и все пак си мисля, че е полезно да има човек такъв уред в колата си.

              Коментар


              • #8
                До: Компас в автомобила?

                Не е. Границата на страничния наклон, е границата на страха. Страха е най-полезния креномер.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Компас в автомобила?

                  Тези тук ги рекламират като подходящи и за автомобили (офф-роуд), ATV и др.:
                  http://www.danforthcompass.com/produ..._248/index.htm
                  Имам такъв, но никога не съм го ползвал. Видях същия в един магазин за рибарски принадлежности в Бургас на цена около 80 лв.
                  Девиацията и магнитното склонение са трудна наука. Не очаквай особена точност от компас с този размер, напъхан в друсащ се железен сандък пълен с кабели и тоци.

                  За крена, виж най-прост креномер в който и да е магазин за лодки и яхти. Не са скъпи. По мое мнение е безсмислено да се използва в джип, но на теб може да ти върши работа.
                  Това е само за идея как изглежда тази шашкъния:
                  http://www.moreman.ru/eshop/tovar.php?tid=1767

                  Бря, Батман много бързо пише
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Компас в автомобила?

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Не е. Границата на страничния наклон, е границата на страха. Страха е най-полезния креномер.
                    Така е, но не съм чак толкова екстремен.Не толкова от страх за мен, колкото от страх за джипката питам за подобно нещо.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Компас в автомобила?

                      Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                      Тези тук ги рекламират като подходящи и за автомобили (офф-роуд), ATV и др.:
                      http://www.danforthcompass.com/produ..._248/index.htm
                      Имам такъв, но никога не съм го ползвал. Видях същия в един магазин за рибарски принадлежности в Бургас на цена около 80 лв.
                      Девиацията и магнитното склонение са трудна наука. Не очаквай особена точност от компас с този размер, напъхан в друсащ се железен сандък пълен с кабели и тоци.

                      За крена, виж най-прост креномер в който и да е магазин за лодки и яхти. Не са скъпи. По мое мнение е безсмислено да се използва в джип, но на теб може да ти върши работа.
                      Това е само за идея как изглежда тази шашкъния:
                      http://www.moreman.ru/eshop/tovar.php?tid=1767

                      Бря, Батман много бързо пише
                      Благодаря за инфото.

                      Въпросче за втория линк - на това чудо което е показано, горната скала какво показва?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Компас в автомобила?

                        Цитирам "Таргата" и.....инструктори във Военно Въздушното Училище (което съм завършил като проЗд инж.)
                        "Самолета трябва да го чувстваш с косъмчетата на задника си"...+ мой опит , страничен наклон от около 30гр. е крайно неприятен (ако не си с тип "Рекаро" седалки и четириточков колан, сядаш върху лоста за скоростите), за това намери нещо подходящо, примерно 15гр. после 20 ...и почувствай как седиш върху седалката.....после "авиохоризонт" няма да ти трябва
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Компас в автомобила?

                          Въпросче за втория линк - на това чудо което е показано, горната скала какво показва?
                          Ами, то си пише: горната скала показва крен до 6 градуса, а долната до 45 градуса.
                          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                          No wahalla.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Компас в автомобила?

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Цитирам "Таргата" и.....инструктори във Военно Въздушното Училище (което съм завършил като проЗд инж.)
                            "Самолета трябва да го чувстваш с косъмчетата на задника си"...+ мой опит , страничен наклон от около 30гр. е крайно неприятен (ако не си с тип "Рекаро" седалки и четириточков колан, сядаш върху лоста за скоростите), за това намери нещо подходящо, примерно 15гр. после 20 ...и почувствай как седиш върху седалката.....после "авиохоризонт" няма да ти трябва

                            Може би си прав!
                            Въпроса е как да разбера, че е 15 или 20 градуса?
                            За 30 градуса е ясно, като се потъркалям вътре докато джипа се обръща...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Компас в автомобила?

                              Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                              За 30 градуса е ясно, като се потъркалям вътре докато джипа се обръща...
                              Не, ще седнеш върху лоста на раздатката ама с малко усилия може и върху скоростния лост ...... ами сериозно ако си се заел, си спускаш отвес, слагаш един прав колец, после друг на земята, и с транспортир на око мериш ъгъла, .... после се качваш в колата и пробваш....или ако имаш приятел геодезист, ....или ако съфорумците помогнат с други методи
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X