Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с блокировка в преден мост на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с блокировка в преден мост на УАЗ

    От два дни се чудя да пусна ли тази тема защото още не съм разглабял да разбера причината но мисля че ще ми е от полза да събера мнения по въпроса и така: Онзи ден внеделя се наложи да премина едно препятствие с повечко газ така или иначе накрая даже ме избутаха.Колегата който буташе от дясната страна миказа после че предното дясно колело не е въртяло изобщо/с бтр-ски блокажи съм на волгови мостове/учудих се много и реших чеможе хъбът да се изронил но интересно не щракаше/хъбът е от военните таралежки които по принцип много зор се чупят/развих капачката даго проверя развих го нямаше изронени зъби.Вкарах джипа в първата по дълбока кал и колегата слезна да гледа предното дясно колело не превърташе а лявото си върти.На канал после и на вдигнато колело /бях хванал директно полуоската с водопроводен ключ/колегатавъртеше на кърдана в началото запъна и после охлаби колегата макар и трудно въртеше кардана на ръка.В полуоската установих осова хлабина /не знам правилно ли се изразявам полуоската излизаше на около един см.навън/която ми се стори нетипична.късал съм полуоска и знам че започва да щрака и да чука постоянно.чашата не вярвам да е счупена лявото колело върти при всякакви условия.ще съм благодарен на всички които пишат.

  • #2
    До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

    Бтр-ския блокаж не работи като няма натоварване (на ръка неможе да го хванеш) дори и на крик като е едното колело,тогава се държи като обикновен с планети и сателити.
    За да не хваща в кал или е много стар и работил (трябва да прищраква тогава) или има нещо поломено (най вероятно корпуса на касетата чупят).
    Моя съвет е отвори и виж ако толкова си сигурен че не е от друго.
    При такива блокажи си има стил на каране за да не те ядосват с ремонти
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

      взех ги за двата моста нови на две години каране са и то не много я имат 4-5000 км. я не.Колкото до стил на каране мисля че умея да карам с тях.благодаря за мнението.Поздрави

      Коментар


      • #4
        До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

        Повечето от блокировките,бяха свалени от БТР-ите,рядко са нови,но ти си знаеш най-добре.

        Коментар


        • #5
          До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

          Ице, това на Дреньовицата ли ???
          Аз уж гледах, но не успях да погледна колелото !
          Калоян не може ли да помогне ?!

          Коментар


          • #6
            До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

            Мисля че си трябва отваране на моста и ще разбереш от каде е проблема,минава ми през главата за скъсана полуоска ама знае ли човек какво може да излезне
            0885 297985,мтел-Радо
            0876 556870,виваком като домашен

            Коментар


            • #7
              До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Повечето от блокировките,бяха свалени от БТР-ите,рядко са нови,но ти си знаеш най-добре.
              достави ми ги приятел за нови в амбалажната хартия омазани с грес здраво пък монтьорът какво е сложил.......???????

              Коментар


              • #8
                До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

                Първоначално публикуван от SSt Преглед на мнение
                Ице, това на Дреньовицата ли ???
                Аз уж гледах, но не успях да погледна колелото !
                Калоян не може ли да помогне ?!
                Там Светльо той и затова джипа се запъна горе на най-лошото иначе щеше да излезе ако работеше и дясното колело.Наслука аз май в събота ще правя джип

                Коментар


                • #9
                  До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

                  Отваряи и после кажи какво си установил
                  0885 297985,мтел-Радо
                  0876 556870,виваком като домашен

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

                    Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                    Отваряи и после кажи какво си установил
                    Просто задължително-тази тема може да излезе много интересна и полезна за доста народ

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

                      Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                      Мисля че си трябва отваране на моста и ще разбереш от каде е проблема,минава ми през главата за скъсана полуоска ама знае ли човек какво може да излезне
                      С този блокаж при скъсана полуоска нема никога да се завърти другото колело
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

                        Според мен, не е полуоска, защото колегата каза че едното предно е въртяло,а ако беше скъсана полуоската и двете предни гуми нямаше да въртът.Аз от 2 години съм с блокаж(бтр),но на задния мост само,то май няма разлика преден и заден.Късъл съм 2 полуоски досега(задни) и джипа неможе да потегли само на задния мост.Така че най-добре разглоби моста и виж какво му е.Колегата, Nik е прав, може да е от износване или нещо да се е счупило.И моя блокаж се износи,някой път блокира,някой път не.

                        Коментар


                        • #13
                          До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

                          Аз мисля че блОкажа зацепва когато едното колело превърти свободно и тогава се включва и другото,та затова си мисля че при скъсана полуоска дясна да блОкира дифа и да върти само лявата.Ако не е така тогава обяснете на какъв принцип деиства блОкажа.Аз пробвам блОкировките когато едната гума е на лед а другата на чист асвалт и щом тръгнеш тази на леда превърти и се включва и другата и потегляш напред или на горе
                          Последно редактирано от Pursie; 09-10-09, 21:04. Причина: О О О
                          0885 297985,мтел-Радо
                          0876 556870,виваком като домашен

                          Коментар


                          • #14
                            До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

                            Е това е за 100% блокаж. Тия никога немогат да зацепят на 100 % и за това и не ги харесвам защото кога ти трябва ги няма понякога,а кога не ти трябва се включват и пречат. Румен може да ти потвърди защото на неговата съм го видял това с преченето на едно спускане зимата
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: проблем с блокировка в преден мост на уаз

                              Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                              С този блокаж при скъсана полуоска нема никога да се завърти другото колело
                              Не е полуоска само това мога да кажа в петък вадих полуоската да я проверя напълно здрава си е.Джипа ми трябвяше в събота и неделя и затова не съм разглабял моста.като го отворя ще пиша.Значи при изключена дясна полуоска и включена лява при включен преден мост лявото колело върти постоянно значи и при счупена дясна пак ще върти
                              .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X